Cleocin T Losyon Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Cleocin T Losyon Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir? Cleocin T sivilce losyonu, iltihaplı akne ve sivilcelerin tedavisini amaçlayan bir antibiyotiktir. Doktorlar tarafından  sıklıkla tavsiye edilen cleocin, ergenlik döneminde görülen sivilcelerin tedavisi  başta olmak üzere, cilt yüzeyindeki bakterilerin üremesini de engelleyen bir ilaçtır.

Bu makalemizde Cleocin T Losyon hakkında detaylı bilgi vermeye ve bu ilaç hakkındaki tüm merak edilenleri paylaşmaya çalışacağız…

Cleocin T Losyon Nedir?

Cleocin T %1 Topikal çözelti cilt yüzeyine uygulanarak, sivilce tedavisini amaçlayan antibiyotik bir losyondur. Cleocin t etken maddesi, klindamisin fosfat, yardımcı maddeleri ise, propilen glikol, izopropil alkol ve saf su içermektedir. 30 ml yada 60 ml olarak iki farklı ölçekte kullanıma sunulan cleocin t losyon, berrak renksiz bir çözeltidir.

Reçetesiz alınmaması gereken bu ilaç, içeriğindeki asit sayesinde akne ve sivilceler üzerinde oldukça etkilidir. İçerdiği klindamisin fosfat,topik antibakteriyeldir ve akne vulgaris tedavisinde tercih edilir. Cleocin t losyon kullanım süresi ve kullanım şekli mutlaka doktor tarafından belirlenmelidir.

Cleocin T losyon Ne İşe Yarar?

Cleocin t losyon, ergenlikle birlikte hayatımıza giren, hormonsal değişim yada başka sebeplerle ortaya çıkan sivilce ve akne tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Cleocin t kullananlar yaptıkları yorumlarda, bu kremin sivilceler üzerinde oldukça başarılı sonuçlar verdiğini söylemişlerdir.

Cleocin t losyon, sivilce ile birlikte görülen bakteri oluşumunu engellemekte ve iltihaplı sivilceleri kurutmaktadır. Siyah noktalar üzerinde etkisi kanıtlanmış olan bu krem, aynı zamanda sivilce izleri üzerinde de etkili olmaktadır.

Cleocin t losyon, iltihaplı ve iltihapsız olan sivilcelerin leke bırakmadan yok olmasını sağlamaktadır. Siyah noktaların neden olduğu mat ve bakımsız görüntüyü giderir, cilt rengini düzenler. Cleocin t, en iyi sivilce kremlerinden biri olmasına karşın, doktor tavsiyesi ile kullanılması önemlidir.

Cleocin T Nasıl Kullanılır?

Cleocin t losyon kullanımı oldukça basittir. Cleocin t losyonu kullanmadan önce cildinizi temizlemeli, kir ve makyajdan arındırmalısınız. Daha sonra az miktarda kremi sorunlu bölgeye uygulamalı ve asla yıkamamalısınız. Kremi geniş yüzeye değil sadece sorunlu bölgeye tampon şeklinde uygularsanız, daha kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Cleocin t losyon günde 2 kez kullanıma uygundur. İki kezden fazla kullanmayın. Kremi sürmeyi unuttuğunuzda, doz ayarı yapmak için çift doz uygulamayın. Cleocin t, 12 yaş altı çocukların kullanımına uygun değildir. Sivilce kremi kullanırken güneş ışınlarına maruz kalmamalısınız.

İlacın etken maddesine karşı alerjiniz varsa, bu kremi kullanmayın. Başka bir cilt ilacı kullanıyorsanız, bu konuda hekiminizi bilgilendirin. Cleocin t losyon hamilelik döneminde kullanılmamalıdır. Eğer emziriyorsanız, kremin anne sütüne geçme olasılığı nedeniyle mutlaka doktora danışmalısınız.

Cleocin T Losyon Gebelik Kategorisi C’dir.

Cleocin T Yan Etkileri

Cleocin t losyon düzenli olarak, doktorun önerdiği şekilde ve sürede kullanılmalıdır. Her ilaçta olduğu gibi cleocin t kullananlarda bazı yan etkiler olabilmektedir. Cleocin T Zararları ise aşağıdaki gibidir;

Cleocin T Losyon Hakkında Tüm Sorular

Sizlere bu kısımda cleocin t hakkında merak edilen soruları ve cevaplarını paylaşarak yardımcı çalışacağım. Aklınıza takılan soruların cevaplarını bu kısımda bulabilirsiniz.

Cleocin T Sivilce İzlerine İyi Gelir mi?

Cleocin t losyon sivilce ve akne tedavisi için uygundur. Cleocin T Losyon sivilce izlerini geçirir mi? sorusuna cevap vermek gerekirse, bu krem sivilcelerin geride iz bırakmadan kurumasını sağlar. Sivilce lekeleri üzerinde de etkilidir.

Cleocin T Sivilceye İyi Gelir mi?

Cleocin t losyon kesinlikle sivilce ve akne tedavisini amaçlayan bir ilaçtır. Sivilceler üzerinde oldukça etkilidir. Fakat hekim tavsiyesi ile kullanılması gerekir.

Cleocin T Siyah Nokta 

Özellikle yağlı cilt tipine sahip kişilerin cilt temizliğine dikkat etmemeleri durumunda, çevresel faktörlerinde etkisiyle açılan gözenekler yağ ve kirle dolar. Bu durum siyah noktaları oluşturur. Alın, çene ve burun etrafında oldukça sık görülen siyah noktalar, cildinizin mat ve bakımsız görünmesine neden olmaktadır. Cleocin T losyon sivilceler üzerinde etkili olduğu gibi, düzenli kullanımda siyah noktaların temizlenmesinde de yarar sağlar.

Cleocin T Yüze Sürülür mü?

Cleocin t losyon yüzünüzdeki sivilceler için kullanılabilir. Aynı zamanda sırt ve omuzlarda çıkan sivilcelerin tedavisi için de kullanıma uygundur.

Cleocin T Sürdükten Sonra Yüz Yıkanır mı?

Cleocin t losyon uygulamadan önce cildinizi yıkayıp temizlemelisiniz. İlacı sürdükten sonra yüzünüzü yıkamayın. Gece yatmadan önce uygulandığında, etkisini daha kısa sürede gösterdiği bilinmektedir.

Cleocin T Emzirme Döneminde Kullanılır mı?

Cleocin t etken maddesi, emzirme döneminde kullanıldığında süte geçebileceğinden doktora danışmadan kullanılmamalıdır.

Cleocin T Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Cleocin t losyon etki etme süreci, tedavi edilecek bölgedeki sorunun durumuna göre değişiklik gösterir. Bu sebeple doktorunuzun kullanım süresi hakkındaki uyarılarını dikkate almalısınız.

Cleocin T Egzama İçin Kullanılır mı?

Cleocin t losyon rozasea ve egzama tedavisi için kullanıma uygun değildir.

Cleocin T Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

Düzenli kullanımda etkisini kısa sürede gösteren Cleocin T, sorunlu bölgeye uygulandıktan sonra yıkanmamalıdır. Gece yatmadan önce süreceğiniz kremi sabah temizledikten sonra yenilemeli ve bu losyonu sivilce tedavisi için kullandığınız süre boyunca, güneş ışınlarından korunmalısınız.

Cleocin T Losyon Kullananlar

Cleocin T Fiyatı

Cleocin T Losyon sivilce problemi yaşayanlara doktorlar tarafından reçete edilmekte olup, devlet tarafından karşılanmaktadır.

Cleocin T Ne Kadar : Etken Maddesi Klindamisin Fosfat

Fiyatı: 12.41 tl.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«