Nadixa Sivilce Kremi Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Kullanımı

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Nadixa Sivilce Kremi Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Kullanımı. Özellikle geçlik yıllarında ortaya çıkan ve hayatımızın ileri yaşlarında da  peşimizi bırakmayan sivilce sorunuyla baş edebilmek oldukça zordur. Önce iltihaplı sivilceyi kurutmaya sonra da iz kalmaması için tedavi etmeye çalışırız.

Son yıllarda cilt doktorlarının sıklıkla reçete ettikleri  Nadixa Krem, iltihaplı sivilceleri kurutmada ve cildi bakterilerden arındırma da oldukça başarılı.

Nadixa Krem, cilt enfeksiyonları üzerinde etkili olan bir ilaç olup, kullanılmaya başlandıktan kısa bir süre sonra sivilceler üzerinde etkisini gösterir. Cildi temizleme ve bakterileri yok etme özelliğine sahip Nadixa Krem hakkında tüm merak ettikleriniz yazımızın devamında…

Nadixa Krem Nedir?

Nadixa Krem, cildi enfeksiyon ve bakterilerden arındıran bir antibiyotiktir. İltihaplı sivilcelerin tedavisini amaçlayan nadixa krem, kıl kökü ve çevresinde oluşan bakteri ve mikropları öldürücü etkiye sahiptir. Nadixa krem etken maddesi  nadifloksasin’dir. 1 gram krem 10 mg nadifloksasin içermektedir.

30 gramlık tüplerde kullanıma sunulan nadixa krem, yüzünde hafif ve orta şiddetli iltihaplı sivilce bulunanlarda etkili sonuç vermektedir. Yüzeysel deri enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan nadixa krem beyazımsı renkte olup, belirli bir kokuya sahip değildir.

Nadixa Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Nadixa Krem Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Nadixa Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır?

Nadixa sivilce kremi doktor tarafından size nasıl önerildi ise o şekilde kullanmaya özen gösteriniz. İlacı kullanmaya başlamadan önce nadixa krem prospektüs bilgilerini mutlaka okumalısınız. Hızlı sonuç almak için kesinlikle doz aşımı yapmamalısınız. Nadixa krem sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılmaktadır. Yaklaşık olarak tedavi süresi 8 hafta sürmektedir. Düzenli kullanımda etkili ve kesin sonuçlar sunmaktadır.

Temizlenmiş cilde bir pamuk yardımıyla ince bir tabaka halinde sürünüz. İlacı kullanmayı unuttuğunuzda bir sonraki uygulamada çift doz kullanmayınız. Ciltte tahrişe ve kızarıklığa yada herhangi bir rahatsızlığa neden olursa ilacı  kullanmayı bırakınız. Nadixa sivilce kremi 14 yaş altı çocukların kullanımına kesinlikle uygun değildir. Reçetesiz kullanılması yasaktır.

Nadixa Sivilce Kremi Yan Etkileri

Nadixa sivilce kreminin olası yan etkileri;

Nadixa Krem Kortizonlu mu?

Nadixa krem cilt üzerindeki enfeksiyon ve bakterileri öldürücü etkiye sahip bir antibiyotiktir. Kortizon içermez.

Nadixa Krem İşe Yarıyor mu?

Cilt doktorlarının sivilce tedavisi için reçete ettikleri kremlerden biridir. Başlangıçta deri altındaki aknelerin cilt yüzeyine çıkmasını sağlar. Daha sonra ise tüm sivilceleri kurutmaktadır.

Nadixa Krem Kaç Günde Etkisini Gösterir?

Nadixa krem bir ay düzenli olarak kullanıldıktan sonra etkisini kesin olarak göstermektedir.

Nadixa Krem Sivilce İzlerini Geçirir mi?

Nadixa krem cilt yüzeyindeki iltihaplı sivilceleri kurutucu etkiye sahiptir. Fakat daha önceden kalmış sivilce izleri ve sivilce lekeleri için aynı etkiyi göstermez.

Nadixa Krem Tüylenme Yapar mı?

Nadixa krem yan etkileri arasında ve kullanıcı yorumların da tüylenme yaptığı belirtilmemiştir.

Nadixa Krem Sivilce Yapar mı?

Nadixa krem kullanılmaya başlandıktan sonra deri altındaki aknelerin dışarı çıkmasını hızlandırmaktadır. Daha sonra cilt yüzeyindeki bütün sivilceleri kurutur. Fakat etkili sonuç için kremin düzenli ve 1 aya yakın bir zaman kullanılması gerekmektedir.

Nadixa Krem Kullananlar

Nadixa krem kullanıcı yorumlarında; kremin oldukça etkili bir sivilce kremi olduğu belirtilmiş fakat siyah noktalar üzerindeki etkisinden bahsedilmemiştir. Nadixa krem kullananlar var mı? sorusu kullanacak olanların sıklıkla sordukları bir sorudur. Kullanıcı yorumları aşağıdaki gibidir;

Nadixa Krem Muadili (eşdeğerleri)

Nadixa Krem Fiyatı

Nadixa krem ne kadar?

Etken madde      Nadifloksasin

2018 Fiyatı             28.24 tl

Reçete ile satılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«