Dolgit Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Written by on Eylül 4, 2020 in Krem

Dolgit Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Genel olarak insan vücudunda yer alan iltihap ve ağrılara sebebiyet veren biyolojik etkenlerin azaltılması amacıyla kullanılan Dolgit Krem, ibuprofen etken maddesi içererek bu gücü sağlamaktadır. 

Kullanım amaçları arasında kas romatizması, eklemlerde aşırı zorlamaya bağlı olarak erozyonla gerçekleşen kireçleme gibi rahatsızlıklarda, omurga sorunlarında ve spondiloz rahatsızlığı ve her türlü iltihap probleminden kurtulmak için kullanılmaktadır.

Dolgit Krem Ne İşe Yarar?

Özellikle spor kazalarında ve kaslardaki rahatsızlıklarda en iyi çözümler sunan bir krem olarak bilinen Dolgit Krem sayesinde, sorunlarınızdan kısa sürede kurtulabilir, daha sağlıklı ve acıyı daha az hissederek yaşantınıza devam edebilirsiniz.

14 yaşının üzerinde olan her bireyin kullanımına uygun olan bir krem olması sayesinde de, problem yaşamadan yetişkinlerin başvurabileceği ağrı giderici bir krem olarak bilinmektedir.

Krem hakkında birkaç net bilgi vermek gerekir. Özellikle etken maddeye olan alerji sonucundaki olumsuzluklarla karşılaşmamak için kullanım tavsiye edilmemektedir. İltihap engelleyip ağrıları azaltacak etkiye sahip bir kremdir.

Hedef bölgeye uygulandığı andan itibaren ağrının azaldığını ve iltihabın kesildiğini hissedebilirsiniz.

Kesin olarak astım, böbrek konusunda rahatsızlık, ülser ve yüksek tansiyon rahatsızlığınız varsa hekim onayı almadan kullanmamalısınız.

Açık ve enfeksiyona açık olan yaralar üzerinde kullanımı uygun olmayan Dolgit Krem, yaralar tamamen kapandıktan sonra kullanılmalıdır. Birlikte kullanabileceğiniz farklı kremler bulunmadığı için, tedavi süresince farklı bir kremli tedavi uygulamamalısınız. Ayrıca Dolgit kremin, Dolgit Hap formu da eczanelerde satılmaktadır.

Dolgit Tablet ve Dolgit kremini hekiminiz kontrolünde kullanmanızı öneriyoruz.

Dolgit Krem Faydaları

Bilinen ve birçok bünyeye etkisiyle bilinen Dolgit Krem Faydalarına bakacak olursak;
– Kas ağrılarının azalması,
– Eklem ağrılarında kesin çözüme ulaşmak,
– Menstürel krampları azaltmak,
– Yumuşak doku yaralanmalarının ağrısını azaltmak,
– Kas gerilmelerini engellemek,
– Siyatik rahatsızlığına çözüm,
– Kas romatizmasını gidermek,
– Eklemlerdeki aşırı zorlama ve Dolgit Krem yanık ağrılarının azalması başta gelen faydaları arasında olacaktır.
İltihap azaltan ve çözüm etkisine sahip olup, vücuttaki her türlü  ağrıyı yatıştırma yeterliliğine de sahip olması sayesinde, faydaları kısıtlanamayacak bir kremdir.

Genel olarak;

– Dolgit Krem boyun tutulması,
– Bel ve boyun fıtık ağrılarının giderilmesi,
– Dolgit Krem Meniküsün tetiklediği ağrılar,
– Düşme, çarpma, darbe alma veya sürtme sonucunda oluşan ağrıların kesilmesi,
– Burkulmalar, tendon ilhitapları, kas yırtılmaları ve yanık sonucu ortaya çıkan problemlerde Dolgit kreme başvurulmaktadır.

Dolgit Krem Nasıl Kullanılır?

Dolgit krem kullanımı, doktorunuz özel bir kullanım belirtmediği takdirde, günlük maksimum doz 3-4 defa ve 4-10 cm uzunluğunda deriye sürülmesi şeklindedir.

Dolgit Krem Hamilelerde Kullanımı;

Gebelikte prostaglandin-sentezinin inhibisyonuna etkisi tam olarak bilinemediğinden, Dolgit Krem g-Gebelik de risk-yarar oram dikkatlice göz önünde bulundurulduk dan sonra uygulanmalıdır. Hamileliğin son trimesterinde kullanılmamalıdır.

Uygulama şekli nedeniyle doğumun inhibisyonu, gebeliğin ve doğum sürecinin uzaması, çocukta kardiyovasküler (duktus arteriosus kapanması, pulmoner hipertoni) ve renal (oligüri, oligoamnioz) toksisite, annede kanama eğiliminin artması ve annede ödem oluşumunun artması görülebilir.

Dolgit Krem Yan Etkileri

Hafif bir ilaç olmasıyla bilinen Dolgit Krem, çok büyük yan etkilere sahip değildir. Ancak içerdiği etken maddeye alerjisi olanların kullanımı sonucunda olumsuzluklar ortaya çıkabilir. Olası yan etkileri arasında;
– Karında ağrı hissi, güç bir şekilde nefes almak, kurdeşen, dudakta, dilde ve boğazda şişlik hissiyle birlikte cildin herhangi bölgesinde kaşıntı hissedebilirsiniz.
Bu gibi yan etkilerin oluşması durumunda hekiminize başvurmanız gerekecektir.

Dolgit Krem Fiyatı

Ağrı azaltma etkisi ve iltihap kesme özelliğiyle sıklıkla tercih edilen Dolgit Krem Fiyatı, doktorunuz tarafından reçeteye yazıldığı zaman eczaneden alabileceğiniz bir kremdir. Ayrıca direkt olarak satın almak isteyenler için ise; 9.50 TL ile 11 TL arasında değişen fiyatlandırması bulunmaktadır.

Dolgit Krem Muadili (Eş Değerleri)

Dolgit Krem Muadillerini formlardan sizler için araştırdık. Hekiminize danışmadan hiç bir krem, jel ve ilaç muhteviyatı ürünleri kullanmanızı önermiyoruz.

Dolgit Krem ile İlgili Merak Edilenler

Yüz bölgesine kullanılmaması tavsiye edilir.

Uygulandığı bölgeye bağlı olan bir durumdur. Uygulamanın ardından birkaç dakika boyunca kaşıntı söz konusu olabilir.

Uzmanlar bu konuda 20 günlük bir süre veriyorlar.

Dolgit krem geciktirici, olarak kullanılması, kas gevşetici özelliği sayesinde sinirlerdeki hassasiyeti azalttığından geciktirici olarak kullanılabilir. Ancak bu kullanım şekli doktorlar tarafından kesinlikle tavsiye edilmiyor.

Dolgit Krem Emziren Anneler tarafından ancak doktor tavsiyesi ile kullanılabilir. Bebekler üzerinde olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır. Fakat yine de günlük dozun aşılmaması gereklidir.

Bu kremin genital bölgelerde kullanılması tavsiye edilmez. Kullanılması da gerek ise hekim kontrolünde olmalıdır.

Dolgit Krem Kullanıcı Yorumları

Dolgit krem kullananları, formlardan araştırıp sizler için derledik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«