Bioxcin Şampuan Nedir? Bioxcin Serum ile Saç Dökülmesi Tedavisi

Paylaş
 

Bioxcin Şampuan saç dökülmesi problemleri yaşayan veya sağlıklı saçlarını korumayı isteyen kişiler için geliştirilmiş formülü olan bitkisel bir şampuandır. Saç tipine göre uygulanabilecek Genesis, Forte ve Quantum olmak üzere 3 farklı çeşidi bulunmaktadır. Kadınlara özel yeni oluşturulmuş seri Femina ile de özellikle hamilelik ve sonrasında artan saç dökülmelerini azaltıcı bir etki göstermektedir. Bunun yanı sıra şampuanlar ile birlikte dökülmeyi azaltıcı etki gösterecek bioxcin serum mevcuttur.

Bioxsin şampuan, saç foliküllerine nüfuz ederek saçı güçlendirir. Yeni ve geliştirilmiş formülü ile saçların sağlık ve direncini arttırır. Bitkisel özün klinik olarak yan etkileri olmadığı kanıtlanmıştır. Herhangi bir boya, Paraben, Mineral Yağ, Fenoksietanol veya Silikon içermez.

Hafif Dökülmeler için Genesis ve Quantum daha yoğun dökülmeler için ise Forte tavsiye edilmektedir. Quantum ile ayrıca daha gür bir görünüm elde edilmesi sağlanacaktır.

Bioxcin Genesis: Amino Asit Kompleksleri, Biyotinil-GHK ve BIOCOMPLEX B11’in aktif bileşenlerinden oluşan Genesis Teknolojisi sayesinde saç dökülmesi önlenir ve şampuanın saç foliküllerinin düzenli kullanımı ile güçlendirilmesi yoluyla saç büyümesi desteklenir.

Bioxcin Quantum: Saça tutunan ve 18 aminoasit içeren özellik sayesinde saçların çok daha güçlü görünmesini ve saçın durulama sonrası dahi onarımına devam etmesini sağlamaktadır. İçeriğindeki mineraller, flavonoidler ve vitaminler ile saç dökülmesini önler.

Bioxcin Forte: 8 kat daha yoğunlaştırılmış bir formüle sahiptir. Bu formül sayesinde zayıf saçlarda çok daha etkili olabilmektedir.

Bioxcin Femina: Formülündeki Biocomplex B11, Silicium, Niacinamide ile tüm saç diplerinde etkili bir bakım ve onarım sağlar. UV ışınlarının yıpratıcı ve boyalı açlardaki solma etkilerini yok eder. Hamilelik sonrası saç dökülmelerini önler. 2si 1 arada özelliği ile hacim vermesinin yanı sıra yumuşaklık kazandırır.

Bioxcin Şampuan İçeriğinde Neler Vardır?

Bioxcin

Amino Asit Kompleksi: Saç telini eski haline getirir, kütikül tabakasını onarır, saçlara güç katmak ve saçlara parlaklık kazandırmak için bazik amino asitler kullanır.

Alanin: Sağlıksız saç şeritlerinin yüzeylerinin su direncini arttırarak saçları onarır.

Arginin: Keratin sentezinde aktif rol oynamaktadır.

Histidin, Fenilalanin: Çekme mukavemetini arttırarak saç tellerinin kopmalarını azaltın.

Biotinyl GHK: Saç tellerinin saçlı kökleri daha sağlıklı hale getirerek saç derisine daha güçlü bir şekilde yapışmasını sağlar, saç köklerinin eskimesini engeller.

BIOCOMPLEX B11’in içeriğinde;

Vitaminler (A, B1, B2, B5, B9): Saç büyümesine yardımcı olur,

Biotin: Saç tellerinin sağlıklı büyümesini hızlandırır,

Mineraller (Bakır, çinko, demir, kalsiyum): Saç köklerini besler, saç köklerini yoğunlaştırır,

Flavonoidler (Kaempferol, Apigenin, Myricetin): Kan damarlarını genişleterek kan dolaşımını geliştirir, saç beslenmesine yardımcı olarak saç büyümesini destekler.

Şampuan ve serumların içerisinde glüten bulunmamaktadır.

Bioxcin Serum Nasıl Kullanılır?

Islak saçlara hafifçe dairesel hareketler ile masaj yapın ve iyice yıkayın. Günlük kullanım için uygundur. Saç dökülmesi sorunlarına karşı etkili sonuçlar almak için sürekli kullanım önerilir. Daha iyi sonuç almak için Bioxcin Serum ile kullanılması tavsiye edilmektedir.

PH derecesi saç derisi için en uygun olan 5,0-6,5 arasındadır. Bu sebep ile saç derisinde kuruluk oluşmasına sebebiyet vermez.

Sağlıklı bir sonuç almak saç köküne ve uygulama sürecine göre farklılık gösterebilmektedir.

Ürünlerin tavsiye edilen son tüketim tarih 36 aydan fazla olması sebebi ile kozmetik yasağı kanunlarına göre ürünler üzerinde belirtilememektedir. Ürün açıldıktan sonra 12 ay içerisinde tüketimi tavsiye edilmekte, ürün açılmadan tavsiye edilen tüketim tarihi ise ortalama 5 yıldır.

Ürünler tüm eczanelerden temin edilebilmektedir.

Bu yazı 30 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak