Azelderm Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Azelderm Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Sivilceler ve ciltteki koyu kahve lekeler başta olmak üzere pek çok cilt sorununun tedavisi amacıyla reçete edilen kremler listesinde başı çeken Azelderm Krem; peeling etkisi sayesinde cildi ölü hücrelerden arındırıyor.

Sivilce ve akne tedavisinde oldukça başarılı olan Azelderm krem; aknelerdeki iltihaplanmayı kısa bir sürede kurutup, cildinizin tekrar sorunsuz ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor.

Aynı zamanda cilt lekeleri için de birebir olan bu krem; özellikle ergenlik döneminde ciltte beliren ve yoğunlaşan sivilceleri yok ediyor.

Bu yazımızda kısaca Azelderm krem nedir? Azelderm krem ne işe yarar? sorularını yanıtlamaya, bu kremi kullanırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalara değinmeye çalışacağız.

İşte, bu kreme dair bilmeniz gereken detaylar:

Azelderm Krem Nedir?

Etkin maddesi azelaik asit olan Azelderm krem, akne, siyah nokta ve sivilce tedavisinde reçete edilen bir krem olarak, cilt sağlığınızı gözetiyor.

Beyaz bir renge sahip olan, az bir miktar setostearil alkol kokan ve 30 gramlık ambalajlarda eczanelerde satışa sunulan bu ürünün yardımcı maddeleri arasında ise beyaz yumuşak parafin, setostearil alkol, disodyum EDTA, polisorbat 20, polisorbat 80, triklozan, saf su, klorheksidin, izopropilmiristat, gliserinmonostearat ve siklometikon yer alıyor.

Deri üzerine haricen uygulanması gereken bu krem, sivilce oluşumuna neden olan bakterilerle savaşıp, bu bakterileri öldürüyor.

Azelderm Krem Ne İşe Yarar?

Akne ve sivilce tedavisinde en başarılı kremlerden biri olan bu popüler sivilce kreminin faydalarını yani ne işe yaradığını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Kısacası bu krem, hem sivilce hem de leke kremi olarak kullanılabiliyor. Düzenli kullanıldığında cilt sorununuzu geride bırakabilmenize, cildinizin güzelleşmesine ve çekiciliğinizi tekrar geri kazanmanıza katkıda bulunuyor.

UYARI:  Melazma, ciltte aşırı melanin üretimi doğrultusunda deride siyah ve kahverengi lekelerin oluştuğu bir cilt sorunudur.

Hastalıkta lekeler, genellikle elmacık kemiklerinde, çene, üst dudak ve alın bölgesinde görülür.

Azelderm Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi mutlaka doktor reçetesi üzerine ve doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde kullanmalısınız.

Doktorunuz farklı bir şekilde reçete etmediği takdirde kremi günde iki sefer, sabah ve akşam olacak şekilde cildinizdeki lezyonların üzerine sürmelisiniz.

Krem kullanımından en iyi sonucu alabilmek adına kremi 4 hafta boyunca mutlaka kullanmalısınız.

Herhangi bir yan etki ile karşılaşmamak adına kremi en fazla 12 ay kullanmalısınız.

Kremi cildinize sürmeden önce cildinizi bol suyla yıkamalı ve iyice temizlemelisiniz.

Azelderm Krem Kullanımı Esnasında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Bu kremi kullanırken bazı noktaları göz önünde bulundurmamanız; birtakım yan etkilerle karşılaşmanızla sonuçlanabilir.

Yan etkilerle karşılaşma riskini en aza indirgemek adına bu kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken bu noktaları aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Azelderm Krem Fiyatı 

Bu krem; doktor tarafından reçete edildiğinde SGK tarafından karşılanıyor. Reçetesiz kremi almak istediğinizde ise ortalama 43 TL bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Azelderm Krem Kullananlar

İnternette ve bloglarda bu kremi kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda kullanıcıların genellikle sivilce, akne, siyah nokta ve leke tedavisinde bu kremi kullandığını görüyoruz.

Kullanıcılar, kremin yalnızca birkaç günde bile iltihabı kuruttuğunu, bu krem sayesinde sivilce problemlerini geride bıraktıklarını dile getiriyor.

Yara, sivilce izi ve leke tedavisi amacıyla bu kremi kullananlar ise tedavi sonlandığında pürüzsüz bir cilde kavuştuklarını ifade ediyor.

Yine de bu kremi mutlaka doktor reçetesi üzerine kullanmanızı öneriyoruz.

Azelderm Krem Yan Etkileri

Bu kremin kullanımı; bazı kişilerde yan etkilere yol açabilir. Nadir görülen bu yan etkiler; genellikle doz aşımına kaçan ya da kremin bileşenlerine karşı aşırı hassasiyeti bulunan kişilerde görülür.

Olası yan etkileri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Bu kremin ciddi yan etkileri arasında bulunuyor.

Bu yan etkiler, kreme karşı aşırı hassasiyetiniz bulunduğu anlamına geldiğinden acilen size en yakın hastanenin acil bölümüne görünmeniz gerekiyor.

Çok yaygın görülen yan etkiler:

Yaygın görülen yan etkiler:

Yaygın olmayan:

Seyrek görülen yan etkiler:

Çok seyrek:

Sıklığı bilinmeyen yan etkiler:

Bu yan etkilerden biri ya da birkaçı ile karşılaşmanız durumunda doktorunuza görünmeyi ihmal etmemelisiniz.

Azelderm Krem Sigorta Karşılıyor Mu

Eğer azelderm krem eğer size doktor tarafından reçete edilirse devlet tarafından karşılanmaktadır.

Azelderm Krem Emziren Anneler Kullanabilir Mi

Emziren annelerin bu kremi kesinlikle kullanmaları tavsiye edilmez. Sadece emziren anneler doktor tavsiyesi ile kullanılır.

Azelderm Krem Cildi Soyar Mı

Cildi soyucu ve kurutucu etkisi olan zelderm krem kesinlikle cildi soyucu etkisi olan bir kremdir. Asla yazın sürüldükten sonra güneşe ve ışığa çıkılmamalıdır. Krem kullanıldıktan sonra ciltte soyulma olacağından güneşe çıkmak leke oluşmasına neden olur.

Azelderm Krem Günde Kaç Defa Kullanılır

Azelderm krem sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılır. Doktorunuz size ayrıca günce kaç defa kullanmanız gerektiğini söyleyecektir.

Azelderm Krem Kaç Günde Etki Eder

Krem düzenli olarak size bildirilen şekilde kullanılmaya başlandığında 1 hafta içerisinde etkisini gösterecektir. Bazı sivilceler üzerinde etkisi 1 ay sonra görülebilir.

Azelderm Krem Hamilelikte Kullanımı

Hamilelerin ve hamilelik şüphesi olanların kesinlikle doktora danışmadan asla kullanmaları tavsiye edilmez.

Azelderm Krem Kaşıntı ve Yanma Yapar Mı

En sık görülen yan etkilerinden biride ciltte kaşıntı ve yanma yapmadır. Bazı cilt tiplerinde azelderm krem yanma ve kaşıntıya neden olabileceği gibi kızarıklık görülebilir.

Azelderm Krem Tüylenme Yapar Mı

Azelderm krem kullanmak tüylenmeye neden olmaz.

Azelderm Krem Sivilce Lekelerine İyi Gelir Mi

Cildi soyucu etkisi olan azelderm krem sivilce izlerini yok eder. Ancak kesinlikle sivilce izlerini geçirmek için kullanılmaz. Sivilce tedavisi süresince kullanıldığında hem sivilceyi hemde sivilce izlerini yok eder.

Bu kremi 25 0C oda sıcaklığının altında, çocuklarınızın ulaşamayacağı bir yerde ve kendi ambalajında saklamalısınız.

Son kullanma tarihi geçen ürünleri asla kullanmamalısınız.

Kremin yapısında ya da ambalajında tuhaflık fark etmeniz durumunda krem kullanımından kaçınmalısınız.

Bu kremi daha önce kullandıysanız ya da şu an kullanıyorsanız; kullanıcı yorumlarınızı yazımızın yorum kısmına yazabilir, görüşlerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«