Lazer Epilasyon Lekeleri Nasıl Geçer

Lazer Epilasyon Lekeleri Nasıl Geçer?
Vücuttaki tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemlerinden birisi de lazer epilasyondur. Lazer epilasyonun sakıncaları var mıTüylerden kurtulmanın en etkili ve kesin çözüm sunan yollarından biri olan lazer epilasyonun, bazı hususlara dikkat edilmediğinde dezavantajları da yok değil. Bunlardan birisi de epilasyon sonrası oluşan lekelerdir. Lazer epilasyon sonrası korunmasız biçimde güneş ışınlarına maruz kalındığında ciltte kalıcı lazer lekeleri oluşmaması için, bu işlemin kış aylarında yaptırılması doğru olacaktır.

Lazer Lekeleri İçin Krem

Lazer epilasyon lekeleri nasıl geçer sorusunun bir yanıtıda kremler.Epilasyon sonrası oluşan lazer lekeleri için krem eczanelerden temin edilerek, leke tedavisinde başarı sağlayabilir. Epilasyon yanığı tedavisinde eğer lekeler çok belirgin ve inatçı değilse zeytinyağının mucizevi etkisinden faydalanabilirsiniz; ancak lekeler ciddi boyuttaysa, hekim önerisiyle, cildin üst tabakasını soymaya yardımcı olan kremlerden kullanabilirsiniz.

İşte lazer epilasyon sonrası oluşan lazer lekeleri ve lazer epilasyon yanıkları için en etkili kremler:

  • MadecassolEn etkin özelliği hücre yenilemek olan Madecassol krem, lazer epilasyon lekelerinde son derece etkilidir. Bir de Bepanthen Plus ile karıştırıldığında son derece olumlu neticeler verir. Ancak bu kremler medikal özellikte oldukları için doktor tavsiyesi haricinde kullanılmamalıdır.

Lazer lekeleri için başvurulan doğal yollardan biri ise zeytinyağıdır. Lekeler ileri derecede değilse, üzerlerine zeytinyağı sürerek tedavi edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir