İburamin Zero Neye İyi Gelir? Nasıl Kullanılır?

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

İburamin Zero Neye İyi Gelir? Nasıl Kullanılır? İburamin Zero hem yetişkinlerde hemde çocuklarda kullanılan çok etkili bir ilaçtır. Mutlaka doktor gözetiminde kullanılması gereken ıburamın zero 2 yaşından büyük çocukların kullanımına uygundur.

Ateş düşürücü, ağrı kesici özelliğinin yanında öksürüğü kesen, baş ağrısı, sinüzit gibi pek çok sağlık sorununda kullanılan ıburamın zero hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalışırken  iburamin zero nedir ne için kullanılır, iburamin zero şurup kaç yaş için uygunduriburamin zero bebeklerde kullanımı hakkında merak edilen soruları sizlerle paylaşacağım.

İburamin Zero Nedir

Iburamin Zero reçete ile satılan şurup şeklinde bir ilaçtır. Iburamin Zero 100 ml cam şişelerde kapalı kutuda bulunmaktadır. Etken madde olarak Ibuprofen, Klorfeniramin Maleat bulunmaktadır. Her bir kaşıkta (5 ml) 100 mg ibuprofen ve 1 mg klorfeniramin maleat içeren etken madde bulunur.

İburamin Zero Ne İçin Kullanılır

Iburamin Zero genelde kış ayların sık karşılaşılan sağlık sorunlarında kullanılan bir şuruptur. 2 yaşından büyük çocukların kullanımına uygun olan Iburamin Zero kesinlikle 2 yaşından küçük çocukların kullanımına uygun değildir. Çocuk sahibi olan annelerin sıklıkla kullandığı bu şurup yetişkin hastaların kullanımını da uygundur. Yüksek ateş ve kuru öksürük sorunlarında çok etkili olan Iburamin zero ne için kullanılır ve Iburamin zero neye iyi gelir;

İburamin Zero Nasıl Kullanılır

İburamin Zero mutlaka size doktorun belirtiği şekilde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Özellikle çocuklarda belirtilen dozda kullanmak çok önemlidir. Yan etkileri bulunan bu ilacı asla belirtilenden fazla kullanmamalısınız. Iburamin Zero aç karınla alındığında emilim hızlanır bu yüzden yan etkileri görülmemesi için tok karınla alınması tavsiye edilir.

İburamin Zero çocukluk çağında ateş düşürücü olarak;

Ateş düşürücü etkisi bulunan İburamin Zero mutlaka belirtilen dozda kullanmaya dikkat etmelisiniz. Ölçekle verilecek bu ilaç mutlaka ölçek hesabı yapılarak verilmelidir Her bir kaşıkta (5 ml) gelmektedir. 2 yaşndan küçüklerin kullanmadığı gibi 2 yaşından büyük ama kilosu 30 kg aşağı olanlarda ise günde kullanılacak doz 5 ölçeği geçmemelidir. Genelde günlük kullanılacak doz gerek görüldükçe 4 saate bir kullanılabilir.

Yaşlı hastalarda gerekmedikçe kullanılması tavsiye edilmez. Eğer yaşlı hatalarda kullanmaz gerekli ise en küçük dozda vermeniz yeterlidir. 65 yaşından büyük hastalarda kesinlikle doktor gözetiminde kullanılmalıdır.

iburamin Zero Yan Etkileri

Çok etkili olmasına rağmen İburamin Zero yan etkileri bulunan bir ilaçtır. Genelde yan etkiler doz aşımına ve içeriğinde bulunan bileşenlere karşı alerjisi olanlarda daha sık görülmektedir. Eğer yan etkilerden biri görüldü ise mutlaka ilacı kullanmayı bırakmalı ve doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. Şurubu çocuğunuz verdikten sonra kesinlik belli bir süre gözetmeniz gerekmektedir. Bilinene yan etkileri ise;

Ciddi yan etkiler

Çok yaygın görülen yan etkiler

Yangın görülen yan etkiler

Hamilelikte iburamin zero kullanımı

Gerek görmedikçe ilacı kullanmadan kaçınmalısınız. Hamileliğin son 3 ayında ise kesinlikle kullanılmaz.

Emzirme döneminde iburamin zero kullanımı

Anne sütüne geçtiği için emzirme döneminde kesinlikle iburamin zero kullanmamalısınız.

İburamin Zero Hakkın Bilmeniz Gerekenler

Sizlere Iburamin Zero hakkında merak edilen soruları ve cevapları paylaşarak bilgi vermeye çalışacağım en çok sorulan sorular ve cevapları ilaç hakkında bilgi edinmenizi sağlayacaktır.

iburamin şurup bebeklerde kullanımı

Hayır bebeklerde kullanılmaz iburamin 2 yaşından büyük hastaların kullanımına uygundur.

iburamin zero şurup kaç yaş için

Genelde en kafa karıştıran bölüm iburamin zero şurup kaç yaş için uygundur sorusudur. Dünya sağlık örgütü 6 yaşından küçük hastalar için ateş düşürücü ve ağrı kesici ilaç kullanımını pek tavsiye etmese de 2 yaşından büyük hastalara dotorlar tarafından önerilmektedir.

iburamin zero antibiyotik mi

iburamin zero antibiyotik ilaçlar sınıfında bulunan bir ilaçtır.

iburamin zero neye yarar

En etkili olduğu alan ateşli hastalıklar olsada çocuklarda ve yetişkinlerde pek çok sorunu ortadan kaldırmaktadır.

iburamin zero öksürük için kullanılır mı

Evet öksürük yada kuru öksürük için bu şurubu kullanmanız mümkün.

iburamin zero kaç saatte bir verilir

iburamin zero 6 saat ara ile 1 ölçek verilmesi yeterli iken bazı durumlarda 4 saat ara ile kullanılabilir.

iburamin zero zararlı mı

Hayır her ilacın yan etkisi bulunur ama zarar bulunmaz. Zaten zararlı bir ilaç olsaydı doktorunuz bunu size reçete etmezdi,

iburamin zero hangi hastalıkta kullanılır

iburamin zero endikasyonları; Soğuk algınlığı, grip ve viral üst solunum yolu enfeksiyonlarının varlığında ateş düşürücü olarak
kullanılır.

Iburamın zero kullananlar

Sosyal medya, forum ve sözlüklerde yapılan yorumlarda neredeyse her annenin baş ucu şurubu olan iburamin zero sıklıkla ateşli hastalıklarda ve diğer sorunlarda tercih edilmektedir. Yan etkilerinin görülme nedeni ise genelde fazla doza bağlı olarak görülmektedir. Iburamın zero kullananlar yaptıkları yorumlarda şurubu doktor tavsiyesi ile aldıklarını ve dikkatli kullanılması gerektiğini söylemişlerdir.

İburamİn zero prospektüs

IBURAMIN ZERO 100 ml süspansiyon

İlaç Bilgileri
İlaç Adı :IBURAMIN ZERO 100 ml süspansiyon
İlaç Barkodu :8699591700240
ATC Kodu :M01A
Etkin Madde :Ibuprofen + Klorfeniramin Maleat
Fiyatı :4.51 TL [ 24 Ekim 2014 ]
Reçete :Normal Reçeteli bir ilaçdır.
Original / Jenerik :Jenerik İlaç
Geri Ödeme Kodu :
İlaç Sınıfı :Kas İskelet Sistemi , Antienflancaktuar ve Antiromatikler , Non-steroid

iburamin zero fiyatı

IBURAMIN ZERO 100 ml süspansiyon Fiyatı

Etken MaddeIbuprofen + Klorfeniramin Maleat6.12 TL
Reçete DurumuReçeteli Satılır6.12 TL

Sizlere bu yazımızda IBURAMIN ZERO hakkında bilgi vermeye çalıştım. Kesinlikle bilgiler doktor tavsiye değildir. İlaç hakkında en güncel bilgiye Iburamın zero prospektüs okuyarak sahip olmasınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«