Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır? Lazer Epilasyon Çeşitleri

Bayanların istenmeyen tüylerden kurtulmak için tüy köklerinin lazer ışığı ile yakılması ve yok edilmesi işlemine denir. Günden güne teknolojinin gelişmesiyle hem fiyatları ucuzlamıştır hem de acısız ve ağrısız bir tedavi haline gelmiştir. Kadınların sürekli ağda ve ya jilet işlemi yapması bir yandan can sıkıcı ve büyük zaman kaybı çektiren bir süreçtir.

Toplumda çalışan kadınların bunlarla uğraşacak zamanları olmadığı için kesin çözümlere ihtiyaçları vardır. Burada ki en büyük çözümde lazer kullanımı olacaktır. Zamanla azalan tüyler ve kuaförlerde ki uzun süre beklemeler ortadan kalkacak. İnsanlar diğer önemli işleriyle uğraşırken bu sorun akıllara gelmeyecek.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Peki, o zaman lazer epilasyon nasıl yapılır? Lazer epilasyon üç basamaklı bir süreçten oluşuyor. İlk olarak yapılacak olan bölge temizleniyor. Sonra bu bölgede uzun kıllar kısaltılıyor ve ya jiletle alınıyor. Daha sonra jel sürülüyor ve taranıyor. Seans süresine göre işlem yapılıyor ve ardından soğutuluyor.

Bazı kadınlar genital bölgeye lazer epilasyon nasıl yapılır diye merak ediyor.  Bu bölgelere göre zamanları da değişiyor. İnsanların hangi bölgesine yaptıracakları ve seçimleriyle işlem daha net hale geliyor. İnsanlar hemen karar vermeden bir araştırma ve kişilerce öğrenme çabasındadır. Böylelikle koşullarca bilgi edinmek isterler. Epilasyon açısından en iyi anlama yollarından biride verilen bilgilerin daha fazla akla yatması için bize sunulan görsellerdir.

Sizlerde lazer epilasyonunu daha iyi anlamak isterseniz lazer epilasyon nasıl yapılır video şekillerini inceleyebilirsiniz. Böylelikle aklınızda kalan soruların bir kaçını inceleme fırsatını edinmiş olursunuz. Aynı zamanda nasıl bir yol izlendiğini görsel olarak görüp bu konuda daha fazla bilgi sahibi olursunuz.

Lazer Epilasyon Nedir?

Bayanların en büyük sorunu olan tüyler için lazer epilasyon nasıl yapılır sorusunu cevapladığımıza göre artık bayanlar bu yönteme daha olumlu ve ilgiyle bakıyor. Uzun zamandan sonra çalışan bayanların lazer epilasyonu düşünmesiyle bu yöntemde günden güne dikkatleri üstüne çekiyor. Her bölgeye rahatça yapılan bu işlem birçok kadının seçimleri arasındadır. Kimileri koltuk altı için kimileri bacaklarına düşünüyor. Kolay ve kesin çözümler sayesinde de ön plana çıkmayı başarıyor.

Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bir de genital bölgeye lazer epilasyon nasıl yapılır bunu daha net bir hale getirelim. Seanslara göre farklılık gösteren ve kişilerin tüy ve renk tonlarına göre değişen bir işlemdir. Bazıları için bir kez gidilen seanslar bile tüylerin azalmasını sağlar. Böylelikle bir ayda yapılan seanslar iki aya çıkarılır ve böylece tükenmeye devam eder. Klasik yöntemlerle genital bölgede renk koyulaşmaları olmuşsa lazer sayesinde bu bölgede ki kararmalardan kurtulursunuz. Diğer yöntemlerle yapılan uygulamalar zahmetli ve acılıdır. Lazer ise bu tüylerden tamamen kurtulma fırsatı sunuyor!

Kadınların bu lazer epilasyonu sayesinde her şey daha keyifli hale geliyor. Artık zamanlarını daha iyi geçiren ve tüy problemlerine net bir çözüm bulan bayanlar günden güne lazer epilasyonu tavsiye etmeye başlıyor. Birkaç kadının hala tereddütte olması onları lazer epilasyon nasıl yapılır video gibi görsel fikirlere çekiyor. Bu videoları izledikçe onlarında fikirleri değişiyor ve kendilerine kanıt olarak, bunları görerek en iyi çözüm yolunun bu olduğunu ortaya çıkarıyor.

Hayatlarının en güzel zamanlarında hiçbir kıl problemi olmadan giysilerini rahatça giyebildikleri bir dünya onları bekliyor. İnsanların tam olarak istedikleri bu fırsat ve kesin çözümle bayanların uzun zamandır aradıkları şey lazer epilasyonla gün yüzüne çıkıyor. Herkesin inandığı bir mucize vardır eğer sizde inanıyorsanız beklemeyin deneyin.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer Epilasyon Çeşitleri
Lazer epilasyon, cilt ve tüy yapınıza göre farklı şekillerde uygulanabiliyor. Lazer epilasyon çeşitlerinin hangisinin sizin için uygun olacağına lazer epilasyon merkeziuzmanınızın karar vermesi daha doğru olacaktır. Öte yandan, uygulanan her işlemin ücreti ve seans uygulama yöntemleri de farklılık göstermektedir. Her çeşit lazer epilasyon farklı zaman dilimlerinde başarılı sonuç vermektedir.

En çok uygulanan lazer epilasyon çeşitleri

Alexandrite lazer epilasyon

Daha çok özel lazer epilasyon merkezlerinde uygulanan ve en tehlikesiz, en etkili lazer epilasyon türüdür. Çok esmer olmayan ten rengi ve koyu renk tüy yapınız varsa Alexandrite lazer epilasyon çeşidi tam size göre. Alexandrite lazer epilasyonu düşünüyorsanız, size bir de iyi haberim var. Bu işlemin uygulandığı cihazlarda ayrıca soğutucu sistem dolayısıyla diğer lazer epilasyonuygulamalarına göre canınız daha az acıyacak.

Alexandrite lazer epilasyonlarda, çok daha kısa sürede sonuç alınabilir. Bunun için her 45 günde bir olan seans sürelerini kaçırmamak önemli. Yaklaşık 4 ila 6 seansta pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

İğneli epilasyon

İğneli epilasyon, diğer lazer epilasyon çeşitlerine göre biraz daha acı veriyor. Buna karşın, istenmeyen tüyleri daha az olanlara uygulanır. Kıl yapısının alexandrite lazer cihazlarının tüyü göremeyeceği kadar ince olduğu durumlarda da iğneli epilasyon önerilir.

Ayrıca pek çok lazer epilasyon çeşidinin son seansları, yine iğneli epilasyon ile tamamlanır. İğneli epilasyon çeşididaha çok yüz bölgesi için idealdir. İğneli epilasyon fiyatlarıAlexandrite lazer epilasyon fiyatlarından biraz daha pahalıdır.

Ütüleme epilasyon

Son teknolojikgelişmeleri takiben oluşturulan lazer epilasyon çeşididir. Diğer lazer epilasyon uygulamalarına göre daha kısa sürede çözüm alınır. Hissettirdiği acı diğerlerine oranla daha azdır. 2. seansta istenmeyen tüylerinizdeki incelmeleri fark edeceksiniz.

Ütüleme epilasyon için seanslar 30 günlük belirlenmektedir. Ütüleme epilasyonyaptırdıktan sonra cildinizde görülebilir lekelenmeler olmasa da sık sık nemlendirmeniz gerekir. Ayrıca bol bol güneş koruyucu kullanmanızı önerebilirim.

Diode Lazer Epilasyon

Diode lazer epilasyon en etkili epilasyon yöntemlerinden biridir. Diode lazerler ciltte çok derine inebilirler. Diode lazerle en derindeki kıl köklerine dahi ulaşılabilir. Küçük miktarda gibi gözüken derinlik, aslında deri içinde hayli büyük bir derinliğe denk gelir. Sırt derisi, diğer bölgelere göre daha kalındır. Lazerinse kıl köklerine ulaşması gerekir. Yoksa istenen etki alınamaz. İşte diode lazer, kıl kökleri derinlerde olan sırt gibi bölgelerde etkili sonuçlar sağlar.

Bu sebeplerle diode lazer yüz bölgesinde ve erkeklerde omuz ve sırt bölgesindeki kılların yok edilmesinde yüz güldüren sonuçlar verir. Koyu ciltlerde kullanılabilecek en iyi lazer tipiolan diode lazer, sonuç olarak genital bölge de dahil olmak üzere hem ince hem de kalın tüylerin olduğu bölgelerde etkili olan bir lazer yöntemidir.

Ipl lazer epilasyon

Son dönemlerde ilerleyen teknoloji ile dermatolojiye kazandırılan en büyük yeniliklerden birisi ve lazer epilasyon yöntemlerinden birisi de IPL lazer cihazlarıdır.
Bu lazer cihazıyla bilgisayar kontrollü ışık tedavisi uygulanmaktadır. Bu yöntemde her hastanın problemine göre ayrı dalga boylarında ışık atımları sağlanmaktadır.

Uygulama yapılacak hastanın cildine, bir uygulama yöntemi belirlenir ve seanslar şeklinde uygulanır.

İşlem yapılacak bölge, önce soğutularak kimi zaman da lokal anestezik kremler kullanılarak uyuşturulur ve bir müddet soğuk jel sürülerek  uygulama gerçekleştirilir. İşlem bitince bölge yeniden soğutulur. İşlem sırasında gözler korunur.

Öncesinde soğutma bazen de lokal anestezik kremler kullanıldıktan bir süre sonra soğuk jel sürülerek uygulama yapılır.  İşlemden sonra bölge tekrar soğutulur. Uygulama sırasında gözler korunur.

IPL  lazer epilasyonun kullanıldığı yerler

-Anti –aging (cilt gençleştirme)
-Cilt çatlakları, siğil ve yara izleri
-Akne vulgaris
-Epilasyon
-Varis, hemanjiom, telenjektazi gibi damar hastalıklarının tedavileri
-Diskromi, çil, hiperpigmentasyon  gibi cilt lekelerinin giderilmesi
-Rosacea (Gül hastalığı)
-Dövmelerin silinmesi
-Vitiligo (ciltte bölgesel olarak hipopigmentasyon)
-Sedef hastalığı
-Atopik ve seboreik dermatit gibi rahatsızlıklar

ND Lazer Epilasyon

Dalga boyu 1064 nm olan lazer epilasyon cihaz tipidir. Epilasyonda asıl yok edilmek istenen kıl kökündeki doğurgan hücreler olduğundan, lazer ışınlarının ilk önce buraya temas etmesi gerekir. Nd YAG lazer, melanin hücrelerinin yoğun olduğu epidermo-dermal birleşme hattını aştıktan sonra etkisini alt cilt katmanında gösterir. Çıkış gücü yüksek bu lazerle hem kıl köküne yeterince yüksek güçle ulaşılarak istenmeyen tüyler yok edilir, hem de  deriye verileck zarar en alt düzeye iner.

Nd YAG lazer sistemi, 4-5 mm kalınlığa kadar varis tedavisinde, hem de cilt altı kolajen üretimini uyararak kırışıklık tedavisinde kullanılır. Lekelenme ve cilt yanığı gibi komplikasyon olasılığı bu lazer tipinde oldukça düşüktür

Ruby Lazer Epilasyon

Yenilikçi lazer epilasyon yöntemleri denilince akla gelenlerden bir diğeri de Ruby Lazer Epilasyon’dur.

Ruby Lazer Epilasyon cihazları, epilasyon amaçlı kullanılan en eski tip cihazlardır. İnce ve açık renkli kıllarda en etkili ve kesin çözüm olarak bilinen Ruby lazer epilasyon cihazları, koyu renk ciltlerde ve bronz ciltlerde lazer epilasyon amaçlı kullanıldığında leke ve yanık oluşma riski yüksektir. Daha çok beyaz tenlilerde kullanılması uygundur. Ruby lazer 694 nm dalga boyunda koyu kırmızı renkte ışık üretir ve her atışta taradığı alan diğer lazer epilasyon cihazlarına göre daha küçüktür.

Lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Lazer epilasyon çeşitlerinden hangisini uyguluyor olursanız olun, işlem sonrası ağdaveya diğer klasik yöntemlerde olduğu gibi pürüzsüz bir cilde sahip olamazsınız. Birkaç gün sonrasında tüylerinizde dökülmeler görebilirsiniz. Bu durum sizi endişelendirmesin. Lazer epilasyon işe yarıyor demektir.

J Lazer epilasyonu yaptırdıktan sonra 6 saat, lazer epilasyonyaptırdığınız bölgenin suyla temasından kaçınınız. Ardından her duş esnasında, lazer epilasyon yaptırdığınız bölgelerinize lifle baskı uygulayın. Bastırarak lif ile ovmanız, tüylerinizin daha kolay dökülmesini sağlayacaktır.

Lazer epilasyon uygulamasına başladığınız an itibari ile jilet, epilatör, ağda gibi klasik yöntemleri hayatınızdan çıkarmalısınız.

Lazer Epilasyon Zararları 

Bu epilasyon işlemini yaptırmak isteyen bireylerden genel olarak gelen soruların başında lazer epilasyon zararları var mı? sorusu gelir. Bu sorguladıkları konularda tatmin edici cevaplara ulaşan bireyler bu tüylerden kurtulma yöntemini içleri ferah bir şekilde tercih eder. Tüm vücuda uygulanabilen bu yöntem bireylerin tercihleri doğrultusunda farklılık gösterebilir. Sadece istedikleri bölgelere uygulatabilecekleri bu yöntem kişiden kişiye değişiklik yaratır.

Özel bölgeler arasında yer alan koltuk altı içinde dikkat çeken başlık koltuk altı lazer epilasyon zararları olarak bizlere yansır. Uygulama açısından oldukça çeşitlilik gösteren bu lazer yöntemleri arasında ütüleme lazer epilasyon zararları hakkında da bilgi toplanır. Bireyin en çok göze batan ve görünen yerlerinden olan yüzlerine uygulanan lazer yöntemi için de sorun teşkil eden yüze lazer epilasyon zararları kişileri rahatsız eden bir başka açıdır.

Lazer Epilasyon, 12 yaşından büyük ve bu uygulamayı yaptırmak isteyen tüm bireylere uygulanan bu yöntemde lazer ışınlar sayesinde milisaniyelik atışlarla kıl köklerine ışınların ulaşıp kökü tahrip etmesi sonucu bir kaç uygulama ardından istenmeyen bu tüylerden kurtulma yöntemi olarak adlandırılır. Bu uygulamayı gerçekleştirmeden önce bireyler detaylı bir araştırma yapar.

Yaptıkları araştırmada öncelikleri lazer epilasyon zararları ve faydaları hakkında kafalarına takılanlara cevap bulmaktır. Yapılan bu uygulamada bireylerin cildine ve kıl tipine göre bir enerji değeri ve yöntemi kullanılırsa kişide yan etki ya da zarara yol açacak bir etkiyle karşılaşılmaz.

Özel bölgelere uygulanacak lazer yöntemi için tercih edilmesi gereken en doğru seçenekten önce bireylerin öncelikle genital bölge lazer epilasyon zararları konusunda bilgi sahibi olması gerekir. Çünkü yanlış bir uygulama sağlıklarını etkileyeceği için uygulama öncesi tüm detayları bilmesi gerekir. Lazer epilasyon zararları var mı?  başlığı altında yer alan tüm bilgileri okuyup anlamak bireylerin ne yapması gerektiği konusunda onlara yardımcı olacaktır.

Bir diğer adı diode olan ütüleme yöntemi lazer epilasyon uygulamasında ağrısız ve acısız tüylerden kurtulma işlemi gerçekleşir. Ülkemizde daha çok kullanılan bu yöntem tüm vücuda uygulanabilir. Bireylerin tercih ettiği bölgelerinden olan koltuk altları içinde uygulanan bu yöntem koltuk altı lazer epilasyon zararları konusunda bir yan etki yaşanmayacağının ispatı bir uygulamayla da karşımıza çıkar.  Koyu tenli bireylerde etkisi oldukça fazla bir şekilde karşımıza çıkan bu yöntem açık tenli bireylerde uygulandığında biraz daha başarı seviyesinde düşüş gözlenir.

Ütüleme lazer epilasyon zararları olduğu gibi avantajları da var. Koyu tenli bireylerde daha güzel sonuçlara ulaştırabildiği gibi bir de daha yoğun ve güvenli bir etki sistemine sahiptir. Ayrıca bu yöntemle daha büyük alanlara daha hızlı bir şekilde etki sağlar. Lazer uygulanan bir başka bölge olarak karşımıza çıkan yüz bölgesi dikkat edilmesi gereken en önemli bölgelerdendir.

Uygulanan bu yöntem yüze lazer epilasyon zararları hakkında bilgi edinmiş bireylere sunulan ve memnun kaldıkları bir yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir