Locoderm Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Yan Etkileri

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Locoderm Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Yan Etkileri Nelerdir? Locoderm krem cilt yüzeyinde oluşan sorularda tedavisinde kullanılan çok etkili bir kremdir. Locoderm merhem etkili olmasının yanında iyileştirici etkisi bulunan bir kremdir. Pek çok sorunun yanında pişik, güneş yanığında bile etkisi kanıtlanmış bu merhemi mutlaka reçete ile almanız gerekmektedir.

Mutlaka doktor gözetiminde kullanılması gereken bu krem hakkında sizlere bilgi vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Locoderm krem nedirlocoderm egzama tedavisinde nasıl kullanılır, etkileri yan etkileri ve krem hakkında bilmeniz gerekenlerin hepsi bu yazımızda.

Locoderm Krem Nedir

Locoderm krem cilt sorunları tedavisinde kullanılan bir cilt kremidir. Deri yüzeyinde oluşan pullanma, kaşıntı, kızarıklık tedavisinde etkili sonuçlar vermektedir. Locoderm krem etken madde Hidrokortizon 17- bütirat deri yüzeyinin daha az nemli olmasını sağlayarak kısa sürede tedavi edilmesini sağlamaktadır. Locoderm merhem 15 gram ve 30 Gramlık tüplerde reçete ile satılmaktadır, beyaz renkte homojen yapılı bir kremdir. Sıklıkla alerjik ve kaşıntılı deri yüzeyinde tedavisinde kullanmasına rağmen egzama tedavisinde doktor tarafından sıklıkla reçete edilmektedir.

Locoderm Merhem Ne İşe Yarar

Locoderm krem faydaları bulunan bir kremdir. Locoderm krem etken maddeleri sayesinde cilt yüzeyinde bulunan sorunları kısa sürede kalıcı yok etmek mümkün. LOCODERM Lipokrem neye iyi gelir;

Locoderm 0.1 krem etkisi yukarıda saydığımız sorunlara kullanılan bir krem olmasına rağmen kesinlikle bir doktorun tavsiye ve tedavisi sonucu kullanılmalıdır.

Locoderm Krem Nasıl Kullanılır

Locoderm krem az miktarda yağlı bir kremdir, bunun sonucunda ise mutlaka kızarık ve kaşıntılı deri hastalıklarında kullanılır. Locoderm krem aksi belirtilmedikçe günde en 3 defadan fazla kullanılması sakıncalıdır. Şikayetin azalması ile kullanım sıklığı da azaltılmalıdır. genelde 1 haftada  en fazla 30 gram locoderm kullanmalısınız. Bazen
doktorunuz LOCODERM %0.1 krem’i LOCODERM %0.1 Merhem ya da LOCODERM %0.1 Lipokrem ile dönüşümlü olarak kullanmanızı tavsiye edebilir. Aslında kavanızı karıştırmasın bu 3 kremde aynı özelliğe sahiptir ve doktorunuz bu kremlerden birini size tedavi amaçlı verebilir. Locoderm krem uygulaması ise nohut büyüklüğünde krem sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür ve deriye yedirilir, deri tarafından emilen bir kremdir.

Locoderm Krem Yan Etkileri

Locoderm krem genelde yan etkileri çok nadir görülen bir kremdir. Genede yan etkileri sıklıkla içeriğinde bulunan etken maddelere ve doz aşımını yani fazla kullanmaya bağlı olarak görülmektedir. Eğer yan etkilerden biri dahi görülürse mutlaka ilacı kullanmayı bırakmalı ve hemen doktorunuza danışmalısınız. Locoderm krem yan etkileri ise;

Yan etkileri arasında görülen kaşıntı eğer çok fazla rahatsız etmiyorsa tırnaklarla kaşımak yerine elleriniz ile ovalaya bilirsiniz. Kesinlikle kullanmayı unuttuğunuzda fazladan kullanmayın. Locoderm krem yüze sürülebilir. Sorunlu bölge yüzde ise yüzünüze locoderm krem sürebilirsiniz.

Çocuklarda uzun süreli ve geniş bölgelerde kullanımından kaçınmalısınız. Yaşlı hastalarda ise normal belirtilen şekilde kullanılabilir. Locoderm prospektüs ayrıntılı olarak bildirilmiştir.

Locoderm Krem Hamilelik ve Emzirmede Kullanımı

Locoderm krem yüksek dozda kullanılması çocukta büyüme geriliğine neden olacağından kullanırken mutlaka doktorunuza bildirmelisiniz. Emzirme döneminde ise kısa süreli ve küçük bölgelerde kullanılmasında bir sakınca yoktur. Emziren anneler uzun süreli ve geniş bölgelerde kullanamazlar.

Locoderm Krem Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Locoderm krem bazı durumlarada kullanılması sakıncalı olan bir kremdir. Eğer krem size reçete edildi ise mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı durumlar bulunmaktadır.

Locoderm 0.1 krem yukarıdaki durumlarda kullanılması asla tavsiye edilmez.

Locoderm Krem Kullananlar

Locoderm krem 0.1 kullananlar yaptıkları yorumda kremin çok etkili ve olumlu sonuçlar verdiğini söylemişlerdir. Locoderm kullananlar ayrıca kremin yan etkilerinin çok nadir görüldüğü ama hafif kaşıntı ile karşılaştıklarını yaptıkları yorumlarda paylaşmışlardır. Locoderm krem ne için kullanılır sorusuna genelde cilt lekeleri için kullandığını belirten pek çok kişi bu krem sayesinde güneş yanıklarında azalma yada yok olma eğilimi olduğunu paylaşmıştır. Ekşi sözlükte ve forumlara olumsuz yorum yapan kişi neredeyse yok.

Genelde sorulan sorulardan biride locoren krem kortizonlu mu sorusudur. Ever locederm krem kortizonlu bir kremdir etken maddesi ise Hidrokortizon 17- bütirat’dir.  Locederm krem ne için kullanılır ve locoderm krem kullananların yaptıkları yorumlar forumlardan ve sözlükten derlenmiştir.

Locoderm Krem Mantara İyi Gelir Mi

Krem doktor önerisi ile kullananlar kremin ancak mantar tedavisinde öerisi sonrası kullanılması gerektiğini söylemişlerdir. Kesinlikle reçetesiz olarak kullanmayınız.

Locoderm Krem Genital Bölgeye Sürülür Mü

Genital bölgeye sürülmesine karşın adet döneminde asla kullanmamanız gerekmektedir. Krem vajina bölgesi az miktarda sürülmesi yeterlidir.

Locoderm Krem Yüze Sürülür Mü

Kortizonlu bir krem krem olduğundan asla yüze uzun süre kullanılmamalı ve sadece sorunlu bölgeye ince tabaka halinde sürülmelidir. Locoderm krem sivilceye iyi gelir mi sorusuna cevap vermek gerekirse asla bu kremi sivilce tedavisi için kullanmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«