Aloe Vera Ürünleri Nelerdir?

Aloe vera, kişisel bakım alanında çok kullanılan bir bitki özüdür. Kozmetik pek çok ürünün içeriğinde yardımcı madde olarak bulunan aloe veranın ana madde olarak da bulunduğu çok sayıda ürün mevcuttur.

Cilt bakımı ve güzelliği için önemli bir yere sahip olan aloe vera özü kullanılarak hazırlanan ürünler, diğer kozmetik ürünlere göre daha doğal içerikli ürünlerdir. Natural ya da organik olarak da geçen bu ürünler, cilt bakımında sıkça kullanılır.

Aloe Vera Cilde Faydaları

Aloe Vera Ürünleri

Aloe vera içerikli ürünlerin kullanımlarında üzerinde yazan talimatlara uymak gerekir. Genelde paket arkasında ya da ürün içinde yer alan kağıtta yazan bu talimatlar, üründen en yüksek verimi almak için önemlidir.

İlk defa bir aloe vera içerikli ürün satın alacağınızda yapmanız gereken, içeriğine ve özelliklerine bakmaktır. Cilt hassasiyetinize ve varsa cildinizin alerjik durumuna göre ürünlerin içeriğinde yer alan maddeleri inceleyip size zarar verebilecek türden olanları satın almamalısınız.

İçeriğindeki maddeleri inceledikten sonra ürünün etkileri hakkında verilen bilgileri de mutlaka göz önünde bulundurun. Ürünlerin üzerinde etkileri hakkında verilen bilgileri göz önüne alıp elde etmek istediğiniz sonuca uygun ürünleri seçin.

Aloe vera özlü ürünler; krem, jel, losyon, şampuan ve sabun olarak piyasada bulunabilir. Bu ürünler tek tek satılabildiği gibi set halinde de satılabilir. Set halinde satılan aloe vera ürünleri fiyatı tek ürünlere göre daha avantajlıdır. Bu nedenle tek satın almak yerine set halinde satın almak daha uygun olacaktır.

Aloe vera özlü sabun, krem yahut losyonların ilgili cilt bölgesine uygulanması gerekir. Bu uygulama sırasında ürünün tamamen cilde nüfuz etmesi ve cilt tarafından emilmesi gerekir.

Krem ve losyonların kullanımında parmak uçları ile masaj yaparak cilde yedirme yöntemi uygulanabilir. Sabun uygulamalarında ise cilde sabunu uygulayıp daha sonrasında bol su ile yıkamak yeterlidir.

Aloe Vera Ürünleri

Aloe veralı cilt bakım ürünleri doğal yapılı oldukları için genelde yan etkileri yoktur. Ancak yine de kullanma talimatlarına uygun şekilde, dozunu aşmadan uygulanmalarında fayda vardır. Düzenli kullanımda bu ürünlerin etkilerini kısa sürede görebilirsiniz.

Aloe veranın saçlara uygulanmasında ise özel içerikli şampuanlar ve saç kremleri kullanılabilir. Bu şampuanların kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ürünün saç derisi ve saç köklerine tam olarak uygulanmasıdır. Şampuan ya da saç kremi uygulandıktan sonra masaj yaparak saç diplerine yedirmek ürünün etkisi açısından önemlidir.

Bazı aloe veralı saç bakım ürünlerinde, ürünü saça tatbik ettikten sonra beklemek gerekir. Bu bekleme süresinin ne kadar olacağı ve bekleme sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar ürünün üzerinde mutlaka belirtilmiştir. Bu talimatlara dikkat ederek özel bakım ürünlerinizi düzenli olarak kullanabilir ve kısa sürede istediğiniz gibi bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Aloe vera ürünlerini, cilt ve saç bakımı ürünü satan mağazalardan temin edebilirsiniz. Bu konuda çok sayıda ünlü markanın bilinen ürünleri mevcuttur. Farklı yerlerden temin edebileceğiniz aloe veralı ürünleri online satış yapan yerlerden de temin edebilirsiniz.

Aloe Vera Ürünleri

Aloe Vera Bitkisi

Aloe vera bitkisi, ana yurdu Afrika kıtası olan, daha çok sıcak bölgelerde yetişen bir bitkidir. Ülkemizde daha çok güneybatı ve güney bölgelerinde yetişen bu bitki, evlerde de süs bitkisi olarak karşımıza çıkıyor. Yetiştirilmesi ve bakımında sıcaklık faktöründen başka önemli bir faktör olmayan aloe vera bitkisi nedir, nerede satılır, faydaları nelerdir gibi soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Aloe vera bitkisi, sıcak yerleri seven, kısmen gölgeli alanlarda da yetişebilen bir sıcak iklim bitkisidir. Büyük yaprakları bulunan ve yazın sarı-beyaz çiçek açan bu bitki, evlerde de süs bitksi olarak çok rahat yetiştirilebiliyor. Görüntü olarak evlerde hoş bir doğal dekor oluşturan aloe vera bitkisinin yaprakları içinde bulunan özel yapılı jel de son derece faydalıdır.

Eğer imkanınız varsa aloe vera bitkisini evinizde siz de zorlanmadan yetiştirebilirsiniz.

Aloe veranın en etkili kısmı yapraklarının içinde bulunan öz suyudur. Hafif kokulu, saydam ve hafif jöleye benzer yapısı bulunan aloe vera jelini yaprakları kırarak elde edebilirsiniz. Yaprak içinden çıkarıldıktan sonra hava ile birleştiğinde akıcılığı azalan ve daha katı bir yapıya kavuşan aloe vera jeli, aynı zamanda hazır olarak da satılır.

Genelde şifalı bitki ya da ürün satışı yapılan özel marketler ya da online satış mağazalarında satışa sunulan aloe vera jeli fiyatı, gramına göre değişir. İhtiyacınıza ve kullanım alanınıza göre bu özel ürünü farklı miktarlarda temin edip kullanabilirsiniz.

Aloe Vera Ürünleri

Aloe Vera Bitkisi Nasıl Kullanılır?

Alore vera bitkisi, farklı amaçlar ile kullanılabilir. Mide sorunlarının hafifletilmesinde kullanılabilir. Ancak güçlü bir müshil olma özelliğinden dolayı tüketilirken aşırıya kaçmamaya dikkat edilmesi gerekir. Kadınların adet dönemlerinde yaşadıkları ağrı ve sıkıntıların hafifletilmesinde, adet kanının daha kolay sökülmesinde faydalıdır.

Bunun için adet dönemi başlangıcında bitkinin yapraklarından 1-2 damla aloe vera özü çıkarılıp tüketilmesi yeterlidir. Kuru ciltleri nemlendirmek için cilde uygulanabilir. Aynı şekilde küçük yaraların ya da böcek ısırmalarının kaşıntısını, ağrısını almak için bu bitkinin özünden faydalanabilir.

Saç dökülmesinin tedavisi için sirke ile karıştırılarak kullanılabilir. Bu uygulama sırasında özellikle saç diplerine karışımdan uygulanmalı ve saçların dökülmesinin önüne geçilmelidir.

Aloe Vera Ürünleri

Aloe Vera Bitkisinin Faydaları

Aloe vera bitkisi ve aloe vera jeli faydaları geniş kapsamlıdır. Pek çok farklı alanda kullanılabilen bu bitki ve bitkiden elde edilen jelin en bilinen faydalarını aşağıdaki gibi maddeler halinde sıralamak mümkün.

  • Ciltte zaman zaman farklı nedenler ile oluşan büyük sivilce ya da çıbanların tedavisi için düzenli olarak sürülebilir.
  • Farklı nedenlerden kaynaklanan cilt yanıkları ya da yaraları için kullanılabilir. Ancak çok büyük yara ve yanıklar için mutlaka hekime başvurmak gerekir.
  • Saç köklerinin güçlenmesini sağlar. Bunun için sirke ile birlikte saç diplerine uygulanması gerekir.
  • Mide için son derece rahatlatıcıdır.
  • Kadınlarda en doğal adet sökücülerden birisidir. Zor adet dönemlerinde 1-2 damla bu jelden içip daha kolay bir adet dönemi geçirilebilir.
  • AIDS, kanser gibi hastalıkların önlenmesinde etkilidir. Kalp ve damar sağlığının korunmasında da etkilidir.
  • Aloe vera bitkisi, evde yetiştirilmesi kolay bir süs bitkisidir. Bu bitkinin yetiştirilmesinde çok fazla önemli kriter yoktur. Sıcak bir ortam olması yeterlidir.
  • Aloe vera bitkisi fiyatı genelde her yerde hemen hemen aynıdır. Bu faydalı bitkiyi, şifalı bitki marketlerinden ya da online satış yapan yerlerden satın alabilirsiniz.

Aloe vera bitkisi nerede satılır, aloe vera faydaları ve aloe vera jeli hakkındaki bu detaylı bilgiler ışığında siz de aloe verayı evinizde sağlık ve güzelliğiniz için güvenle kullanabilirsiniz. Tabii ki tavsiye edilen dozları aşmadan…

Jel içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir