Bepanthen Plus Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Bepanthen Plus Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Bepanthen plus krem, cilde uygulandığında hücre yenileme özelliğiyle, cildi yenileyen ve iyi bir cilt bakımı sağlayan, her evde mutlaka bulunması gereken eşsiz bir kremdir. Yara için uygulandığında bakterilere karşı savaşır ve iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Bepanthen plus yara iyileştirici krem, dövme bakımından, yanık tedavisine, egzama ve mantar tedavisinden, çatlak tedavisine kadar bir çok alanda kullanıma uygundur. Bu makalemizde, bepanthen krem nedir? ne işe yarar? bepanthen plus krem yüze sürülür mü? gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Bepanthen Plus Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Bepanthen plus 50 mg. krem, uzun yıllardır ülkemizde satışı yapılan, son zamanlarda bepanthol olarak ismi değişen bakım kremidir. Birçok kullanım alanına sahip olan krem, içeriğinde; dekspanthenol ve klorheksidin bulunmaktadır. Cilde uygulandığında, ciltte koruyucu bir tabaka oluşturarak, cildi yeniler ve iltihaplı cilt hastalıklarının tedavisinde etkilidir.

Bepanthen krem, yara, yanık, kesik, emziren annelerin meme ucu çatlaklarında, yatak yarası gibi durumlarda hasarlı bölgede bakteri oluşma riskini ortadan kaldırır. Onarıcı ve yenileyici özelliğinin yanı sıra iyi bir nemlendirme özelliği taşımaktadır. Güzel kokması ve yumuşak dokusuyla bilinen bepanthol krem, sosyal medyada ve televizyon reklamlarında sık sık karşımıza çıkmakta.

Bu yönüyle bir çok ünlünün kullandığı ve neredeyse her cilt tipine uygun olan, yan etkisi bulunmayan krem, eczanelerde satışa sunulmakta. Vücudun herhangi bir yerinde oluşan yara ve yanık benzeri durumlarda gönül rahatlığıyla kullanabilmekte olan bepanthen plus prospektüs bilgilerini okuyup detaylı bilgiye sahip olmanız mümkün.

Bepanthen Cilde Faydaları

Bepanthen Krem Nasıl Kullanılır?

Bepanthen krem kullanım şekli, cilt yüzeyindeki hasar görmüş bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak günde 2 kez sabah ve akşam sürülmesi önerilir. Bunun yanı sıra, nohut büyüklüğünde krem uygulamak yeterli olacaktır. Çünkü cilt yüzeyinde geniş alana sürülmesi tavsiye edilmez.

Kullanmadan önce ilgili bölge temizlenmeli daha sonra krem uygulanmalıdır. Bepanthen yanık izi, güneş lekeleri, sivilce izi, topuk çatlakları gibi durumların giderilmesinde başarısı kanıtlanmış bir içeriğe sahiptir. Bepanthen plus krem dudağa sürülür mü? Akşam yatmadan önce çatlamış ve kurumuş dudaklarınıza uygulayabilir ve çatlamış dudakların kötü görüntüsünden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Bepanthen krem iyi bir nemlendirme sağlamasıyla, vücut nemlendiricisi olarak da tercih edilmektedir. Eğer kuru bir cilt tipine sahipseniz, duştan sonra vücudunuza bepanthen krem sürebilir, cildinizi nemlendirebilirsiniz. B vitamini içeriği ve su bazlı bir ürün olması sebebiyle, iyi bir cilt bakımı sağlayan bepanthen, yaşlılık belirtilerine karşı savaşmaktadır.

Bepanthen Krem Çeşitleri

Bepanthol Cilt Bakım Kremi; Çeşitli çevresel faktörler nedeniyle cildinizde pul pul dökülmeler, kızarıklıklar olabilir. Bu noktada bepanthol, cildinizi derinlemesine nemlendirerek, cildin daha sağlıklı ve canlı görünmesine yardımcı olur. Günlük cilt bakımında kullanıma uygundur ve cilt bariyerini dış faktörlerden korur, yağlılık hissi bırakmaz.

Bepanthen Plus Krem;  İçeriğindeki antiseptik bileşenler, yara, yanık ve cerrahi müdahale sonrasında ilgili bölgeyi enfeksiyona karşı korur. Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar ve iyileşmeyi destekler.

Bepanthol Merhem; Kuru ve tahrişe meyilli ciltlerin bakımı için kullanılan bepanthen merhem, cildin sahip olduğu bariyer fonksiyonunu korur ve cildi yumuşatır. Diz, dirsek, topuk gibi çatlamaya yatkın bölgelerde, cilt kuruluğunu giderir, nemlendirir ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Bepanthen Plus Krem Vajinaya Genital Bölgeye Sürülür mü?

Kadınların en hassas bölgesi olan genital bölge yapısı gereği çok çabuk tahriş olan bir bölgedir. Bepanthol plus krem lazer sonrası, ağda sonrası, ped kullanımı sonrasında, genital bölgenin tahriş olması durumunda kullanımı tercih edilmektedir. Tahriş olan bölgede kızarıklık, kaşıntı ve pişik durumunda bu krem, iyileşme süresini hızlandırır.

Bepanthen Plus Krem Kullananlar

Bepanthen Plus Krem Ne Kadar?

Bepanthen plus 30 mg. yoğun cilt bakım kremi satış fiyatı 25 tl’dir.

Bepanthol Krem Reçetesiz Alınır mı?

Bu kremi reçetesiz olarak eczanelerden alabileceğiniz gibi reçete ile de satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«