En İyi Lazer Epilasyon Aleti

İstenmeyen tüylere karşı bulunan çarelerden sonuncusu olarak karşımıza çıkan bu lazer epilasyonlar teknolojinin de gelişmesiyle yaklaşık 20 yıldır hayatımızda olup son 5 yıl içerisinde en yüksek taleple karşılaşmıştır. Bu talebi karşılayacak birçok firma ve markanın da yer alması sonucu bu alanda para kazanmayı amaçlayan firmalar lazerli epilasyon aleti üretimi gerçekleştirmiştir.

Makalede Neler Var

Philips Lazer Epilasyon Aleti

Üretilen lazerli epilasyon aletlerine bakacak olursak philips lazer epilasyon aleti gibi evde kullanabileceğiniz ışın atım sayısına göre farklılık gösteren birçok modele rastlamanız mümkündür. Bu modeller doğrultusunda bireylerin merak ettiği philips lazer epilasyon aleti fiyatı da farklılık gösterecektir.

Braun Lazer Epilasyon Aleti

Yine bahsettiğimiz gibi evde bireylerin kendi kendilerine kullanabilecekleri aletler arasında braun lazer epilasyon aleti de yer almaktadır. Normalde özel bir bakım merkezinde ya da bu konuda uzman kişilerin çalıştığı kliniklerde bu yöntemi kullanmak isteyen kişilerin en az 4 kere seansa katılması gerekir.

Böyle bir yere gidip lazer epilasyon yaptırmak istemeyen kişiler içinde alternatif bir çözüm olarak evde lazer epilasyon aleti kullanabilmeleri için bu aletlerin satışı yapılmaktadır.

Satışı yapılan bu lazer epilasyon cihazları kullanım süresini belirleyecek olan ışın atım sayısına göre modellere ayrıldığından dolayı fiyatlarını da o standarda göre belirlemektedir. Her bütçeye uygun bir lazer epilasyon aletine ulaşmak mümkündür. Epilasyon aletini almadan önce cildinize en uygun seçimi yaptığınızdan emin olmalısınız.

12 yaşından itibaren tüm bireylerin kullanabileceği bu yöntem için herkes bir yorumda bulunuyor. Çevresinden olumlu ya da olumsuz eleştiriler alan bireyler bu yöntem hakkında hemen bir karara varamadıkları için araştırma yaparak konu hakkında bilgi ediniyor. Bu kullanılan aletlerin amacı vücuda attığı ışınların kıl köklerine ulaşarak kökü tahrip ederek bir daha kıl ve tüylerin çıkmasını engellemektir.

Bu amaçla kullandığımız bu philips lazer epilasyon aleti de tüylerden tamamen kurtulmak isteyenlerin yardımına koşarak kıl köklerini tahrip etmek amacıyla çalışır. Bireylerin kullandığı bu philips lazer epilasyon aleti fiyatı da bu markanın kullanmış olduğu modellere göre değişiklik gösterir. Kullanılan bu lazer aletleri sonucunda tüm kıllardan tamamen kurtulma ihtimaliniz yaklaşık olarak %70 ile %90 arasında değişiklik gösterecektir. Geriye kalan yüzdelik kısımda da çıkacak olan kılların rengi açılacak ve incelecektir.

Evde kendiniz uygulayacağınız bu yöntemde kullanabileceğiniz bir diğer marka olarak braun lazer epilasyon aleti örnek gösterilebilir. Kendi bakımınız için kendi imkânlarınızla bu yöntemi uygulamanız için hiçbir engel yoktur.

Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları

Güzellik salonlarına ya da bu işlemi gerçekleştiren kliniklerde uygulanan yöntemin kendi evinizde daha hijyenik bir şekilde gerçekleştirilmesi mümkündür. Yapmanız gereken bu yerlerde olduğu gibi ilk önce tüylerinizi tıraş etmenizdir. Eğer uygulama öncesi tıraş etmez iseniz kullanılan epilasyonun kıl köklerine nüfuz edip kökleri yakması zor olur. İstenilen ve beklenilen sonuca ulaşmak zorlaşır.

Evde lazer epilasyon aleti kullanımı düşünüldüğü kadar zor değildir. Özellikle güneş görmemiş bölgelerde daha sağlıklı sonuçlar verecek olan bu yöntemde tüylerin ve kılların siyah olması uygulanan yöntemin daha güzel sonuçlar vermesine de sebep olacaktır. Bu işlemin yapılması sonucunda birey kendini güneş ışınlarından uzak tutmalıdır. Böyle yapması daha etkili bir sonuca sebep olacaktır.

Kullanılan lazer epilasyon cihazları uygulama sonrasında ciltte kızarıklıklara ve ufak çaplı acılara sebep olabilir. Çok kısa bir süre sonra bu kızarıklıklar geçecektir. Ayrıca özel bölgelerden olan koltuk altına uygulanan bu yöntem sonrasında da birkaç gün deodorant kullanımına ara verilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir