Dermatix Silikon Jel Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Kullanımı

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Dermatix Silikon Jel Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Kullanımı. Hangimiz zaman zaman ufak kazalar atlatmıyor, bu yüzden cildimizde yara izleri ile karşılaşmıyoruz ki?

Örneğin; yemek yaparken anlık bir dikkatsizliğimiz sonucunda parmağımızı ya da elimizi kesiyor ya da yürürken düşerek, ayağımızı ya da dirseklerimizi incitiyor ve bacaklarımızda yara izleri ile karşılaşıyoruz.

Cildinizdeki ya da yüzünüzdeki yara, kesik ve çizik izlerinden, ameliyat sonrası vücudunuzda size hatıra kalan yara izlerinden bir an önce kurtulmak istiyorsanız; bu yazımızı mutlaka sonuna kadar okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum

Bu yazımda Amerika kökenli bir yara jeli olan, yaraya hızlıca nüfus ederek, yara izinin kısa bir sürede iyileşmesine yardımcı olan Dermatix silikon jel nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? sorularını kısaca yanıtlamaya çalışacağım.

Dermatix Silikon Gel Nedir?

Derideki henüz olgunlaşmamış yara izlerinin görünümünü iyileştirmek, cildi pürüzsüz ve sorunsuz bir görünüme kavuşturmak amacıyla imal edilen Dermatix Ultra Gel; yaranın görünümünü düzelten, şeffaf ve silikonsu bir jel olma özelliği taşıyor.

Deri ile temas ettiği anda kısa bir süre içerisinde kuruyan bu jel; kokusuz ve yağsız formülü sayesinde cildinizi ve sizi hiçbir şekilde rahatsız etmiyor.

Derideki kabaran yara izlerini düzleştirerek, deriyi pürüzsüzleştiren Dermatix Ultra Gel; ciltteki koyu, kırmızı renkli yara izlerinden kurtulabilmenize yardımcı oluyor.

Bir diğer adı Dermatixsi Ultra Silikon Jel olan bu jel, Amerika’da üretilse de ülkemizin yanı sıra pek çok ülkeye ihraç ediliyor.

Amerika, Avrupa ülkeleri gibi gelişmiş ülkelerin yanı sıra ülkemizde de yoğun bir ilgi gören Dermatix silikon gel; 15 mglık tüplerde satışa sunuluyor.

Dermatix Silikon Gel Ne İşe Yarar?

Yenilenmiş formülü ile ismi Dermatix Ultra Silikon Jel olarak değişen ürün; aynı zamanda Dermatixsi Ultra silikon jel olarak da satışa sunuluyor.

Hücreleri yenileyici ve onarıcı bir etki gösteren Dermatix silikon jel; silikon teknolojisinin kullanıldığı bir ürün olarak, yaralara anında nüfus ediyor. Yalnızca yaraların iyileşme süresini kısaltmakla kalmayarak, yaraların yol açtığı kabarıklığı alarak, derinin düz ve pürüzsüz görünmesini de sağlıyor.

Ameliyat sonrası yaralara, ciltteki çizik ve kesiklere, her türlü yaralanmalara hatta yanık izlerine bile iyi gelen bu jel; cildin nem dengesini gözeterek, yaranın kurumasını ve kabarmasını önlüyor.

Yaraları düzleştirip, yumuşatmanın yanı sıra yaradaki ağrı ve acıyı da alıyor.

Hiçbir şekilde yağ içermediği için de kıyafetlerle temas ettiğinde kıyafetlerinizde leke oluşumuna yol açmıyor.

Dermatix Silikon Gel İçeriği:

Yenilenmiş formülü ile satışa sunulan üründe etkin madde olarak, siklik ve polimerik siloksanlar bulunuyor.
Aynı zamanda üründe bol miktarda C vitamini esteri yer alıyor. Üründeki vitamin C esteri, cildi nemlendirerek, cildin beslenmesini ve cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlıyor.

Dermatix Silikon Jel Faydaları:

Cildinizdeki yara ve yanık izlerinin üzerine gönül rahatlığıyla uygulayabileceğiniz bu jelin mucizevi nitelikteki etkilerini aşağıdaki şekilde sıralayabilmemiz mümkün:

Kabarmış ve kötü görünen yara izlerini düzleştirip, yumuşatıyor.

Kanamış, morarmış ya da kızarmış yara izlerinin rengini birkaç ton açarak, yara görünümünü hafifletiyor.
Ameliyat izlerine ve sezaryen dikişlerine de uygulanabilen bu jel; kesik ve çizikleri iyileştirici etki gösteriyor.
Sivilce ve akne izlerinin üzerine uygulandığında sivilce ve akne izlerini yatıştırıyor.

Tahriş olan cildi toparladığından estetik sonrası ciltte beliren tahriş, kızarıklık ve şişkinlikleri de alıyor.

UYARI: Cildinizdeki açık ve henüz kapanmamış yaraların tedavisinde bu jeli kullanmamalı, mutlaka bir doktora görünmelisiniz!

Ürünün ağız, burun, göz gibi mukozal alanlarla temasından kaçınmalı, temas durumunda ilgili bölgeyi bol ılık suyla yıkayarak, durulamalısınız.

Ürünü kullanmadan önce mutlaka ürün kutusundaki kullanım talimatını incelemelisiniz.

Dermatix Silikon Jel Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça basit olan bu ürünü, sabah ve akşam yani günde iki sefer olacak şekilde cildinize uygulamalısınız.
En az 2 ay boyunca bu kremi düzenli olarak kullanmayı sürdürmelisiniz.

Silikon jeli cildinize uygulamadan önce mutlaka yara izinin olduğu bölgeyi güzelce temizleyip, kurulamalısınız. Yaranın ıslak olmadığından da emin olmanız gerekiyor.

Kullanımı:

Jel kutusunu açtıktan sonra karşınıza çıkan jelin uç kısmındaki tüpü çıkarıp, bıçakla kesmelisiniz.

Jelden az bir miktar olacak şekilde yaranızın üzerine ince bir tabaka halinde sürmeli, parmaklarınızla hafifçe masaj yaparak, yaranın üzerine güzelce yedirmelisiniz.

Dermatix Ultra Silikon Gel Yan Etkileri:

Kremin bu zamana kadar raporlanmış herhangi bir ciddi yan etkisi bulunmuyor. Bununla birlikte aşırı hassas bir cildi bulunan kişilerin cildinde kızarıklık, tahriş, ağrı gibi birtakım hafif yan etkiler görülebiliyor.

Bu yan etkilerle karşılaşmamak adına doz aşımına hiçbir şekilde kaçmamalısınız!

Yan etkilerle karşılaşmanız durumunda kullanım sıklığını azaltmalı, azaltmanıza rağmen yan etkilerin geçmemesi halinde jeli kullanmayı tamamen kesmelisiniz.

Bu jeli 25 0C oda sıcaklığının altında çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde muhafaza etmelisiniz.

Dermatix Ultra Silikon Gel Fiyatı:

70 TL gibi bir fiyata satışa sunulan ürünü eczanelerin yanı sıra dermokozmetik ürün satışı gerçekleştiren online alışveriş sitelerinden de satın alma şansınız bulunuyor. Lakin markanın SGK ile anlaşması bulunmuyor. Yani ürün fiyatının doktorunuz önermiş olsa dahi SGK tarafından karşılanmadığını, bu fiyatı sizin ödemeniz gerektiğini söyleyebilirim.

Ürünün etkisini göz önünde bulunduracak olursak, oldukça ekonomik bir fiyata satışa sunulduğunu da belirtmek istiyorum.

Dermatix Ultra Silikon Gel Kullanıcı Yorumları:

Ürünle ilgili kullanıcı yorumlarına baktığımızda pek çok kişinin bu ürünü cildindeki kırmızı ve koyu lekeler için kullandığına rastlıyoruz.

Hatta cildindeki sivilce ve akne izlerinden de çoğu kişinin bu jel yardımıyla kurtulduğuna tanık oluyoruz.
Lakin, ürün kullanımından herhangi bir verim alamadığını söyleyen kullanıcılar da yok değil!

Herkesin cilt tipi birbirinden farklı olduğundan bu ürünün sizde işe yarayıp yaramadığını ancak düzenli kullanım sonrasında öğrenebilirsiniz.

Dermatix Krem Kullananlar

Dermatix jel krem kullananlar krem hakkında yaptıkları yorumları derlemeye çalıştım. Krem hakkında yapılan yorumları yorum kısmından okuyabilir ayrıca yorumda yapabilirsiniz.

Dermatix Jel Krem Muadili

Dermatix jel krem kullanmak isteyenler genelde sorduğu sorulardan biride dermatix jel mi contractubex mi sorusudur. Dermatix jel muadili olan contractubex yara izi kremi etkisi kanıtlamış bir kremdir.

Bu yazımda kısaca Dermatixsi Ultra Jel ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalıştım.
Yazımın bilgilendirici ve aydınlatıcı olması dileğimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«