Muscoril Merhem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Kullanımı

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Muscoril Merhem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Kullanımı. Muscoril merhem; etkili bir kas gevşetici kremdir. Özellikle boyun fıtığı, bel ağrısı, sırt ağrısı çekenlerin sıklıkla tercih ettikleri tıbbi ilaçlardan birisidir. Muscoril merhem ağrı kesici olarak antienflamatuar özelliklere sahiptir.

Ampul ve kapsül olarak da kullanıma sunulmaktadır.  Ağrı ile birlikte görülen kas spazmları  ile ilişkili hastalık belirtilerinin tedavisinde oldukça etkilidir. Sizler için hazırladığımız muscoril merhem hakkında detaylı bilgi yazımızın devamında…

Muscoril Merhem Nedir?

Muscoril merhem etken maddesi Tiyokolşikosid’dir. 30 gramlık alüminyum tüp içinde 75mg. etken madde içerir. Yardımcı maddeleri arasında; etil parahidroksibenzoat, propil parahidroksibenzoat, metil parahidroksibenzoat, hidrojene lanolin bulunmaktadır.

İçerisinde bulunan etken maddesi sayesinde ağrılı kas spazmları tedavisinde etkilidir. Muscoril merhem doktorlar tarafından kas gevşetici olarak reçete edilmektedir. Ağrılı kas gerginliği tedavisinde etkili olan ilaç cilt yüzeyine haricen uygulanmaktadır. Ağrı kesici özelliği ile iskelet adelesinin romatizmal ağrılı durumlarında oldukça etkilidir.

Muscoril Merhem Ne İşe Yarar?

Doktorlar tarafından sıklıkla kas gevşetici olarak reçete edilen muscoril merhem ne için kullanılır? muscoril merhem kullanım alanlarını maddeler halinde sıralamak gerekirse;

Muscoril Merhem Nasıl Kullanılır?

Muscoril merhem doktor tarafından size nasıl reçete edildi ise, o şekilde kullanmaya önem göstermelisiniz. Cilt üzerine uygulanan muscoril kullanırken doz aşımına dikkat ediniz.

Muscoril merhem sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür ve yedirilir. Günde 2-3 defa kullanılması gereken merhem, sürüldüğü bölgeye hafif masaj yapabilirsiniz. Kullanımı oldukça basittir ve sürüldüğü bölgede ağrı ve kasılmaları tedavi eder.

Muscoril Merhem Yan Etkileri

Muscoril merhem yan etkilerinden bazıları yukarıdaki gibidir. Bu durumlardan herhangi birisi ile karşılaşmanız durumunda mutlaka doktorunuza bilgi vermelisiniz. İlaç size hekim tarafından reçete edildiğinde mutlaka prospektüs bilgilerini okumalısınız.

Muscoril Merhem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Muscoril Merhem Hamilelikte kullanımı

Muscoril merhem gebelik döneminde kullanılmaz. Gebelik kategorisi C’dir.

Muscoril Merhem Emzirme Döneminde Kullanımı

Muscoril merhem  etken madde Tiyokolşikosid  anne sütüne geçtiği bilinmektedir. Emzireme döneminde muscoril kullanılmaz.

Muscoril Merhem Kullananlar

Muscoril Merhem Hakkında Sık Sorulan Sorular

Muscoril merhem reçetesiz satılır mı?

Muscoril merhem kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılması geren bir ilaçtır.

Muscoril merhem alerji için kullanılır mı?

Muscoril merhem alerji yaptığı ve yan etkilerinden biri olduğu bilinmektedir. Eğer merhem sizde alerjik tepki verirse kesinlikle merhemi kullanmayınız.

Muscoril merhem çocuklarda kullanılır mı? 

Muscoril merhem 15 yaş altı çocuklarda kullanılmaz.

Muscoril Merhem Fiyatı

Muscoril merhem fiyatı 14.02 tl.

Reçeteli satılır.

Muscoril Merhem Muadili

Muscoril merhem eşdeğer ilaçlarla aynı içeriğe ve aynı etkiye sahiptir.

Tyoflex merhem

Recosite merhem

Tiorelax merhem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«