Benzamycin Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Written by on Eylül 4, 2020 in Krem

Sivilce Tedavisinde Üstün Etkili BENZAMYCİN KREM nasıl kullanılır, uygulanılır, faydaları nelerdir, kimler kullanamaz, sivilceleri nasıl ve ne kadar sürede geçirir gibi soruların yanıtlarını aradık;

BENZAMYCİN KREM NEDİR

Bir sivilce kremi olan benzamycin krem oldukça etkili kremler arasında bilinir . Çok güçlü bir etkiye sahip olan krem düzenli kullanımda uzun vadeli etki edecek kadar başarılıdır. Dönemsel sivilceler olarak bilinen blu çağı yani ergenlik sivilceleri haricinde dış etkenlere bağlı sivilcelerle savaşmakta oldukça başarılı olan benzamycin krem kullanıcıları tarafından %95 oranına olumlu yorum almaktadır.

BENZAMYCİN KREM İÇERİĞİ NEDİR? SİVİLCELERE NASIL ETKİ EDER?

Krem yapısal olarak ciltte bulunan fazla yağı atan ve kiri temizleyen böylece sivilceleri de kurutan ve onlarla savaşan benzamycin kremin etken maddesi benzoil peroksit eritromisindir.

İçeriğinde bulundurduğu asidik maddeler sayesinde ciltteki fazla yağı rahatlıkla emebilen ve kirden arındıran benzamycin krem ne yazık ki içeriğinde fazlaca kimyasal barındıran bir kremdir ki bu kadar başarılı olmasının bir sebebi de bu denilebilir.

İçeriğinde bulunan kimyasallar her ne kadar hoş olmasada tehlikeli sayılmaz çünkü hiçbir ilaç denetimden geçmeden piyasaya çıkamaz bu yüzden kozmetik ürünleriyle yada ilaç niteliği taşımayan büyük markalara ait sivilce ilaçlarına göre çok daha az zararlıdır yine de kullanımı abartmamak hayatın bir parçası haline getirmemek gerekir.

BENZAMYCİN KREM NE AMAÇLA KULLANILIR?

BENZAMYCİN KREM NASIL KULLANILIR? CİLDE NASIL UYGULANIR?

Benzamycin kremi kullanırken doğru kullanmak hem etkilerini görebilmek açısından hem de zarar görmemek açısından önemlidir.

Öncelikle kremin dozunu ayarlamak gerekir kremi doktorlar normal şartlarda kremi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa tavsiye ederler ancak kremin yüzde beklemesi gerekir bu yüzden eğer işe veya okula gidiyorsanız sadece akşam kullanabilirsiniz.

Eğer gece uygulayacaksanız yatmadan önce sürüp sabah yıkayabilirsiniz ancak krem yapısal olarak sivilcelerin rengini açmaya da uygun hazırlandığı için bulaştığı yerlerde aynı çamaşır suyu gibi izler bırakabilir hatta saçınızda bile bulaştığı yerleri beyazlatır bunu göz önünde bulundurararak eski bir yastık kılıfı kullanabilir saçlarını ördükten sonra topuz yapıp iyice sabitleyip saç bandı takabilirsiniz böylece saçınıza krem bulaşmamış olur.

BENZAMYCİN KREM NE KADAR SÜREDE ETKİ EDER? SİVİLCELERİ KURUTUR

Bütün ilaç ve kremlerin etki süreleri kişiden kişiye değişir bu hem kişinin cildine – nasıl reaksiyon vereceğine, kremi ne kadar sürede kabul edeceğine- hem de sorunun büyüklüğüne – sivilcelerin büyüklüğüne sayısına yoğunluğuna , rengine – bağlıdır bu yüzden kesin olarak  x zamanda sivilce probleminiz ortadan kalkar diyemeyiz hatta belki krem sizde işe yaramayabilir bile bu çok kişiye özel bir durumdur ancak benzamycin krem kullanan genel kullanıcıların kullandığı ve etkisini gördüğü ortalama süre 6-8 hafta arasındadır.

BENZAMYCİN KREMİ KİMLER KULLANMAMALI? 

Her cilt kreminde olduğu gibi benzamycin kremde herkese faydalı değildir hatta aksine bazı insanlara çok zararlı bile olabilir bu yüzden eğer siz de aşağıdaki kriterlerden birini taşıyorsanız benzamycin kremi kullanmamanız gerekir;

BENZAMYCİN KREMİ KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Her tıbbı ilaç kendi içinde önemlidir bu yüzden hiçbir tanesi rastgele kullanılmamalıdır bu hem riskli hem de sizi görmek istediğiniz faydadan uzaklaştıran bir hareket edecektir bu yüzden eğer sizde benzamycin krem kullanıyorsanız bunlara dikkat etmeniz gerekir;

BENZAMYCİN KREMİN KULLANIMI SIRASINDA GÖRÜLEBİLECEK YAN ETKİLER

İçinde kimyasal bulunduran her ürün risklidir bu yüzden dikkatli kullanmak gerekir dikkatli kullanılmadığında yada dikkatli kullanılsa bile cilt kabul etmediğinde kremin bazı yan etkileri oluşabilir bu yan etkiler;

BENZAMYCİN KREM TÜYLENME YAPAR MI?

Bir cilt kremi ile ilgili en çok sorulardan sorulardan bir tanesi tüylenme yapıp yapmadığıdır  çünkü yüzde tüylenme oldukça sıkıntılı bir durumdur ancak benzamycin kremin böyle bir riski yoktur kremin tüylenme yaptığına dair birkaç yorum olsa da oldukça azdır ve başka şeylerden kaynaklı da olabilir.

Genel anlamda böyle bir durum olmasa bile siz yine de rahat etmek için bir adet sivilcenin üzerinde deneyerek sizde sivilce yapıp yapmayacağını gözlemleyebilirsiniz.

BENZAMYCİN KREM GENİTAL BÖLGEDE ÇIKAN SİVİLCELER İÇİN KULLANILIR MI?

Genital bölge oldukça hassas ve kendi ph değerini kendi koruyan bir bölgedir hatta sırf bu sebepten sadece su ile temizlenmesi duş jeli yada sabun kullanılmaması söylenir uzmanlar tarafından bu yüzden genital bölgeye genital bölge için özel olarak üretilmemiş hiçbir krem sürülmemelidir hele benzamycin gibi ağır yapılı bir krem hiç sürülmemelidir.

BENZAMYCİN KREM NERELERDE SATILIR

Benzamycin bir ilaçtır bu yüzden eczanelerde satılır. Kremi büyük eczanelerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

BENZAMYCİN KREMİN FİYATI

Benzamycin krem 46,6 gramlık bir kutuda satılır ve 59 tl’dir.

BENZAMYCİN KREM KULLANANLARIN YORUMLARI

S.S

N.K.

D.K.

H.E.

S.T

M.L.

,D.Y.

E.E.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«