Aksil 5 Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Aksil 5 Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fondötenli bir yapıya sahip olan Aksil 5 krem; akne ve sivilce tedavisi amacıyla reçete edilen, son derece etkili bir krem olma özelliği taşıyor.

Ağır akne ve sivilcelerin tedavisinde oldukça başarılı olan bu krem, cildin eski sağlıklı, canlı, sorunsuz ve pürüzsüz görünüme kavuşmasına büyük ölçüde yardımcı oluyor.

Fondöten içeriği ile bu krem; sivilcelerin üzerine sürüldüğünde sivilce ve aknelerin kötü görünümünü de hafifletiyor.

Anti-bakteriyel etkisi sayesinde sivilce ve akne oluşumuna yol açan bakterileri öldürüp, yok ediyor. Aynı zamanda ciltte yeni bakteri ve mikrop oluşumunu da önlüyor.

Kurutucu ve soyucu bir özelliği de bulunan Aksil 5 krem; akne ve sivilcelerdeki iltihabı öncelikle kurutuyor, ardından da soyup ciltten tamamen arındırıyor.

Özellikle kıl kökü etrafına yerleşen, burayı yaşam alanı olarak benimseyen ve giderek sayıları daha da artan bakterileri öldürüyor.

Bu yazımızda kısaca Aksil 5 krem nedir? Aksil 5 krem ne işe yarar? vb. bu kreme dair en çok merak edilen soruları yanıtlamaya çalışacağız.

İşte, bu mucizevi kreme dair bilmeniz gereken detaylar:

Aksil-5 Krem Nedir?

Etkin maddesi benzoil peroksit olan Aksil 5 kremin yardımcı maddeleri arasında ise propil paraben, sitrik asit, metil paraben, sodyum sitrat, setil alkol, gliserin, deiyonize su, sorbitol %70, aerosil 200, xanthan gum, magnezyum alüminyum silikat, stearil alkol ve sodyum lauril sülfat yer alıyor.

Krem formundaki bu ürün, derin ve ağrılı cilt kabarcıklarının eşlik ettiği sivilce ve akneleri kısa sürede tedavi ediyor. Yani genellikle şiddetli akne ve sivilce tedavisinde reçete ediliyor.

Aksil 5 krem; 20 gramlık kremler içeren plastik kapağa sahip polifoil tüpler halinde eczanelerde satışa sunuluyor.

Doktor tarafından reçete edildiğinde SGK tarafından karşılanan ürün, reçetesiz bir şekilde de satın alınabiliyor.

Ürünün gereksiz halde kullanımı, ciddi yan etkiler doğurabileceğinden bu kremi mutlaka doktor reçetesi üzerine kullanmanız gerekiyor.

Aksil 5 Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Bu kremin ne işe yaradığını yani düzenli kullanım sonrasında sunduğu faydaları aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

Kısacası bu kremin ağır yani şiddetli akne ve sivilceleri iyileştirdiğini, cildinizi yumuşak ve pürüzsüz yaptığını ifade edebiliriz.

Aksil 5 Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi mutlaka doktor reçetesi ve önerisi üzerine kullanmalısınız. Doktorunuz farklı bir şekilde reçete etmediği taktirde bu kremi günde bir iki sefer cildinizdeki akne ve sivilcelerin üzerine parmak uçlarınızla hafifçe sürmelisiniz.

Krem kullanımından en iyi sonucu alabilmek yani cildinizdeki akne ve sivilcelerden tamamen kurtulmak adına kremi en az 12 hafta yani 3 ay boyunca her gün düzenli bir şekilde kullanmalısınız.

Krem kullanımı esnasında asla doz aşımına kaçmamalı, unutulan dozları dengelemek adına çift doz almaya kalkışmamalısınız.

Kremi yanlışlıkla yutmanız durumunda acilen doktora başvurmalısınız.

Akil 5 Krem Kullanımı Esnasında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Bu kremi kullanırken bazı noktaları göz önünde bulundurmamanız, yan etkilerle karşılaşmanıza neden olabilir.

Olası yan etkilerle karşılaşmamak adına dikkat etmeniz gereken bu önemli noktaları aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Aksil 5 Krem Fiyatı:

Aksil 5 krem; doktor tarafından reçete edildiğinde herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Reçetesiz ürünü almak istediğinizde ise ortalama 10 TL ödemeniz gerekiyor.

Aksil 5 Krem Kullananlar:

İnternet ve bloglarda bu kreme dair kullanıcı yorumlarına baktığımızda pek çok kişinin en ağır sivilce ve aknelerden bile bu krem ile kurtulduğunu görüyoruz.

Kullanıcılar, 3-4 ay sonrasında aknelerinin tamamen iyileştiğini, ciltlerinin düzeldiğini dile getiriyor.

İlk zamanlardaki kızarıklığın zamanla geçtiğini ve tamamen ortadan kalktığını söylüyor.

Kullanıcılar, kremin tıpkı bir fondöten gibi cildi örttüğünü, sivilce ve akneleri gizlediğini de anlatıyorlar.

Herkesin cilt hassasiyeti farklı olduğundan bu kremi mutlaka doktor reçetesi ile kullanmanızı öneriyoruz.

Aksil 5 Krem Reçetesiz Alınır Mı

İlaç eczanelerde reçete ile satılan bir kremdir. Doktorunuz size reçete ettikten sonra kullanmanız önerilir.

Aksil Krem Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi

Sivilce üzerinde etkili olan aksil 5 krem sivilcelere iyi gelmesine karşın sivilce izleri üzerinde etkili değildir.

Aksil 5 Krem Yan Etkileri

Bu kremin kullanımı, bazı kişilerde yan etkilere neden olabilir. Nadir görülen yan etkiler, genellikle doz aşımına kaçan ya da kremin etkin maddesine karşı aşırı hassasiyeti bulunan kişilerde görülür.

Olası yan etkileri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Bu kremin hafif yan etkileri arasında bulunuyor. Bu yan etkiler, genelde krem kullanımı ve tedavi sonlandığında kendiliğinden geçiyor.

Bu kremin ciddi yan etkileri arasında yer alıyor. Bu yan etkiler, kreme karşı alerjiniz olduğunu gösteriyor.

Bu ciddi yan etkiler, ölümcül sonuçlar doğurabileceğinden vakit kaybetmeksizin size en yakın hastanenin acil bölümüne görünmeniz gerekiyor.

Bu kremi 25 0C oda sıcaklığının altında, çocuklarınızın ulaşamayacağı bir yerde sıcak, ateş ve alevden uzakta, kendi ambalajında muhafaza etmeli, kremi son kullanma tarihi ile uyumlu bir şekilde kullanmalısınız.

Ambalajında ya da yapısında tuhaflık fark ettiğiniz ürünleri asla kullanmamalısınız.

Bu kremi daha önce kullandıysanız ya da şu an bu kremle tedavi görüyorsanız; Aksil 5 kremle ilgili kullanıcı görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«