Genital Bölge Lazer Epilasyon

Genital bölge, bayanların en hassas bölgesi olarak bilinmektedir. Bu bölgedeki kılların genellikle iç çamaşırından dışarı taşması istenmez. Çoğu bayan bu bölgedeki kıllarının tamamının alınmasını isterken bazıları da şekil verilmesini isteyebilir. Bu bölgedeki kılların alınması için ağda, jilet, çeşitli bitkisel tüy dökücüler, lazer epilasyon ve iğneli epilasyon gibi yöntemler kullanılır.

Lazer epilasyon genital bölge için en kullanışlı ve en acısız yöntemdir. Bu yöntem sayesinde bir kaç seans sonra kıllarınızdan kurtulmanız mümkün olur. Teknolojinin bu kadar ilerlemesi ve erkeklerin de bakımlı olmak istemeleri sonucunda, erkek genital bölge lazer epilasyon uygulamaları da yapılır hale geldi. Epilasyon yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, lazer epilasyon konusunda deneyimli ve uzman bir kişiden destek almanızdır.

Bu konuda, gerekli izinleri almış güzellik merkezlerinden yararlanabileceğiniz gibi estetik merkezlerini de tercih edebilirsiniz. Genital bölge lazer epilasyon yaptıranlar tarafından yapılan yorumları okuyarak, bu işlem hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bayanların en hassas ve an acı veren bölgelerinden olan genital bölge için yapılan lazer epilasyonları genelde acısız ve ağrısız olur. Ancak bu, kullanılan makinenin çeşidine göre değişiklik gösterebilir. Bazı makineler koyu tenli olan bayanların daha fazla acı çekmesine neden olurken, bazı makineler de ten rengi açık olan bayanların acı çekmesine neden olabilir. Ancak her iki durumda da sonuç aynı kapıya çıkar. Genital bölgedeki kıllarınızdan sonsuza kadar kurtulmak için lazer uygulamaları yaptırmanız en ideal yöntemdir.

Lazer epilasyon genital bölge uygulamaları için kalıcı olarak epilasyon garantisi verebilmektedir. Bu noktada kişilerin aklına takılan soru, genital bölge epilasyonunun zararlarının olup olmadığıdır.

Genital Bölge Lazer Epilasyon Zararları

Lazer epilasyon uygulamaları yaklaşık 20 yıldır kullanılır. Bu uygulamaların bu kadar yıldır devam ediyor olması, aslında yöntemin ne kadar güvenilir olduğunu gösterir. Lazer epilasyon yönteminde ışınlar, sadece uygulandığı bölgede etki gösterir, çevresine yayılmaz. Bu nedenle vücudundaki hiçbir organa zarar vermez. Sadece hamilelik döneminde, özellikle ilk üç aylık dönemde yapılması uygun görülmez.

Genital bölgeler içi yapılan lazer uygulamalarında genellikle Alexandreite ve Diode lazer gibi cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar hassas olan genital bölge üzerinde kızarıklık oluşması, acı hissetme ve hafif yanıkların oluşması gibi ufak çaplı sorunlara neden olabilir. Bazı cihazlarla uygulanan  lazer epilasyon, güneşe çıkıldığında lekeye de neden olabilmektedir.

Ancak bu sorunlar kalıcı değildir. Bu sorunları yaşanılmaması adına ve acı eşiği düşük olan kişiler için yeni bir lazer yöntemi geliştirilmiştir. Buz Lazer adı verilen bu yöntem sayesinde, yüksek derecede verilen ışınların bile etkisi hissedilmez. Çünkü cihaz 3 dereceye kadar, uygulandığı bölgeyi soğutmaktadır. Bayanların çok sevdiği bu cihaz, erkek genital bölge lazer epilasyon uygulamaları için de kullanılmaktadır.

Genital Bölge Lazer Epilasyon Fiyatları

Genital bölge için uygulana lazer epilasyonlarının fiyatları, istenilen bölgeye ve seans sayısına göre değişmektedir. Örneğin tüm genital bölge fiyatları farklı olurken, sadece bikini bölgesi için yapılan lazer epilasyon fiyatları daha farklı olur. Ayrıca, kıllarınızın yoğunluğuna göre de fiyat farkı olacaktır. Çünkü kıl miktarınız fazla ise daha çok seans uygulanması gerekir.

Fiyat üzerinde etkili olan bir başka etken ise seçtiğiniz güzellik veya estetik merkezinin ismidir. Marka olmuş bir isim ile lazer epilasyon yaptırmak isterseniz, daha fazla fiyat ödemeyi gözden çıkarmalısınız. Fiyat konusunda genital bölge lazer epilasyon yaptıranlar tarafından yazılan yorumları da okuyabilir, buradan da fikir edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir