Benexol B12 Nedir? Faydaları ve Yan Etkileri

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Benexol B12 Nedir? Faydaları ve Yan Etkileri Benexol B12 vitaminlerle desteklenen ilaç ilaçtır. İçeriğinde bulunan vitamin bileşenler hem vitamin eksikliğine iyi gelirken hemde etkili bir ağrı kesici özelliği gösterir.

Vitamin eksikliği varsa ise vitaminleri tek tek almak yerine benexol b12  tercih edebilirsiniz. B12 vitamin  olarak bilinen benexol b10 nedir, benexol b10 faydaları, beneox b12 yan etkileri nelerdir ayrıntılı olarak bu yazımızda.

Benexol B12 Nedir

Beneox b12 30 ile 50 tabletler içerisinde satılan vitamin ilacıdır. Her bir benexol b12 tablette 250 mg B1 vitamini, 250 mg B6 vitamini VE 1 mg B12 vitamini bulunmaktadır. B1, B6 ve B12 vitaminlerini tek tblette barındırır. Bu vitaminleri tek tek almak yerine birlikte tek seferde almak etkili bir ağrı kesici özellik gösterir.Reçete ile satılan Benexol B12 mutlaka doktor tavsiyesi üzerine alınmalıdır. Benexol B12 nedir sorusuna cevapladıktan sonra Benexol B12 ne işe yarar konusuna geçelim.

Benexol B12 Ne İşe Yarar

Benexol b12 vitamin desteği sağlayan bir ağrı kesici olmasının daha bir çok sorunun tedavisinde etkili sonuç vermektedir. Benexol B12 faydaları ve benexol b12 ne işe yarar neye iyi gelir;

Benexol B12 Kullanım Şekli

Doktorunuz yada eczacınız aksi bir durum belirtmedikçe günde 1 tane film tablet tüketmek yeterlidir. Benexol B12 aç mı tok mu aslında fark etmeyen bir durumdur gün içerisinde istediğiniz zaman 1 film tablet almanız yeterlidir. Asla doz aşımı yapmayın. benexol b12 genelde 1 ile 2 hafta boyunca kullanılır sürenin uzatılması doktorunuzun tavsiyesi ile olur. Yeterli miktarda sıvı ile tüketmeniz yeterlidir. Kesinlikle 12 yaşından küçüklerin kullanması tavsiye edilmez.

Benexol B12 Yan Etkileri

Benexol b12 vitamin ilacının yan etkileri aslında pek görülmeyen bir ilaçtır. Benexol kullanımı mutlaka dozunda ve günde 1 tane tüketildiğinde çok nadir yan etki göstermektedir. Benexol yan etkileri ise;

İlaç kullanımı göre yaygın görülen bir yan etki bildirilmemiştir. İlaçın içerisinde bulunan etken maddeler karşı oluşan alerjik tepkiler mutlaka doktora bildirilmelidir.

BENEXOL B12 Film Tablet Hakkında Merak Edilenler

Genelde bu tür vitamin ilaçları çoğu kişinin kafasında zoru işareti uyandırmaktadır B12 vitamini hakkında merak edilen soruları ve BENEXOL B12 Film Tablet hakkında sorulan soruları cevaplamaya çalışacağım.

Benexol b12 kilo aldırırmı

Aslında bilinen aksine benexol B12 asla kilo aldırmaz bilinen aksine kilo verilmesini saplar.

Benexol b12 saça faydaları

B12 Vitamini eksikliği saç kaybına ve saçın cansız olmasına neden olabilir. Saçı besleyen canlandıran b12 vitamini alınması saç sağlığı için gereklidir.

B12 vitamini yüze sürülürmü

Cildin kurumasını önleyen, canlandıran b12 vitamini ayrıca hücreleri yeniler, yaşlanmayı geciktirir ve kırışıklıkları önler b12 eksikli cilt lekelerinin oluşmasına neden olabilir.

Benexol b12 ne kadar süre kullanılmalı

Ortalama kullanım süresi 1 hafta yada en fazla 2 haftadır kesinlikle bu süreyi aşmayın. Doktorunuzun tavsiyesi üzerine kullanım süresi uzatılabilir.

B12 hangi saatte alınmalı

Gün içerisinde istediğiniz saate alabilirsiniz. Günde 1 tane almak ve ertesi gün tekrar aynı saatte almanız yeterlidir.

Benexol b12 aç mı tok mu alınır

Benexol B12 vitamini aç yada tok karın ile alınmasında bir sakınca yoktur. Her hangi bir sıvı ile günde 1 tane tablet alınması yeterlidir.

Benexol b12 günde kaç tane alınır

Kesinlikle doktorunuzun tavsiyesi harici doz aşımı yapmayın aksi belirtilmedikçe günlük alınacak doz sayısı 1 tanedir.

Benexol faydaları

Benexol b12 faydaları bulunan ve olumlu etkisi buluna bir vitamin hapıdır. Sınav döneminde zihin açıcı, yorgunluğu alan, zinde olmanızı sağlayan bu hapı daha pek çok faydası vardır.

Benexol Alkol ile tüketimi

Benexol b12 alkol ile asla tüketilmemelidir. Emilimin azalmasını sağladığı için kesinlikle hapı aldıktan sonra alkol almayınız.

Benexol Hamilelikte ve Emzirme Döneminde Kullanımı

Hamilelik ve gebelik döneminde kullanılması için bir sakınca bulunmasa da mutlaka doktorunuzu ilacı kullandığınıza dair bilgi vermeniz gerekmektedir. Emzirme döneminde kesinlikle kullanmayın.

Beneoxol B12 Kullananlar

Benexol b12 vitamin kullananlar genelde yaptıkları yorumlarda ilacın etkisinin çok iyi olduğunu ve olumlu sonuç gösterdiğini paylaşmıştır. Genelde bir yan etkilerini görmediklerini ve etkili vitaminler ile olumlu sonuç gördüklerini paylaşmışlardır.

Benexol B12 Fiyatı

Benaxol B12 Fiyatı reçete ile bütün aczanelerden alabileceğiniz bir vitamin ilacıdır. Benexol b12 fiyatı ise;BENEXOL B12 50 film kaplı tablet Fiyatı

Etken MaddeVitamin B1214.74 TL
                                Reçete Durumu            Reçeteli Satılır           14.74 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«