Bepanthol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Written by on Eylül 4, 2020 in Krem

Bepanthol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Daha fazla özen ve ilgi isteyen ciltler için en iyi seçim olan Bepanthol Krem, cildinizin hem ihtiyaç duyduğu nem miktarını artıracak; hem de cildinizin korunmasını sağlayacak etkilere sahiptir. 

Cildinizle karşılaştığınız sıklıkla kuruma, çatlama ve tahriş olma etkilerinden kısa bir süre kurtulmak isterseniz, kesinlikle kullanmanız gerekecek kremlerin başında gelecektir. 

Bildiğiniz gibi sık kuruyan ve nemsiz kalan ciltlerde kırışıklığın artması da ön görülmektedir. Bu gibi sorunları ortadan kaldırabileceğiniz bu kremle, yaşlanma etkilerini ortadan kaldırabilir veya geciktirebilirsiniz.

Her zaman bakımlı bir görüntüye ulaşabilmeniz için ihtiyaç duyacağınız nem miktarını dengeleyecek olan kremher zaman cildinizdeki kötü etkilerinde ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Gündelik yaşantınız içerisinde karşılaşabileceğiniz güneş ışınları, aşırı sıcak veya rüzgarla birlikte aşırı soğuk havalarda, cildinizin nem kaybetmesi normal olacaktır. Bu gibi durumlarda da, en iyi şekilde cildinizi nemlendirebilmek için Bepanthol Krem kullanabilir, nemlendirilmiş cildinizin daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bepanthol Krem

1944 yılında Bayer tarafından üretilen Bepanthol Krem, cildi ekstra bakım isteyen ve nem konusunda problem yaşayan herkesin kullanabileceği bir kremdir. Hem yetişkinler için, hem de bebek cildi için uygun olan bu krem, ProVitamin B5 olarak daha sık kullanılan dekspantenol içermektedir. Cilt tarafından özellikle gerek duyulan bu etkiye sahip olan madde sayesinde, herhangi bir zararlı madde içermemesiyle de sıklıkla ve gönül rahatlığıyla kullanımınıza uygun olacaktır.

Bepanthol Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

İhtiyaç duyulan ekstra bakımı sağlamak için oldukça etkili olan Bepanthol Krem, sıklıkla kurumakta olan, tahriş olmuş veya çatlakların meydana geldiği cilt türlerinde yüksek etki sağlamaktadır. Kullandığınız ilk andan itibaren cildinizin nemlenmesini ve yumuşamasını sağlayacaktır.

Özellikle sert rüzgarların bulunduğu ve soğuktan dolayı çatlayacak olan ciltleriniz için en iyi fırsatı sunmaktadır.

Cildinizin eski haline dönmesini sağlamak ve nemlilik oranını artırabilmek için istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra;

– Pul pul dökülmekte olan,

– Cilt kızarıklıklarının meydana geldiği,

– Çatlakların ortaya çıktığı,

– Nem oranının düzenlenmesi gereken ciltlerde,

– Bepanthol Krem Sivilce oluşumu sırasında veya sivilce izlerinin yok edilmesi gerektiği durumlarda,

– El ve ayak bakımı gereken durumlarda,

– Özel vücut bakımı sırasında,

– Tahriş ve kuruluk etkilerinin tamamında,

– Bebeklerde  Bepanthol Krem pişik oluşumunu engellemek ve pişiği tedavi etmede,

– Yanık tedavilerinde yanmış olan bölgenin hücrelerini yenilemede,

– Özellikle annelerin emzirme döneminde oluşan meme ucu çatlaklarında,

– Güneşe maruz kalıp, güneş yanığı oluşan bölgelerin tedavilerinde,

Bepanthol Krem egzama, kaşıntı gibi rahatsızlıklarda,

Bepanthol Krem dudak çatlaklarında onarıcı bir etkiye sahip olan ve kendini kanıtlamış bir krem olarak kullanılmaktadır.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi İçeriği

Bepanthol krem içeriğinde  Pro vitamin B5 ve Dekpanthenol maddelerini içeren bir krem olup, Pro vitamin B5, cilt üzerinde dış etkilerden gelen olumsuzlukları gidererek, Dekpanthenol sayesinde de yanık, çatlak ve kızarıklıkların kısa sürede iyileşme sürecine girmesine yardımcı olur.

Bepanthol Krem Kullanımı

Oldukça rahat bir kullanıma sahip olan, her türlü cilt üzerinde sorunsuz etkiler alabilmenize de olanak sunacak olan Bepanthol Krem, ihtiyaç olunan bölgeye çok fazla olmamak şartıyla temizlendikten sonra sürülür. Daha sonra masaj şeklinde ovarak yedirilir. İyice yedirildiğine emin olduktan sonra, herhangi bir yere temas etmeden o bölgede etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak banyo yaptıktan sonra kullanmanız 2 kat daha iyi etki sunacaktır. Çünkü gözeneklerin açılması sonucunda, daha iyi ve daha fazla nemlilik elde etmeniz mümkün hale gelecektir.

Bepanthol Krem Fiyatı

Eczanelerde 30 ve 100 ml boyutlarındaki tüplerle satılan, reçetesiz olarak da alabileceğiniz ve düzenli olarak yanınızda taşıyarak kullanabilirsiniz. Bepanthol Krem ne kadar? sorusuna gelince 100ml Bepanthol Krem fiyatı 20 TL ila 45 TL arasında satılmaktadır.

Cilt bakım kremi ( El ve Yüz için) 30 gram 12 ile 15 TL

Cilt bakım kremi 100 gram fiyatı ile 35 ile 45 TL

Dudak kremi fiyat 9.90 TL ile 11.90 TL

Onarıcı bakım kremi fiyat 150 ml 25.40 TL

Bepanthol Baby pişik önleyici merhem fiyat 150 ml 21.90 TL

Bepanthol Krem Kullananlar

Büyük kullanıcı kitlesi olan Bepanthol kremini kullananların yorumlarından bazılarının sizler için faydalı olabileceğini düşündük ve uslusozluk.com kaynağıdan sizler için aşağıda derledik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«