Arnica Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Yan Etkileri

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Arnica Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Yan Etkileri Arnica Krem Uykusuzluk, yanlış cilt bakımı, yorgunluk ve stres yüzünden göz altı bölgenizde beliren ve bu bölgeye yerleşen morluklardan en kısa süre içerisinde kurtulmaya ne dersiniz?

Maalesef ki biz kadınlar, zaman zaman aynaya baktığımızda göz altı ve göz çevresinde koyulaşmalar ve morluklar ile karşılaşıyor, makyajla bu morlukları kapatmaya çalışsak bile her zaman bunu başaramıyoruz.

Şayet sizler de göz altınızdaki morluklarla etkili bir şekilde mücadele edebilen bir ürün arayışındaysanız; Arnica krem kullanmaya başlayabilir, bu morluklarla en yakın zamanda vedalaşabilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca Arnica krem nedir? Arnica krem faydaları nelerdir? vb. bu kreme dair merak edilen soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Arnica Krem Nedir?

Morluk, ödem, kas sertleşmesi tedavisinde oldukça etkili olan bu ürün, çarpma, zorlama, darbe alma vb. nedenlerden ötürü deride oluşan morluk, ödem ve sertleşmeleri tedavi edici bir rol üstleniyor.

Anti-inflamatuar etkisi sayesinde darbe alan bölgede iltihap oluşumunu en aza indirgiyor. Aynı zamanda mevcut iltihaplanmayı durdurup, iltihaplanmanın deride daha geniş alanlara yayılımını da önlüyor.

Arnica Krem Ne İşe Yarar?

Yalnızca tahriş olan deriyi, eklemleri ve kasları tedavi etmekle kalmayan Arnica krem, pek çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

Arnica kremin kullanım alanlarını aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

Yukarıda da sıraladığımız gibi bu mucizevi krem; ağrı, ödem, iltihaplanma, yanık, kaşıntı, şişlik, morluk gibi pek çok deri sorununun tedavisinde tercih ediliyor.

Kas romatizması, romatoid artrit vb. hastalıklarının yol açtığı ağrı ve acıyı en aza indirgeme noktasında bu kremden sizler de gönül rahatlığıyla yararlanabilirsiniz.

Arnica Jel Nerelerde Kullanılır

Arnica krem gibi arnica jel de bazı kullanım alanları sizinle paylaşmak istiyorum. İşte arnica jelin kullanım alanları

Arnica Krem İçeriği

Sağlığınızı olumsuz bir şekilde etkilemeyen bu kremin içeriğinde etkin madde olarak, oldukça güçlü bir ağrı kesici ve anti-inflamatuar olan Arnica Montana Flower yani Arnica dağ çiçekleri bulunuyor.

Kuzey, Orta-Sibirya, Batı Amerika ve Avrupa’da yetişen bu krem; alternatif tıpta yüzyıllardır kullanılıyor.

Herhangi bir paraben, renklendirici ya da parfüm içermeyen Arnica krem, oldukça şifalı bir bitki olarak kabul ediliyor.

Kremin yardımcı maddeleri arasında ise sarı kantaron, at kestanesi, yeşil çay ekstresi gibi oldukça güçlü ve ağrı kesici bileşenler yer alıyor.

Tamamen bitkisel ve doğal bir içeriğe sahip olması, bu ürünü tamamen güvenilir bir hale getiriyor.

Arnica Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi günde maksimum 3 sefer, cildinizin sorunlu bölgesine nazikçe masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Kremi açık ve derin yaralara ve yanıklara uygulamaktan kaçınmalı, ciddi yara ve yanık tedavisi için mutlaka bir uzmana danışmalısınız.

Hamileyseniz, bebeğinizi emziriyorsanız, düzenli bir şekilde reçeteli ya da reçetesiz ilaç kullanıyorsanız; bu kremi doktorunuzun onayını aldıktan sonra kullanmalısınız.

Arnica Kremin Kullanımı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tamamen doğal bir içeriğe sahip olsa da bu kremi kullanırken de tıpkı diğer krem, losyon ve oral yolla kullanılan ilaçlarda olduğu gibi bazı noktaları göz önünde bulundurmalısınız.

Kullanım esnasında dikkat edilmesi gereken noktaları aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

Arnica Krem Yan Etkileri

Arnica kremin günümüze kadar rapor edilmiş herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Bununla birlikte aşırı hassasiyeti bulunan bazı kişilerde kremin uygulandığı yerde yanma, batma, acı, kaşıntı, kızarıklık ve tahriş görülebiliyor.

Bu belirtilerle karşılaştığınızda kullanım sıklığını azaltmalısınız. Belirtilerin devam etmesi durumunda ise krem kullanımını tamamen kesmelisiniz.

Arnica Krem Fiyat Eczane

Arnica kremin fiyatı, ürünün gramajına ve ürünü nereden satın aldığınıza göre değişiklik gösterebilir.

Genellikle 75 gramlık ambalajlarla imal edilen ürün, ortalama 30 TL gibi bir fiyata satışa sunuluyor. Ürünü bu fiyata eczanelerden de satın alma şansınız bulunuyor.

Arnica Krem Göz Altı Morlukları Kullananlar

Google arama motorlarında ve bloglarda bu kremi göz altı morluklarını hafifletmek, koyulaşmaların rengini açmak adına kullanan pek çok kadının yorumlarına rastlıyoruz.

Ürünü kullananlar, bu üründen son derece memnun kaldıklarını, arkadaşlarına da bu ürünü önerdiklerini dile getiriyor.

Ürünün yanık, tahriş ve yara tedavisinde kullanıldığını da yorumlardan anlayabiliyoruz.

Arnica Krem Muadili

Arnica krem ve arnica jel muadili yani eşdeğer kremler ile aynı etkiye ve içeriği sahiptir. Kozmetik bir ürün olduğundan arnica jel muadili yoktur.

Arnaci Morluk Kremi Açık Yaraya Sürülür Mü

Morluk, ödem ve şişlik için kullanılan arnica krem kaza yada darbe sonucunda kesinlikle kazana varsa ilk olarak pansuman yapılmalıdır ve en son olarak sürülmelidir.

Arnica Morluk Kremi Göz Altına Sürülür Mü

Arnica krem göz altı morluklarını geçirmek için sıklıkla kullanılan kremlerden biridir. Göz altına ve göz çevresine ince tabaka halinde göze kaçırmadan sürülmesi gereklidir.

Arnica Krem Güneş Yanığına İyi Gelir Mi

Krem güneş yanığı için kullanılması asla tavsiye edilmez.

Arnica Krem Şişliğe İyi Gelir Mi

Kaza yada darbe sonucu oluşan şişlik yada ödemi önlemek için bu kremi hemen sorunlu bölgeye sürebilirsiniz. Şişliği alan etkili bir kremdir.

Arnica Krem Yanığa Sürülür Mü

Krem yanıklarda asla kullanılmaz. Yanık oluşması durumunda başka tedavi yöntemleri denenmelidir.

Arnica Krem ile Arnica Jel Arasında Fark Var Mı

Aynı etkiye ve içeriğe sahip olan krem ve jel arasındaki fark bulunmamaktadır. Arnica jel yüzeysel cilt sorunlarında kullanılırken krem daha büyük ve derin cilt sorunlarında tercih edilir.

Arnica kremi mutlaka 15-25 0C arası oda sıcaklığında, çocuklarınızın ulaşamayacağı ve erişemeyeceği bir yerde saklamalısınız.

Son kullanma tarihi geçen ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Ürünün kendisinde ya da ambalajında herhangi bir tuhaflık fark etmeniz durumunda ürünü kullanmamalısınız.

Daha önce Arnica krem kullandıysanız ya da bu kremi şu an kullanıyorsanız, kullanıcı deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazarak, görüşlerinizi ve önerilerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«