Anestol Pomad Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Anestol Pomad Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? En etkili lokal uyuşturuculardan biri olma özelliği taşıyan Anestol Pomad; cilt üzerine uygulandığında kaşıntıyı alan, ağrı ve acı hissini önleyen bir krem olarak ön plana çıkıyor.

Deri tahrişleri, cilt yanıkları, farklı etmenlerden kaynaklanabilen kaşıntı, meme ucu ve meme başı çatlakları, böcek ısırığının yol açtığı kaşıntı vb. pek çok cilt sorununun tedavisinde Anestol Pomad kullanılabiliyor.

Günümüzde bayanların ağda öncesinde ağda yapılacak bölgeye de sürdükleri bu lokal anestezik; ağdanın neden olduğu acı ve ağrı hissini de en aza indirgiyor.

Kulak ve burun deldirme işlemleri esnasında de deriye uygulanan Anestol Pomad; eczanelerde reçeteli bir şekilde satışa sunulan en etkili ve en güvenilir lokal uyuşturucular listesinde ilk sıralarda bulunuyor. Bölgesel olarak uyuşukluk sağlayan bu krem sinirlerin belli bir süre acıyı iletmesini önleyerek etkisini gösterir.

Bu yazımızda kısaca Anestol Pomad nedir? Anestol Pomad ne işe yarar? sorularını yanıtlamaya, bu kremi kullanırken göz önünde bulundurmanız gereken birtakım noktalara değinmeye çalışacağız.

İşte, bu lokal uyuşturucu kreme dair bilmeniz gereken o detaylar;

Anestol Pomad Nedir?

Etkin maddesi lidokain hidroklorür olan ve 30 gramlık alüminyum tüplerde eczanelerde satışa sunulan Anestol Pomad’ın yardımcı maddeleri arasında ise metil paraben, polietilen glikol 16000, propilen glikol, propil paraben ve polietilen glikol 1500 yer alıyor.

Reçeteli ya da reçetesiz bir şekilde eczanelerden temin edebileceğiniz Anestol Pomad; deriye uygulanır uygulanmaz kısa bir süre içerisinde etkisini göstermeye başlayıp, uygulandığı bölgeyi adeta uyuşturuyor. Böylelikle ağda, lazer epilasyon gibi sancılı ve ağrılı işlemleri daha rahat bir şekilde ve kolaylıkla atlatabilmenizi mümkün bir hale getiriyor.

Reçete ile satılan bu krem etken maddesi lidokain her bir tüpte yani 30 gramda %5 lidokain bulunur.

Anestol Pomad Ne İşe Yarar?

Son derece güçlü ve başarılı bir lokal anestezik olan Anestol Pomad’ın ne işe yaradığını ve kullanım alanlarını aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

Anestol Pomad Nasıl Kullanılır?

Anestol Pomad’ı mutlaka doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde ve reçetede belirtilen zaman dilimi boyunca kullanmalısınız.

Doktorunuz, farklı bir şekilde reçete etmediği takdirde kremi cildinize gün içerisinde 2-3 sefer ince bir tabaka halinde ovalayarak sürmelisiniz.

Kremi uyuşturmak istediğiniz bölgeye sürmeden önce cildinizi mutlaka temizlemelisiniz. Tek seferde 5 gramdan daha fazlasını cildinize sürmemelisiniz. Gün içerisinde 17 ya da 20 gramlık dozu aşmamaya özen göstermelisiniz.

Anestol Pomad; deriye uygulandıktan yaklaşık 5 dakika sonra etkisini göstermeye başlıyor ve sürülen bölgeyi uyuşturuyor. Ürünün etkisi ise 2-3 saat gibi uzun bir süre boyunca devam ediyor.

Anestol Pomad Vajinada Nasıl Kullanılır

Çok sık sorulan sorulardan biri ise anestol krem genital bölgeye nasıl sürülür sorusudur. Vajina bölgesine ağda yada lazer epilasyon yapmak isteyenler acısız rahat ağda yapmak için genital bölgeye sürerek kullanabilirler.

Anestol krem vajinal nasıl sürülür; Vajina bölgesine sadece yüzeysel olarak sürülen bu krem asla vajina içine sürülmemelidir. Vajina içine sürülmemesi gereken bu krem etkisini yarım saat içerisinde göstermeye başlayacaktır. Cinsel ilişki acı çekmekten korkanlar ve ilk gece stresi yaşayanlar bu kremi aynı şekilde sadece vajina çevresine sürmeleri gerekmektedir.

Anestol Pomad Kullanımı Esnasında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Bu kremi kullanırken birtakım noktaları göz önünde bulundurmamanız; ciddi yan etkilerle karşılaşmanıza yol açabilir.

Bu yan etkilerle karşılaşmamak adına Anestol Pomad kullanımı esnasında dikkat etmeniz gereken noktaları aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Anestol Pomad Kullananlar

Bloglarda bu ürünü pek çok kişinin kullandığını görebiliyoruz. Kullanım amacı son derece çeşitlilik gösterebilen bu krem; kadınlar tarafından genellikle ağda öncesinde tercih ediliyor.

Lazer epilasyon, kaş aldırma işlemlerinde de güzellik merkezlerinde bu kremin kullanıldığını ve müşterilere önerildiğini görebiliyoruz.

Bazı yorumlarda ise kullanıcıların basur, makat çatlağı, güneş yanığı acısını ve ağrısını bu kremle dindirdiklerine tanık oluyoruz.

Herkesin cilt yapısı farklı olduğundan bu kremi mutlaka doktor reçetesi ve önerisi ile kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz!

Anestol Pomad Yan Etkileri

Anestol Pomad kullanımı, kremin içeriğindeki maddelere karşı aşırı hassasiyeti bulunan ya da doz aşımına kaçan kişilerde ciddi hatta ölümcül yan etkilere neden olabilir.

Olası yan etkileri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Anestol Pomad’ın hayatı tehdit eden yani ölümcül sonuçlar doğurabilen ciddi yan etkileri arasında bulunuyor. Bu yan etkilerle karşılaşmanız; kreme karşı alerjiniz olduğunu gösteriyor.

Bu yan etkiler; acil tıbbi müdahale görmenizi hatta hastaneye yatırılmanızı gerektirdiğinden yan etkilerle yüzleşmeniz durumunda size en yakın hastanenin acil bölümüne görünmelisiniz.

Anestol Pomad Fiyatı

Anestol Pomad; ortalama 14 TL gibi bir fiyata satılıyor. Fiyat, satın aldığınız eczaneye göre 12-15 TL arasında değişebiliyor.

Anestol Pomad Geciktirici Olarak Kullanılır Mı

Anestol krem geciktirici etkisi olduğu bilinmektedir. Sürüldüğü bölgede hissizlik etkisi yaratan bu krem geciktirici olarak kullanılacaksa çok az sürülmelidir. Fazla sürülmesi his kaybına neden olacağınız dikkatli kullanılmalıdır. Anestol pomad geciktirici olarak ilişkiden yarım saat önce uygulanır.

İlk gece korkusu yada ilişkide acı çekmekten korkanlar ise sadece vajina çevresine sürmeleri gerekmektedir. Krem sürüldükten hemen sonra ilişkiye girmek yanmaya sebep olabilir.

Anestol Pomad Makata Sürülür Mü

Krem makat bölgesinde doktor önerisi ile beraber kullanılır özellikle halk arasında makat çatlağı olarak bilinen anal fissür için bu krem kullanabilirsiniz. Krem belli bir süre makta bölgesindeki ağrı ve acıyı geçici olarak önleyecektir.

Anestol Pomad Ağda Öncesi Kullanımı

Ağda yapmak bazen büyük bir sorun olabilir. Koltuk altı, genital bölge, bacak, kol yada yüze ağda yaparken acı çekmek istemiyorsanız ağda yapmadan yarım saat önce ağda yapacağınız bölgeye kremi sürmeniz yeterlidir. His kaybı oluşmaya başladığında acısız ağda yapmaya başlayabilirsiniz.

Anestol Pomad Yüze Sürülür Mü

Anestol pomad yüze sürülür mü sorusuna cevap vermek gerekirse sadece yüzde sorun olan bölgeye yada işlem yapacağınız kısma sürmeniz yeterlidir. Mesela bıyık bölgesine ağda yapacaksanız sadece bu bölgeye sürmeniz yeterli.

Anestol Pomad Yara ve Yanığa Sürülür Mü

Yara yada yanık oluştuğunda açık yara yada yanığa direk olarak sürmeyiniz. Gerekli pansuman yapıldıktan sonra sürebilirsiniz. Yanıklarda silverdin krem ile beraber kullanabilirsiniz.

Anestol Pomad Hemoroid İçin

Anestol hemoroid için acıyı ve ağrıyı belli bir süre geçirmek için oldukça sık kullanılan kremlerden biridir. Belli bir süre hemoroid ağrısını geçirmek için makta bölgesinin çevresine az miktarda sürülmesi yeterlidir.

Anestol Pomad Ne Zaman Etkisini Gösterir

Anestol pomat sürüldüğü bölgede etkisi yarım saat içerisinde göstermeye başlar. Kremi sürdükten sonra yarım saat kadar beklemeniz yeterli. Etkisi süresi ise ortalama 4 saat kadar sürebilir.

Bu kremi mutlaka 30 0C oda sıcaklığının altında, çocuklarınızın ulaşamayacağı bir yerde saklamalısınız.

Kremin kutusunda ya da kendinde tuhaflık fark etmeniz durumunda kremi kullanmamalısınız. Son kullanma tarihi geçen kremleri kullanmaktan kaçınmalısınız.

Bu yazımızda kısaca Anestol Pomad ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

Daha önce bu kremi kullandıysanız ya da şu an kullanıyorsanız; kullanıcı deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, görüş ve önerilerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«