Munderm Jel Sivilce Kremi Kullanımı, Fiyatı, Muadili ve Kullananlar

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Munderm Jel Sivilce Kremi Kullanımı, Fiyatı, Muadili ve Kullananlar  Munderm Jel krem sivilce akne tedavisinde etkisi kanıtlanmış en iyi sivilce kremlerinden biridir. Ergenli döneminde görülmeye başlayan sivilceleri yok eden bu krem ayrıca iltihaplı ve için irin dolu sivilcelere karşıda oldukça etkilidir.

Sivilce tedavisinde kullanılan munderm jel krem bakterilerin neden olduğu sivilceyi yok ettiği gibi yeni yeni oluşmaya başlayan sivilcelerinde yok olmasını sağlar. Yağlı cildin yağ oranını dengeleyen ayrıca cilt yüzeyinde bulunan fazla yağı alarak sivilcelerin kurumasını sağlayan bu krem aynı şekilde siyah noktalarında etkili bir biçimde yok olmasını sağlar.

Doktorların sivilce tedavisinde ilk önerdiği kremlerden biri olan munderm jel nedir, munderm jel nasıl kullanılır, yan etkileri ve kullananların yaptıkları yorumları ayrıntılı olarak derlemeye çalıştım.

Munderm Jel Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Reçeteli satılan kremlerden biri olan munderm jel 30 Gramlık kapalı kutularda eczanenlerde satılmaktadır. Etken maddesi isotretinoin ve eritromisin olan bu jel sivilce ve akne sorununda oldukça etkilidir. Her 1 gram jel 0,5 mg isotretinoin ve 20 mg eritromisin içerir.

Cildi soyucu ve kurutucu etkisi olan bu krem munderm jel sivilcelerin kökten kurumasını sağlar.Kullandığı ilk dönemlerde sivilce artışına neden olan bu krem derinin alt tarafında bulunan sivilcelerin cilt yüzeyine çıkarak yok olmasını sağlar. Munderm jel sivilce yaptı bu kremi kullananlar tarafından çok sık sorulmaktadır. İlk kullanım döneminde sivilce artışı normaldir.

Munderm jel cildi temizleyen, bakteri ve mikroplardan arındırarak ciltteki fazla yağı emer ve cildin temizlenmesini sağlar. Bu sayesi sadece sivilce değil siyah noktalarında yok olması sağlanır. Yağlı cildin yağlanmasını yok ettiği için ciltte kuruluğa neden olacağından kesinlikle dikkatli kullanılması gereklidir.

Munderm Jel Nasıl Kullanılır

Munderm jel sivilce krem mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Genelde tedavisi süresi 6 ile 8 hafta kadar sürmektedir. İlk dönem kullandığında sivilce artışı normaldir. Derinin alt tabakasında bulunan yağ bezelerinin cilt yüzeyine çıkarak yok olmasını sağlar.

Krem günde 1 yada 2 defa sivilcelerin üzerine ince tabaka halinde sürülür ve asla ellenmez. Deri tarafından emilmesi için sivilce üzerinde bekletilir.

Sivilcelerin üzerine sürüldükten sonra mutlaka ellerinizi yıkamanız gerekmektedir. Eğer ciltte kuruluk meydana gelirse nemlendirici krem sürebilirsiniz.Kremi sürdükten sonra asla yüz yıkanmaz.

Munderm jel krem yüze sürüldükten sonra kesinlikle direk güneş ışığına çıkmayınız. Cildi soyduğu için ciltte güneş ışığına karşı hassasiyet meydana gelir. Kremi sürdükten sonra güneşe ve ışığa çıkmak cilt lekelerine güneş yanığına neden olur. Cildi soyucu kremleri genelde akşam sürülmesi önerilir.

Munderm jel kaç ay kullanılır sorusuna cevap vermek gerekirse krem en fazla 8 hafta yani 2 ay kullanılır.

Munderm Jel Kullananlar

Munderm jel krem kullanalar kremin sivilce tedavisinde çok etkili olduğunu ve gerçekten işe yaradığını söylemişlerdir. İlk 1 hafta munderm jel krem kullananlar sivilce artışana neden olduğunu ama sonradan bu sivilcelerin tamamen yok olduğunu yorumlarda sıklıkla dile getirmişlerdir.

Munderm jel kullananlar kremin cildi kuruttuğunu ve cildi soyduğu söylemişlerdir. Genelde fazla yağı emen bu krem bazen ciltte kuruluğa neden olduğu için nemlendirici krem kullanılmasını önermişlerdir.

Munderm Jel Sivilce ve Siyah Noktalara İyi Gelir Mi

Sivilce kremleri arasında en etkili kremlerden biri olan munderm jel sivilce, iltihaplı sivilce, kör sivilce, ergenlik döneminde görülen sivilce ve siyah noktaların yok olmasında oldukça etkilidir. Düzenli kullanıldığında sivilce tedavisinde kesin sonuç vermektedir.

Munderm Jel Yan Etkileri

Etkili olduğu kadar ciddi yan etkileri bulunan munderm krem aşırı kullandığında ve içeriğinde bulunan etken maddelere alerji olanlarda yan etkisi daha sık görülür. Bilinen yan etkileri ise;

Çok yaygın görülen yan etkiler

Yaygın görülen yan etkiler

Seyrek görülen yan etkiler

Ciddi yan etkileri olduğundan reçetesiz alınır mı yada reçetesiz kullanılır mı sorusuna cevap vermek gerekirse doktorunuz önermeden asla kullanmayınız.

Emziren Anneler Kullanabilir Mi

Emziren anneler asla bu kremi kullanamazlar. Etken maddeler anne sütüne geçmektedir.

Hamilelik Döneminde Kullanılır Mı

Hamilelerin ve hamile kalmayı düşünenlerin kullanımına uygun değilidir.

Munderm Jel Krem Fiyatı

Reçete ile satılan Munderm Jel Fiyatı 23 TL

Munderm Jel Muadili

Munderm Jel eşdeğer ilaçlar ile aynı etkiye ve etken maddeye sahiptir.

Munderm Jel Sivilce Yaptı

Neredeyse bu kremi kullanan herkesin ilk hafta yaşadığı sorunlardan biride kremin sivilce yapmasıdır. Aslında yağlı cilttlerin derinin atl tabakasında bulunan iltihaplı sivilce tabakası cilt yüzeyine çıktığından ilk dönem sivilce artışı normaldir. Düzenli kullandığından sivilceler tamamen yok olacaktır.

Munderm Jel Soyulma Yapar Mı

Cildi soyucu ve kurutucu etkisi olan bu krem ciltte soyulma meydana getirebilir. Kesinlikle kullandığında dönemde ciltte hassasiyet olacağından dikkatli kullanılması gerekli ve gündüz sürdükten sonra güneş ışığına çıkılmamalıdır.

Munderm Jel Son Kullanma Tarihi

Eczaneden kremi aldıktan sonra kutu üzerinde belirtilen son kullanma tarihine kadar bu kremi kullanabilirsiniz. Son kullanma tarihi geçen kremi asla kullanmayınız.

Munderm Jel Ciltte ve Yüzde Ne Kadar Kalmalı

Krem yüze sürüldükten sonra yüz asla yıkanmaz ve su ile temas ettirilmez. Sivilcelerin üzerine sürüldükten sonra yüzde kalmalı ve kendiliğinde deri tarafından emilmelidir. Kremi gece kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Kremi temiz cilde sürdükten sonra asla yüzünüzü yıkamayınız.

Munderm jel tüm yüze sürülür mü sorusuna cevap vermek gerekirse tüm yüze sürülmesine karşın göze kaçması ve ağız içine girmesini önlemeniz gereklidir. Önerim sadece sivilcenin üzerine sürülmesi yeterlidir.

Munderm Jel Lekelere ve Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi

Sivilceler için etkili olan bu kremi asla sivilce izleri ve cilt lekelerini yok etmek için kullanmayınız. Ciltte kuruluğa ve soyulma neden olduğundan bu yönde kullanılması asla önerilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«