Bemiks Ampul Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Bemiks Ampul Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Cilde ve Saça Kullanımı; B1, B6, B2 ve D-pantenol niasinamid açısından oldukça zengin bir ilaç olan Bemiks ampul; bağışıklık sistemini güçlendirip, böylelikle vücudumuzun hastalıklarla daha rahat ve etkili bir şekilde savaşabilmesini mümkün bir hale getiriyor.

Özellikle B vitamin grupları eksikliği tespit edilen hastalar için birebir olan Bemiks ampul; genellikle vitaminleri ağız yoluyla alma şansı bulunmayan hastalara damar yoluyla enjekte ediliyor.

Ameliyat geçiren hastaların beslenmesinde kullanılan Bemiks ampul, sinirlilik, unutkanlık, kol ve bacaklarda titreme vb. şikayetlere sahip olan hastalara da öneriliyor.

Ateşli romatizma, zona, kalp kası bozukluğu mevcut hastaların tedavisinde ise takviye edici ilaç olarak kullanılıyor.

Kısacası tıp dünyasında pek çok hastalığın tedavisinde yararlanılan Bemiks ampul; B vitamini eksikliğinin beraberinde getirdiği şikayetleri azaltıyor.

Bununla birlikte Bemiks ampul; bayanlar tarafından saç ve cilt bakımında da sıklıkla tercih ediliyor.

Direk cilde ya da saça uygulanabileceği gibi cilt ve saç bakım maskelerinde de yer alabiliyor.

Bu yazımızda kısaca Bemiks ampul nedir? Bemiks ampul ne işe yarar? sorularını yanıtlamak, Bemiks ampul kullanımı esnasında göz önünde bulundurmanız gereken birtakım noktalara değinmek istiyoruz.

Bemiks ampul nedir?

Genellikle kasların iç kısmına enjekte edilen bazen de sıvı ile karıştırılıp damarlara yavaş yavaş verilen Bemiks ampul, hemşireler ya da doktorlar tarafından hastaya uygulanıyor.

Eczanelerde satışa sunulan ürün, oral yolla tüketilmiyor.

Bağışıklık sistemi zayıflamış kişilerin vücut direncini artıran Bemiks ampul, yorgunluk, halsizlik, sinirlilik, unutkanlık şikayetleri bulunan kişilerin bu şikayetlerini önemli ölçüde azaltıyor.

Uzun süreli kullanımda ise kişinin sağlığına geri kavuşmasına katkıda bulunuyor.

Bemiks ampul ne işe yarar?

B vitamini eksikliği, ateşli romatizma, sinir iltihabı, sinir hasarı vb. hastalıkların tedavisinde kaslara ya da damarlara uygulanan ilaç; saç ve cilt bakımında kullanıldığında ise saçları ve cildi besleyip, güzelleştiriyor.

Kafa derisini uyarıp, daha sağlıklı, gür, hacimli ve gösterişli saçları sizlere armağan ediyor.

Cilde uygulandığında ise yaşlanma karşıtı bir etki gösterip, cildi pürüzsüzleştiriyor.

Bemiks ampulun saç ve cilt bakımındaki mucizevi etkilerini aşağıdaki şekilde kısaca özetleyebiliriz:

Bemiks ampul cilde faydaları

Cilt bakımında kullanılan ürün; cildi nemlendirip, besliyor. Cildin nem ihtiyacını karşılamanın dışında, ciltteki kırışıklık ve ince çizgilerle mücadele ediyor.

Ciltte akne ve sivilce oluşumunu önleyip, cildinizi akne ve sivilcelerden arındırıyor. Lekelerin üzerine sürüldüğünde ise lekelerin renginin açılmasını sağlayıp, cildinizi beyazlatıyor. Yani ciltteki ton dengesizliklerini gideriyor.

Bemiks ampulun cilde faydaları arasında ciltteki koyu kahve lekelerin rengini açması, cildi pürüzsüzleştirmesi ve cildinize canlılık katması da bulunuyor.

Bemiks ampul saça faydaları

Saç bakımında da tercih edilen Bemiks ampul, saç tellerini güçlendiriyor, saçların daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlıyor.

Saçları gürleştirip, saçların daha hacimli olmasına öncülük ediyor. Saçları besleyip, derinlemesine nemlendiriyor. Böylelikle saçtaki pullanmaya, kepeklenmeye ve kafa derisindeki kuruluğa oldukça iyi geliyor.

Saç dökülmesi, saç incelmesi ve saç kopması sorununuzu geride bırakmanıza aracılık ediyor.

Bemiks Ampul Saça Nasıl Uygulanır?

Bemiks ampulü kırdıktan sonra içinden akan sıvıyı direk saç diplerinize sürün. 5 dakika boyunca saç diplerinize masaj yapın.

Bemiks ampulün tüm saçınıza nüfus etmesi için saçlarınızı tarayın. 10 dakika bekledikten sonra saçlarınızı bol ılık suyla durulayın.

Dilerseniz; günlük kullandığınız saç şampuanınızın içine de bu ampulden ekleyebilirsiniz.

Ya da saçlarınızı daha da güçlendirmek adına bu ampulun de yer aldığı saç bakım maskeleri kullanabilirsiniz.

Malzemeler:

Hazırlanışı:

Bemiks Ampul Cilde Nasıl Sürülür?

Cilde uygulandığında cilt tahrişlerini ve cilt kuruluğunu gideren Bemiks ampul; aynı zamanda cildi güzelleştiriyor.

Bemiks ampulü haftada bir ya da maksimum iki sefer cildinize sürebilirsiniz. Cildinizdeki lekelerin, yanıkların üzerine ise her gün uygulayabilirsiniz.

Aşırı kuru bir cildiniz varsa Bemiks ampul ile cildinize her gün bakım yapabilirsiniz. Lakin aşırı yağlı bir cilt tipine sahipseniz; bu ampulü haftada bir sefer cildinize sürmenizi öneriyoruz.

Bemiks ampulle cildinize bakım yapmak istiyorsanız; ampulün içindeki sıvıyı cildinize sürün. Yaklaşık 10-15 dakika bekledikten sonra cildinizi bol ılık suyla durulayın. Bu işlemi en az birkaç ay boyunca düzenli bir şekilde tekrarlayın.

UYARI: Bemiks ampulün içeriğindeki maddelere karşı aşırı hassasiyetiniz varsa bu ampulü cildinize ve saçlarınıza uygulamaktan kaçınmalısınız.

Alerjiniz olup olmadığını tespit etmek için öncelikle üründen az bir miktarda boyun bölgenize sürün. Ortalama 1 saat boyunca bekleyin. Herhangi bir yan etki ile karşılaşmamanız durumunda ampulden yüzünüze ve saçlarınıza da sürebilirsiniz.

Bemiks Ampul Yan Etkileri

Tüm krem ve ilaçlarda olduğu gibi bu ürünü kullanmanız da birtakım yan etkilerle karşılaşmanıza yol açabilir.

Özellikle ampulün kaslara ya da damarlara enjekte edildiği durumlarda hastalarda ciddi yan etkiler görülebilir.

Yan etkiler; genellikle ürünün bileşenlerine karşı aşırı hassasiyeti bulunan ya da doz aşımına kaçan kişilerde görülür.

Olası yan etkileri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Bemiks ampulün olası yan etkileri arasında bulunuyor. Bu yan etkiler; ölümcül sonuçlar doğurabileceğinden doktor tarafından kas ya da damarlarına Bemiks ampul uygulanan kişilerin bu yan etkilerle ya da başka yan etkilerle karşılaşmaları durumunda muhakkak kendilerine en yakın hastanenin acil bölümüne görünmeleri gerekiyor.

Cilt ve saça uygulama sonrasında görülen yan etkiler:

Bu yan etkiler, genellikle aşırı hassas bir cildi bulunan kişilerde görülüyor. Bu yan etkilerle karşılaşmanız durumunda Bemiks ampul kullanım sıklığını azaltmalısınız. Yan etkilerin devamı durumunda ampul kullanımını bırakmalı ve doktorunuza görünmelisiniz.

Bemiks Ampul Kullananlar

İnternette pek çok kişinin saç ve cilt bakımında Bemiks ampul kullandığını görüyoruz. Kadınların genellikle saç bakımında bu üründen yararlandığına tanık oluyoruz.

Özellikle saç dökülmesi, saç kopması ve kırılması problemi bulunan pek çok kadın, şampuanlarının içine bu ampulden ekliyor.

Ürünün saç bakım maskelerinde de kullanıldığını görüyoruz. Yorumlarda ve bloglarda bahsi geçen, en etkili saç bakım maskesi ise Bemiks, Bepanthen ve Evigen üçlüsü olarak karşımıza çıkıyor.

Kepekle mücadelede de kadınların yanı sıra erkeklerin de Bemiks ampul kullandığına tanık oluyoruz.

Lakin herkesin cilt ve saç tipi farklı olduğundan bu ürünün sizde işe yarayıp yaramadığına ancak düzenli kullanım sonrasında karar verebilirsiniz.

Bemiks, Bepanthen ve Evigen Ampul

Harika bir E vitamini kapsülü olan Evigen ampul, B vitamini açısından harika kaynaklar olan Bemiks ve Bepanthen ampuller ile hazırlayabileceğiniz bu üçlü sayesinde olağanüstü saçlara sahip olabilirsiniz.

Malzemeler:

Hazırlanışı:

Bemiks Ampul Fiyatı 

Bemiks ampul; yalnızca eczanelerde satışa sunuluyor. Ampulü satın almak istediğinizde yaklaşık 7.5 TL gibi bir rakam ödemeniz gerekiyor.

Bemiks Ampul Muadili

Bemiks ampul muadili yani eşdeğer ilaçlar ile aynı etkiye ve içeriğe sahiptir. Evigen ampul ile muadildir.

Bemiks Ampul Ağız Yolu İle Alınır Mı

Cilde sürülen ve saça sürülen bu ampul asla ağız yolu ile alınmamalıdır ve asla içilmemelidir.

Bemiks Ampul Doğum Kontrol Hapı

Genelde saç dökülmesini önlemek ve saçların tekrardan çıkmasını sağlamak için Bimeks ampul ile doğum kontrol hapı karıştırılıp kullanıldığında saçların tekrardan çıkmasını sağlar.

Bemiks Ampul Şampuana Katılır Mı

Saç direk sürebileceğiniz yada maske tarifinde kullanabileceğiniz gibi kullandığınız şampuan katarak kullanabilirsiniz.

Bemiks Ampul Kaça ve Kirpik Sürülür Mü

Kaç ve kirpik bakımı için kullanabileceğiniz gibi kaç ve kirpiklerin dökülmesini önlemek ve daha gür görünmesini sağlamak için kullanabilirsiniz.

Bemiks Ampul Yüze Sürülür Mü

Bemiks ampul direk yüzünüze sürebileceğiniz gibi kullandığınız nemlendirici kreme ekleyebilir yada hazırladığınız maske tariflerine ekleyerek yüzünüzde kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca Bemiks ampul cilde ve saça kullanımı ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

Daha önce cilt ya da saç bakımınızda Bemiks ampul kullandıysanız ya da hala kullanıyorsanız; kullanıcı deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir ve değerli takipçilerimizle görüş ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«