Evde Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Vücutta ki istenmeyen tüylerden traş, ağda ve tüy dökücü kremlerle kurtulmk mümkündür. Ancak bunlar geçici çözümlerdir ve sık sık aynı işlemleri uygulamak hem zaman kaybı hem de bıkkınlık yaratmaktadır. Günümüzde lazer epilasyon ile tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Güzellik salonlarında bu hizmet verilse de Evde Lazer Epilasyon yapmak birçok kişinin tercihidir.

Yüz, bacak, koltukaltı, bikini bölgesi ve erkeklerde göğüs bölgelerindeki istenmeyen tüy ve kıllardan teknolojik ürünler ile Evde Lazer Epilasyon yapabilirsiniz.

En başarılı sonucu veren Alexandrite Lazer Epilasyon uygulaması günümüzde en çok tercih edilen yöntemdir.

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüylerin köklerinin özel cihazlar kullanılarak lazer ışığı ile tahrip edilerek yakılması ve tamamen yok edilmesine Lazer epilasyon denir.  Yeni geliştirilen teknikler ile günümüzde acısız, zararsız ve oldukça uygun fiyatlar ile lazer epilasyon yaptırmak mümkündür. Hatta son teknolojik cihazlar kullanılarak Evde Lazer Epilasyon yapılabilmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon nedir? 755 nm Alexandrite Lazer melanin tarafından en iyi emilen lazerdir. Günümüzde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Çok koyu cildi olanlarda etkisi daha az olan bir yöntemdir. Uygulama yapılmadan önce kıl tüpünün anliz edilmesi gerekmektedir.

İster Evde Lazer Epilasyon isterseniz bir güzellik salonunda Alexandrite Lazer Epilasyon uygulamaları ile istenmeyen tüylerden ilelebet kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Evde Lazer Epilasyon uygulamak için öncelikle en iyi cihazı seçmek gerekmektedir. Orijinal ürünler seçilmeli, taklit cihazlardan kaçınmak gerekmektedir.

 • Evde Lazer Epilasyon uygulamasına başlamadan önce işlem yapılacak bölgenin jilet ile traş edilmesi gerekmektedir.
 • Aksi halde, kuvvetli ışınlar kılları yakmaktadır.

Evde Lazer Epilasyon

Evde Lazer Epilasyon cihazınızın güç seviyelerini doğru ayarlamak gerekmektedir. Doğru seviye uygulamazsanız cildinizde yanmalar oluşabilir, bu da olumsuz başka sorunlara neden olur. 

 • Evde Lazer Epilasyon uygulamasından önce uygulama yapılacak bölge güneşten korunmalı ve uygulama sırasında da koruyucu güneş kremi kullanılmalıdır.
 • Güneşin zararlı ışınlarına mazur kalmamak için Evde Lazer Epilasyon uygulamasına kışa girerken başlamak daha sağlıklı olacaktır. Koltuk altı uygulamasında bir müddet deodorant kullanılmamalı, yüz bölgesine kozmetik makyaj yapılmamalıdır.
 • Evde Lazer Epilasyon veya güzellik salonlarında epilasyon sonrası ciltte kızarma normaldir. Buz torbası ile kompres yapıldığında azalarak geçecektir.
 • Alexandrite Lazer Epilasyon uygulaması da aynı kuralları içermektedir. Tüyler cımbızla tutulacak kadar kısaltılır ve uygulama bölgesi bir süre öncesinden güneşten korunmalıdır.
 • Alexandrite Lazer Epilasyon uygulaması uzman kişiler tarafından gözlükle yapılmaktadır. Cihaz içindeki lazer kıl kökünü içeren bölgeye ulaştırılır. Kıl kökü lazerin etkisi ile tahribe uğrar ve bir daha kıl uzayamaz. Alexandrite Lazer Epilasyon uygulaması 1-2 ay aralıklarla tekrarlanmaktadır. Genellikle 6 seans sonrası istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür.
 • Koyu tenli kişilerde Alexandrite Lazer Epilasyon uygulaması ve Evde Lazer Epilasyon uygulaması koyu tene sahip kişiler için uygun değildir. Bazı yan etkilere neden olabilir. Bu yüzden öncelikle lazer epilasyon için cildinizin ve cilt renginizin uygun olup olmadığı konusunda uzman önerisine başvurmanız önemlidir.
 • Lazer epilasyon uygulamaları hayatlarımıza büyük rahatlık getirse de yanlış lazer epilasyonun uygulamaları ciddi rahatsızlıklara ve yanıklara neden olmaktadır. Bu yüzden Evde Lazer Epilasyon uygulaması ya da uzman kliniklerde yapılan lazer epilasyon uygulamaları çok dikkatli yapılmalıdır. Doğru cihaz kullanılmalı, doğru klinik seçilmelidir.
 • Hiçbir lazer epilasyon uygulamasında tüylerden tamamen kurtulmak için kaç seans gerektiği öngörülemez. Genelde 4-6 seansta başarılı sonuçlar alındığı bilinse de bu kişiden kişiye değişmektedir.

Evde Lazer Epilasyon ve Alexandrite Lazer Epilasyon uygulamaları hakkında vermiş olduğumuz bilgiler ışığında sizin için en doğru seçimi yapmanızı diliyoruz.

Evde Lazer Epilasyon Aleti Kullananlar

Evde lazer epilasyonu yapanlar son derece memnun kaldıklarını belirtiyor. En başta biraz tereddüt etseler de, kullanımının da son derece kolay olduğunu ve işlem sırasında ağrı ve acı hissetmediklerini de söylüyorlar. Evde lazer epilasyon aleti özel bölgeye epilasyon yaptırmaya çekinenler için de kendi kendilerine epilasyon işlemi yapabilme konforu sağlıyor.

Evde Lazer Epilasyon Cihazları Fiyatları

Çok tercih edilen ve çok satılan güvenilir markaların lazer epilasyon cihaz fiyatları ortalama olarak şöyledir:

 • Braun lazer epilasyon aleti 1200 TL
 • Philips Lumea IPL SC2006/11 Tüy Alma Sistemi 1600 TL
 • Remington IPL 6000F i-Light Pro Yüz ve Vücut IPL Tüy Alma Sistemi 1700 TL
 • Rowenta EP9870 IPL Derma Perfect Precision Epilasyon Cİhazı 1100 TL
 • Silk’n Glide 150.000 Işık Atımlı Epilasyon Aleti GL15PE1TU001 900 TL
 • Babyliss Epilateur Home Pulsed Light G920E 800 TL
Bu yazı 56 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak