Burdock Root Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Burdock Root Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Burdock rood krem diğer adı ile dulavrat otu kremi ismini dul avrat otundan almaktadır. Çok eski çağlardan beri kullanılan dulavrat otu cilde botoks etkisinin yanında sivilce ve cilt sorunlarında çok kullanıldığı bilinmektedir.

Doğal bitkilerden biri olan dulavrat otu içeriğinde bulunan etken maddeler cilde yararlı olduğu kadar ateş düşürücü, idrar söktürücü ve romatizmalı rahatsızlıkları sıklıkla kullanılmaktadır.

Burdock root krem içeriğinde bulunan dulavrat otu özü sayesinde krem cilde nemlendiren, yenileyen ve canlandıran etki göstermektedir. Burdock rood krem diğer adı ile dulavrat otu kremi bitkisel içeriğe sahip olması ve yan etkisinin çok az olması tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden biridir.

Kullanımı her geçen gün artan kullananların beğendiği Burdock rood krem nedir? Burdock rood krem ne işe yarar? Burdock rood faydaları nelerdir ve Burdock rood krem kullananlar hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağım.

Burdock rood – Dulavrat otu kremi hakkında yazımıza başlamadan önce dulavrat otu nedir ve dulavrat otunun faydalarını anlatarak başlamak istiyorum.

Dulavrat Otunun Faydaları Nelerdir?

Avrupa, Amerika ve Çin tıp biliminde asırlardır kullanılan bu şifalı ot yapılan çalışmalar sonucu kanseri iyi geldiği görülmüştür. Çok eski çağlardan beri alternatif tıp alanında ateş düşürücü, romatizma ve idrar söktürücü etkisinden faydalanmıştır.

Eski dönemlerde Çin’de bazı bitkiler ile karıştırılarak kızamık, iltihap, grip ve soğuk algınlığı için kullanılmıştır. Meksika’da bulunan yerliler kadınlarına dulavrat otundan hazırlanmış içeceği doğum sırasında içtirerek kanı temizlemesini sağlamıştır. Avrupa’da uzun yıllar kanı temizlemek için bu bitkiden elde edilen sıvıyı tüketmişlerdir. İşte dulavrat otunun faydaları;

Dulavrat otunun faydalarından bahsettikten sonra şimdi sizlere Burdock rood krem hakkında bilgi vermek istiyorum.

Burdock Rood Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Burdock Rood Krem diğer adı ile dul avrat otu krem bitkisel içeriğe sahip kremlerden biridir. Kremin etken maddesi dulavrat otudur. Kapalı kutularda reçetesiz olarak kozmetik mağazalarda ve eczanede satılan kremlerden biridir.

Harici olarak cilde sürülerek kullanılan Burdock Rood Krem cilde botoks etkisi yarattığından dolayı 30 yaşından itibaren kullanılması önerilen ürünlerden biridir. Ayrıca selülit sorunu yaşayanların bu kremi selülit olan bölgeye sürdüklerinde cildin daha sıkı ve gergin almasını sağlayabilirler.

Burdock Rood Dulavrat Otu Kremi Faydaları Nelerdir?

Burdock Rood Krem cilde faydaları oldukça fazladır. Cilde geren sıkılaştıran ve yenilen bu krem cildin kısa zamanda kendini toparlamasını sağlar. Sürüldüğünde kan akışını hızlandıran dulavrat otu kremi cildin daha genç görünmesini sağlar.

Eskiden kadınların dulavrat otu ile cilt bakımı yaptıkları ve cilt sorunlarını tedavi ettikleri bilinmektedir. Özellikle sıkılaştırıcı etkisi olduğundan spor yapan ve devamlı hareket halinde olanların kullanması tavsiye edilir. Düzenli olarak yüze ve cilde sürüldüğünde etkisini gösteren bu krem cildi nemlendirmesinin yanında sivilce ve tahriş olmuş cilde iyi gelmektedir.

Burdock Rood Krem Nasıl Kullanılır

Burdock Rood Krem kullanımı oldukça kolaydır. Genelde günde 2 defa kullanılması önerilir. Temiz cilde az miktarda sürülür ve cilt tarafından emilmesi için dairesel hareketler ile ovalanır.

Özellikle sabah güne başlarken ve akşam yatmadan önce cilde ve yüze sürülmesi oldukça faydalıdır. Selülit için kullanılacaksa selülit olan bölgeye masaj yapılarak sürülmesi yeterlidir.

Burdock Rood Krem Kullananlar

Burdock Rood Krem yani dulavrat otu kremi kullananlar kreminin özellikle yüze çok iyi geldiğini ve oldukça faydalı olduğunu söylemişlerdir. Düzenli olarak bu kremi kullananlar cildin daha sıkı e gergin oldunu yorumlarda sıklıkla dile getirmişlerdir.

Burdock Rood Krem kullananlar fiyatının yüksek olmasından dolayı kremi almaktan vazgeçtiklerini dile getirmişlerdir. Kremi alıp kullananların neredeyse hiç biri her hangi bir zararını ve yan etkisini görmediklerini söylemiştir.

Burdock Rood Krem Yan Etkileri

Birkisel içeriğe sahip olan Burdock Rood Krem yan etkisi neredeyse yok denecek kadar azdır. Eğer aşırıya kaçdan kullanırsanız ve kremin içeriğinde bulunan etken maddeye alerjiniz yoksa yan etkisi genelde ortaya çıkmaz. Bilinen yan etkileri ise;

Burdock Rood Krem hamilelerin ve emziren annelerin kullanması önerilmez. Kesinlikle doktorunuza danışmadan dulavrat otu içeren ürünleri ve kremleri kullanmayınız.

Burdock Rood Krem Nerede Satılır

Burdock Rood Krem kozmetik mağazalarda ve eczane de satılan reçetesiz kremlerden biridir. Ayrıca internet üzerinden güvenilir firmalardan satın alabilirsiniz.

Burdock Rood Krem Fiyatı

Burdock Rood Krem diğer adı ile dulavrat otu krem fiyatı oldukça pahalı kremlerden biridir. Ortalama olarak 200 ile 250 TL arasında satılmaktadır.

Burdock Rood Krem Yüze Sürülür Mü? Tüylenme Yapar Mı

Burdock Rood Krem yüze sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Ayrıca uzun süre kullanıma bağlı olarak asla tüylenme yapmaz. Çok sık sorulan sorulardan biri ise Burdock Rood Krem göz altına ve göz çevresine sürülür mü sorusudur. Kremi az miktarda günde 1 defa göz altına sürebilirsiniz ama sakın gözünüze kaçmamasına dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«