CC Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Written by on Eylül 4, 2020 in Krem

CC Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Kozmetik sektörü sürekli olarak kendi içinde gelişmekte ve kozmetik meraklılarının ilgisini çekebilecek yeni ürünler piyasaya sürme peşindedir.

Sektörde bulunan firmaların öne çıkabilmek ve diğerlerinden sıyrılabilmek için en farklı en yeni ürünleri piyasa sürmeleri gerekir ve bu anlayış doğrultusunda piyasaya sürülen ürünlerden bir tanesi de CC kremler olmuştur.

Hızla yayılan CC kremlerin bb kremlerden farklarını, ne işe yaradıklarını, CC kremlerin nasıl uygulanması ve nasıl seçilmesi gerektiğini ve en iyi cc krem markalarını anlattığımız bu yazıyı sizleri bilgilendirmek için derledik;

CC KREM NEDİR ve NE İŞE YARAR?

Color correctorlar olarak bilinen cc kremlerin en önemli özelliği cilt rengini eşitlemeleridir,yani yoğun kapatıcılık verirler. Kapatıcıların yüze sürülen versiyonu olarak düşünebileceğimiz cc kremler son dönemde oldukça popülerlerdir.

Color corrector zaten renk düzenleyici manasına gelmektedir. Ve sıradan fondöten ve kapatıcılarla kapatılamayan ton farklılıkları ve cilt lekelerini kapatmak için şahane etkili bir makyaj bazıdır diyebiliriz.

CC KREM İLE BB KREM ARASINDA NE FARK VAR

Eskiden sadece fondötenler varken beauty balm denilen bb kremler ve color corrector olması ile ön plana çıkan cc kremler ortaya çıktı. Bu kremleri fondötenden ayıran ortak fark amaçlarına göre ayrılmalarıdır fondötenler geneldir bb ve cc kremler ise bazı özellikleri belirgin olan kapatıcılardır.

CC KREMLER NASIL UYGULANIR

CC kremleri çoğu kapatıcı ten ürününde olduğu gibi 3 yöntemle uygulayabilirsiniz.

Bütün kozmetik mağazalarında bulabileceğiniz fondöten fırçası adı altında satılan tok kıllı düz veya oval fırçalarla uygulayabilirsiniz ancak fırçalar çoğu zaman yüzde iz bırakır ve cc kreminiz tam kapatıcılık sağlayıp cilt ile bütünleşmez.

En çok kullanılan yöntem ise el yardımı ile uygulama yapmaktır bu son derece pratik bir yöntemdir ancak bu da yine fırçalarda olduğu gibi yüzle tam olarak bütünleşmeyerek iz bırakır.

Bütün makyaj severlerin favori yöntemi makyaj süngerleridir.Kozmetik mağazalarında makyaj süngeri adıyla satılan bu süngerler son yıllarda popüler olan ürünler arasındadır. Kuru olarak satılan ancak kullanmadan önce ıslatılması gereken bu süngerler hem iz bırakmadığı için hem de cilt ile kremi bütünleştirdiği için en çok tercih edilen yöntemdir.

CC KREM ÖNERİLERİ

Bir ürünün sevilmesiyle bütün markalar aynı üründen piyasaya sürerler. Piyasaya sürülen bu ürünlerin kimisi başarılı kimi ise fiyasko olur bazen çok övülen tüm bloggerların kullandığı ürünler sadece reklamdır ve sizi hayal kırıklığına uğratır bu durumu engellemek için en iyi 5 cc krem markasını sizler için listeledik.

EN İYİ CC KREM MARKALARI

Watsons mağazalarında satılan pure beauty markasına ait cc krem,bir cc kremden beklenen her konuda başarılı ancak simli bir krem eğer mat ürünler kullanmayı seviyorsanız tercih etmemelisiniz.

6 ay kullanım ömrü var sonrasında oksitlenme yapıyor.

Az bilinen markalardan olan smashbox cc kremler konusunda oldukça başarılı ürünler piyasaya sürdü. Cc krem arayışındaysanız ve bütçeniz kısıtlı değilse bakmalısınız.

Çocukluğumuzun markası olan clınıque de cc krem furyasından geri kalmadı. Çıkarttığı cc kremler son derece başarılı olan markaya bütçeniz kısıtlı değilse bakmalısınız.

Son dönemde çıkan markalardan biri olan farmasi önce bb  kremleri ile adını duyurdu şimdi ise cc kremleri çok beğeniliyor.Farklı cilt türlerine göre ayrı cc kremler üreten marka oldukça da uygun fiyatlı.

Ülkemizden çekilmesine rağmen hala bazı gratislerde son kalan ürünleri olan gosh markası da cc krem konusunda oldukça başarılı. Uygun fiyatlara sahip bu markanın cc kremini görürseniz mutlaka denemelisiniz.

CC Kremler Sivilceleri Kapatır mı?

CC krem, daha çok cilt tonu eşitleyici görevi gördüğü için iltihaplı sivilceleri kapatmayacak olsa da sivilce kızarıkları ve akne lekelerini kapatarak etkili olarak iş görür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«