At Kestanesi Kremi Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Written by on Eylül 4, 2020 in Krem

At Kestanesi Kremi Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Acı tadına ve yenmesi halinde zehirli içeriğine rağmen, cilt lekelerinin giderilmesinden hemoroid tedavisine, kalp damar hastalıklarının tedavisinden prostat hastalığına, solunum yolu rahatsızlıklarından, yaşlanmaya bağlı kırışıklıklara, sivilce tedavisinden saç bakım ürünü olarak kullanılmasına kadar pek çok alanda fayda sağladığı keşfedilen at kestanesi kremi nedir, tüm faydaları nedir gibi konuları detaylı bir şekilde sizler için derledik.

  At Kestanesi Kremi Nedir

Adından da anlaşılabileceği üzere, at kestanesi kremi, at kestanesi ağacının meyvesi olan kestaneden elde edilen yani ana maddesi kestane olan bir tür şifalı kremdir.

Pek çok farklı cilt sorunundan, saç bakımına ve diğer iç organ hastalıklarına kadar faydaları olduğuna inanılan kremin kullanımı gün geçtikçe daha da artmaktadır.

At kestanesinin faydalı bir ürün olduğu dünyaca ünlü saygın bir kurum olan webmd tarafından da teyit edilmektedir.

At kestanesinin ana vatanı Balkan Yarımadasıdır. Yuvarlak tepesi olan bu ağaç ışığın yoğun olduğu alanlarda yetişir. At kestanesinin çiçekleri beyaz renkli olup bu ağacın bir de meyveleri vardır. Meyveleri yaklaşık olarak 4 cm çapındadır ve dikenli bir yapıya sahiptir. At kestanesi ağaç ya da çalı formunda olabilir.Kışın yapraklarını döken bir ağaç türüdür. Yaprakları ve sapları uzundur. Tohum ve çelikle üretilen bir bitkidir.

At Kestanesi Nedir, Nasıl Elde Edilir, Ne işe Yarar?

At kestanesi, aynı adı taşıyan ağaçtan elde edilen inanılmaz faydaları olan bir bitkidir. Pek çok işe yarar.

Ne işe Yarar Hangi Alanlarda Kullanılır?

Öncelikle at kestanesi kozmetik alanında sıkça kullanılan bir bitkidir. Özellikle de cilt kırışıklıklarını engellemek için üretilen kremlerin vazgeçilmez ana maddesidir.

Yani genel anlamda cilde güzellik veren bir bitkidir.

Yani tabiri caizse bir antibiyotik görevi de görür.

At Kestanesinin Zararı Var mıdır? Kimler Kullanmamalıdır?

Öncelikle at kestanesinin meyvelerinin zehirli olduğunu bilinmesi gerektiği kanaatindeyim. Bu nedenle kesinlikle yenilmemelidir.

Zararları şunlardır;

Sonuç olarak her şeyde olduğu gibi at kestanesini kullanırken de temkinli olmakta fayda vardır.

At Kestanesi Kremi Nasıl Elde Edilir?

At kestanesi adını taşıyan ağaçtan elde edilen bir bitki ya da meyvedir. Kremi ise ana maddesi bu bitkinin kullanılarak yapıldığı bir üründür.

At Kestanesi Kremi Diğer Faydaları

At Kestanesi Kremi Nasıl Yapılır

Piyasada satılan pek çok farklı markadan bir tanesini satın almak yerine kendisi evde doğal yollarla at kestanesi kremi yapmak isteyen okuyucularımız için tarifi de paylaşıyoruz.

Evde at kestanesi yapımı biraz zahmetli bir iş olsa da, onlarca faydası göz önünde bulundurulduğundan, tamamen gerçek ve doğal ürünlerden elde edildiğini ve içeriğini bildiğiniz, kendi gözlerinizle yaptığınız bir kremi elde etmek için bu zahmete değecektir.

Suna Dumankaya’dan At Kestanesi Yağlı Krem Tarifi

Ancak hazırlanan bu yağ, serin bir ortamda saklanmalıdır. At kestanesi yağı da birçok soruna çare olur. Göz çevresindeki kırışıklıklar ile güneş lekeleri için kullanılabilir. Bunun yanında varis tedavisinde, basur hastalığının tedavisinde, romatizma ağrılarının giderilmesinde, ayaklardaki şişkinliğin giderilmesinde, ayaktaki ağrıları dindirmede at kestanesi yağından faydalanılır.

At Kestanesi Kremi ile İlgili Diğer Sık Sorulan Sorular

At Kestanesi Kremi Fiyatı Nedir?

Piyasada bulunan farklı markalara göre fiyatı 19 TL ila 50 TL arasında değişmektedir.

At kestanesi Kremi Yüze Sürülür mü

Cilt lekelerinin giderilmesinde ve sivilce tedavisine yardımcı olarak sıklıkla kullanılan bu ürün, kestane alerjisi olmayan kişiler tarafından güvenle yüze sürülebilir.

At kestanesi kremini yüzünüze, bilhassa da göz çevrenize sürerken, gözünüzün içiyle temas ettirmemeye özen göstermelisiniz. Temas durumunda bol suyla yıkamalısınız

At Kestanesi Kremi Cilde Faydaları

Hem antiseptik özelliği olması hem hücre yenileyici olarak görev görmesi hem de antibiyotik özellikleri taşıması sebebiyle at kestanesi kreminin cilt üzerinde de sayısız faydası vardır.

At Kestanesi Kremi Basura iyi Gelir mi?

Bir diğer merak edilen konu da, bitkisel çözüm yollarıyla tedavi yöntemlerinin sıkça arandığı basur konusu.. At kestanesi kremi düzenli kullanımda hemoroid hastalığına da oldukça iyi gelen ve kullanılması durumunda tekrar eden basurların da önüne geçen bir ürün

At Kestanesi Kremi Hamilelikte Kullanımı

Pek çok bitkisel ürün için geçerli olduğu üzere, at kestanesi kreminin de gebelikte kullanımı sakıncalı olabilir. Mutlaka hekiminize danışarak kullanınız

At Kestanesi Kremi Nerede Bulunur

İnternetten pek çok siteden doğrudan sipariş verebileceğiniz gibi, bazı dermokozmetik ürünler satan eczanelerde de bulabilirsiniz.

At Kestanesi Kremi Varis için Kullanımı

Kan inceltici etkisi olduğu bilinen at kestanesi kremi oluşmuş varislerin ortadan kaldırılmasında etkili olmasa da, yeni varis oluşumlarının tamamen önüne geçebilmektedir. Eskiden meydana gelen varislerin tedavisinde tek yöntem lazerle tedavi ya da cerrahi işlemdir. Hiç bir kozmetik ürün işe yaramayacaktır

Diğer Hastalıklar:

At Kestanesi kreminin topuk Dikeni, diz Ağrısı , boyun fıtığı gibi bir takım kronik rahatsızlıkların semptomatik tedavisinde faydaları olduğu düşünülmektedir. Ayrıca sırt bölgesine sürüldüğünde kronik öksürük sorununa da iyi gelmektedir.

Eğer siz de at kestanesi kremi kullandıysanız, tecrübelerinizi bizlerle yorumlar aracılığıyla paylaşarak diğer okuyucularımızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«