Eumovate Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatı, Muadili ve Yan Etkileri

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Eumovate Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatı, Muadili ve Yan Etkileri Eumovate krem egzama ve cilt sorunlarında kullanılan kremlerden biridir. İltihap ve büyük rahatsızlık veren kaşıntıların tedavisinde reçete edilir.

Etkili olduğu kadar ciddi yan etkileri olduğundan kesinlikle dikkatli kullanılması gereken eumovate krem asla doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

Eumovate krem kortizonlu bir krem olduğundan asla uzun süre kullanılmamalıdır. Egzama tedavisinde sıklıkla kullanıldığı ve etkili olduğu için tercih edilen bu krem ayrıca merhem olarak satılmaktadır. Yüzeysel egzama, kaşıntı ve cilt sorunlarında eumovate krem önerilirken derin var daha ciddi egzama sorunlarında eumovate merhem reçete edilmektedir.

Uzun süreli kullanıma uygun olamayan bu krem asla bilinçsiz olarak kullanılmamalıdır. Egzama ve Sedef başta olmak üzere iltihaplı cilt hastalıklarında reçete edilen eumovate merhem ve krem atopik dermatit için kullanılır.

Sizlere bu yazımızda eumovate krem nedir? ne işe yarar? Eumovate krem nasıl kullanılır? Babebklerde kullanılır mı ve yan yan etkileri hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Eumovate Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Eumovate krem 25 gram ve 50 gram’lık kapalı kutularda reçete ile satılan bir kremdir. Beyaz renkte olan bu merhem iltihap önleyici ve egzama gidericidir. Eumovate krem %0.05 (ala) klobetazon 17-bütirat içerir. Kortizonlu kremler sınıfında bulunur.

Eumovate krem etken maddesi klobetazon bütirattır egzama giderici olduğundan neredeyse bütün egzama kremlerin etken maddesidir. Bu etken madde uzun süre kullanıldığında ciddi yan etkilere neden olur.

Eumovate Krem Niçin Kullanılır?

Eumomate merhem neye iyi gelir ve eumovate merhem nerelerde kullanılır sorusuna cevap vermek gerekirse eumovate merhem egzama ve eumovate merhem iltihaplı egzama başta olmak üzere bir çok cilt sorunun etkindir.

Bu krem ve merhem yukarıda kullanım alanlarını sizler için sıralamaya çalıştım. Eumovate krem ve merhem pişiklere iyi gelmesine karşın kesinlikle doktorunuza danışmadan asla kullanılmamalıdır.

Ayrıca bu kremi kesinlikle kullanmamanız gereken durumlar ise;

Kesinlikle bu merhem ve kremi kullanmayınız.

Eumovate Krem Nasıl Kullanılır

Eumovate merhem ve eumovate krem kesinlikle doktorunuzun size bildiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Kortizonlu bir krem olduğundan 12 yaşından küçüklerde asla 7 günden fazla kullanılmamalıdır. Eğer doktorunuz size bebeklerde bebek bezinin neden olduğu pişiğe bağlı egzama ve tahriş varsa tedavisi düzenli olarak asla 7 günü geçmemelidir.

Eumovate krem sadece sorunlu bölgeye gün 1 defa yada 2 defa olmak üzeri ince tabaka halinde sürülür. 12 yaşında büyüklerde tedavi süresi 4 haftadır. İlaç asla birden kesilmemelidir ve yavaş yavaş bırakılmalıdır. Tedavi süresinde düzenli kullanılması çok önemlidir.

Eumovate Krem Yan Etkileri

Yukarıda saydığımız yan etkiler ciddi yan etkilerdir ve kesinlikle herhangi bir görülürse kremi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza bilgi vermelisiniz. Bebeklerde ve çocuklarda merhem kullanıldığı dönemlerde takip edilmelidir.

Eumovate Krem Kullananlar

Eumovate krem ve eumovate merhem kullananlar yaptıkları yorumlarda egzama için çok etkili bir krem olduğunu ve gerçekten egzamaya iyi geldiğini söylemişlerdir. Eumovate krem kullananlar kesinlikle kortizonlu bir krem olduğundan mutlaka dikkatli kullanılması gerektiğini yorumlarda sıklıkla dile getirmişlerdir.

Eumovate krem kullananlar merhemin kesinlikle bilinçsiz kullanılmaması ve uzun süreli kullanımından kaçınılması gerektiğini söylemişlerdir. Eumovate krem sivilce için kullanılır mı sorusu kullananlar tarafından çok sık sorulduğundan kesinlikle egzama kremini sivilce ve akne için kullanmayınız.

Eumovate Krem Muadili

Eumovate krem muadili yani eşdeğer kremler ile aynı erkiye ve içeriğe sahiptir.

Eumovate Krem Fiyatı

Eumovate krem reçete ile satılan bir kremdir. Eğer bu krem size reçete edilirse devlet tarafından ödemesi yapılmaktadır. Eumovate krem satış fiyatı ise 17 TL’dir.

Eumovate Kremi Emziren Anneler Kullanabilir Mi

Emziren anneler kesinlikle kullanmaları önerilmeyen bir kremdir. Kortizonlu kremler emziren annelerin kullanımına uygun değildir. Hasta incelendikten sonra yarar ve zarar durumuna göre doktorunuz kullanmanıza karar verebilir.

Eumovate Krem Hamilelikte Kullanımı

Hamilelerin ve hamile kalmayı düşünenlerin asla kullanmaması krem eumovate merhem sadece hamileliğin ilk ayında durumun aciliyetine göre doktor önerisi ile en fazla 1 hafta kullanılabilir.

Eumovate Krem Bebeklerde Kullanılır Mı

Eumovate krem sadece doktor önerisi olduktan sonra kullanılır. Bebeklerde ve çocuklarda küçük alanlarda en fazla 1 hafta kadar kullanılması önerilmektedir. Bebeklerde ve 12 yaşından küçüklerde kesinlikle uzun süre kullanmayınız.

Eumovate Krem Genital Bölgede Kullanılır Mı

Eumovate krem egzama sadece egzama tedavisi için kullanılır eğer genital bölgede bu kaşıntı, yanma ve egzama varsa kullanılır. Genital böölgede mantar ve benzeri sorunlarda asla kullanılmaz.

Eumovate Krem Kaç Gün Kullanılır

Eumovate krem ve eumovate merhem normalde kullanım süresi 4 haftadır. Bebeklerde ve 12 yaşından küçüklerde kullanım süresi ise en fazla 1 haftadır.

Eumovate Krem Yaraya İyi Gelir Mi ? Yaraya Sürülür Mü

Eumovate krem ve eumoavte merhem yara yada yanığın üzerine sürülmesi önerilen bir krem değildir. Yara yada yanığa sürülmez.

Eumovate Krem Pişik İçin Kullanılır Mı? Pişiğe İyi Gelir Mi?

Eumovate krem pişiğe iyi gelen kremlerden biridir özellikle bebek bezi pişikleri ve neden olduğu egzama için 1 hafta kadar kullanılır. Pişiğe iyi gelmesine karşın asla uzun süre pişik tedavisi için kullanılmaz.

Eumovate Krem Yüze Sürülür Mü

Yüze sürmeye uygun kremlerden biri değildir. Sadece yüzde egzama varsa 1 hafta kadar az miktarda sürülerek kullanılır. Yüzde egzama ve kaşıntı varsa doktor önerdikten sonra kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«