Bepanthen Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Written by on Eylül 4, 2020 in Krem

Bepanthen Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Özellikle kadınların cilt bakımı konusunda güvendiği kremlerin başında gelen Bepanthen Krem, cildi canlandırmak, sivilcelerden ve sivilce lekelerinden kurtulmak, yanık ve diğer her türlü cilt probleminde de kullanabileceğiniz ürünlerdendir. 

Sadece yüze değil; vücudun her bölgesinde oluşabilecek farklı sorunların üstesinden gelecek özelliklere ve yeterliliğe sahip olması sayesinde, bu krem sürekli yanınızda taşımanız gereken türdendir. Evde ve kadınların çantasında düzenli olarak taşıyarak, düzenli bir şekilde kullanması da daima tavsiye edilmektedir. Her zaman adını duymuş olsanız da, tam olarak ne işe yaradığını, faydalarını ve zararları merak ediyor olabilirsiniz. Krem hakkında bilmeniz gereken her türlü detaya da, yazımızla ulaşabilir, aklınıza takılan sorunların cevaplarını sorunsuzca elde edebilirsiniz.

Genel olarak merhem bilinen ancak krem olarak da üretilen Bepanthen Krem, içerdiği bitkisel ürünlerle birlikte cildin yenilenmesini sağlayıp, tazelenmesi için imkan tanımaktadır. Özellikle hiçbir yan etkiye veya zararlı bir etken maddeye sahip olmadığı için, her cilde uyumlu olan yapısıyla rahatlıkla kullanabilir, rahatlıkla tercih edilebilir. Vücudunuzun ve cildinizin herhangi bir tepkime vermeyeceğinden emin olduktan sonra ise; yanınızdan ayırmayacağınız besleyici etkisinden faydalanabilirsiniz. Cilt bakım uzmanlarının tavsiye ettiği ve kadınların sıklıkla kullandığı Bepanthen Krem, içerdiği özel yapısıyla birlikte yalnızca güzellik malzemesi olarak kullanılmayıp, ameliyat sonrasında doktorların reçete ile hastalarına tavsiye ettiği tedavi edici etkiye de sahip olmaktadır.

Çocuklarda ve yetişkinlerde ortaya çıkan pişik konusunda da, yine güvenebileceğiniz en iyi kremlerin başında gelmektedir.

Bepanthen Krem içerik olarak : İçerik olarak ProVitamin B5 ve Lanoli etkenleri bulunduran krem, kısa sürede etki sağlayarak mükemmel bir cilt bakımı sağlar ve ayrıca doğal bitkisel içeriğe sahiptir.

Bepanthen Krem Faydaları? Bepanthen Krem Ne İçin kullanılır?

İnsan cildi üzerinde mucizevi etkilere sahip olan Bepanthen Krem, oldukça fazla faydaya sahiptir. Öncelikle insanların cildinde oluşabilecek her türlü yanık yarasına, sivilce izlerine ve sivilce oluşumunda ortaya çıkan aknelerin tamamının yok olması için kuvvetli bir etki sunmaktadır. Bununla birlikte, ameliyat sonrası veya herhangi bir derin yara üzerinde de ciddi etkiler sunarak, doğru sonuçlar almanıza olanak sunmaktadır. Ayrıca cildin nemlenmesini, temizlenmesini ve oluşacak herhangi bir problemin ortadan kalkmasını sağlayıp, tazelenmesine de olanak sunmaktadır. Özellikle içerdiği bitkisel etkilerle birlikte cilt dostu denilebilecek özelliklere sahiptir. Kurumuş, vitaminsiz kalmış, susuz kalmış olan ciltlerde kullanıldığı zamanlarda eski haline getirip, sağlıklı görüntü ortaya koyacak yeterliliğe sahip iken; her türlü cilt kırığı ve çiziklerin de yok olmasını sağlamaktadır. Emziren kadınların ise; meme ucu çatlaklarının iyileşmesi için başvurulacak kremlerin başında, yine Bepanthen Krem gelmektedir. Özellikle “yara konusunda en iyi deneyimi“sağlayacak olan krem, epitalizan ve sikatrizan etken maddeleri içermektedir.

Bepanthen Krem Çeşitleri

Bepanthen krem (bepanthol); Yağlı ciltler için olan bu krem, tahriş olan yerlerde kızarıklığın giderilmesi ve onarıcı özelliğiyle ön plana çıkıyor

Bepanthen plus krem : Normal, kuru ve karma tip ciltlerde kullanılabilen krem, Plus olarak adlandırılmasında ki sebep, normal bepanthen kreme göre daha yoğun bir formülde, olması ve içeriğinin normaline göre daha zengin olmasıdır. Yeni olan bir yaranın üzerine uyguladığınız da ciltte ki iyileşme hızına sizde şaşıracaksınız.

Bepanthen merhem ; Özellikle bebeklerde,çocuklarda ve pişik, yara , yanık, kesiklerde kullanılır. Sivilceler ve sivilce yaraları için de tedavi edici özelliği olan bu krem, doktorların ergenlik dönemlerinde oluşan sivilceler için önerdiği bir krem olma sebebiyle, sivilce giderici olarak da adlandırılır. Bepanthen tüylenme şikayetinin sebebi içinde, yüzde var olan ince tüyleri beslediği için bu oluşum olur.

Bepanthen Krem Kullanımı

İçerdiği faydanın yanı sıra; kullanım konusunda da her zaman en iyi fırsatları sunmakta olan Bepanthen Krem, günlük olarak 2 defa belirlediğini dozda kremi, problemli olan alana yedirerek ve masaj yaparak uygulamanızın ardından, bandajla sarmanız sonucunda etki almanızı sağlayacaktır. Herhangi bir yan etkisi olmayan kremi yağlı cilde sahip olanların uyumadan önce kullanması, sabah gün ışığında parlamalara yol açmanın önüne geçecektir.

Bepanthen Krem İçin Sıkça Sorulan Sorular

Bepanthen Krem kıllanma yapar mı? 

Bu krem için en çok sorulan sorulardan bir tanesidir.  Kişiden kişiye değişeceği gibi kullanım alanlarına da bağlı olabiliyor. Bazı kullananlar kıllanma olmadı, bazı kullananlar kıllanma oluyor, diyebiliyor. O yüzden bu durum kişiden kişiye değişkenlik gösterebilecek bir durumdur. Sizlere bu kremi, yüzünüz için kullanmadan önce kol ve bacaklarda veyahut kendinizin vücudunuzda uygun gördüğü bir alanda deneyip daha sonrasında yüz bölgesinde  kullanmanızı öneriyoruz.

Genital Bölgeye Bepanten Sürülür Mü ?

Bölge yapısı gereği hassas bir yapıya sahip olduğundan iyileşme süreci uzun olan ve losyon, krem vb. ürünlerin kullanımında dikkat edilmesi gereken bir bölgedir. Ped ve ağda gibi işlemlerin uygulanması sonrasında veya uygulanma esnasında tahriş olan bu bölge için kadınlar arasında en çok kullanılan kremdir. Ancak yine de kullanmadan önce hekiminize danışarak kullanmanızı önerilir.

Bepanthen Krem Bebek yüzüne Sürülür mü? 

Atopik dermatit gibi bebek yüzünde oluşan, bebek egzaması diye de adlandırılan rahatsızlıklarda önerilir. Hekiminize danışarak kullanmanız önerilir.

Bepanthen Krem Koltuk Altı Kararmasına İyi Gelir mi?

Koltuk altı kararmaları için bepanthen plus krem önerilir. Düzenli olarak kullanacağınız bepanthen plus krem, kararmayı önler ve cildi beyazlatır.

Bepanthen Krem Kullananlar

Bepanthen Krem kullanıcılarının yaptıkları bazı yorumları sizler için aşağıda derledik;

Bepanthen Krem Fiyatı

Piyasada  satışının yapıldığı çeşitlerine göre 15 ₺ ile 30 ₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«