Polikistik Over Bitkisel Tedavi

Kadınların karşılaştığı hormonal hastalıklardan biri olan polikistik over sendromu üreme çağındaki kadınlarda görülür.

Aşağıdaki belirtiler ile kendini gösteren hastalığın en büyük sebebinin genetik olduğu düşünülmektedir. Ayrıca insülin direnci ve aşırı androjen yani erkeklik hormonu üretimi de polikistik over sendromu sebebidir.

 • Düzensiz adet kanamaları
 • Adet görememe
 • Sivilcelenme
 • Kilo alımı
 • Aşırı tüylenme
 • Hamile kalamama
 • Ciltte yağlanma ve saçlarda aşırı kepeklenme
 • Yüksek kan basıncı
 • Kolesterol yükselmesi

Polikistik over sendromu bitkisel tedavi yöntemi ile etkileri azaltılabilir bir rahatsızlık olarak değerlendirilmektedir. Peki polikistik over bitkisel çözümuygulamalarında tavsiye edilen bitkiler nelerdir öncelikle bunları sıralayalım;

Keten Tohumu: Keten tohumu androjen yani erkeklik hormonu seviyesinin düşmesine yardımcı olur. Androjen seviyesinin düşmesi polikistik over sendromu tedavisinde yardımcı olmaktadır. Testesteron hormonunun üretimini denetler ve hormonal dengesizliklerin oluşmamasında faydalı olur. 1 tatlı kaşığı keten tohumu su ile karıştırılarak tüketilir.

Saw Palmetto: Diğer adı sabal meyvesidir. Cüce palmiye olarak bilinen ağacın meyvelerinden elde edilir. Bu meyve içerisindeki bileşenler testesteron düzeyini normal seviyeye getirir.

Hayıt Bitkisi: Polikistik over sendromu bitkisel tedavi yönteminde son derece yararlı olan hayıt bitkisi, hipofiz bezinin etkinliğini düzenleyerek hormonların dengesine olumlu etki eder.

Çuha Çiçeği Yağı: Polikistik over sendromunun sebep olduğu cilt anomalilerinin tedavisinde etkili olan çuha çiçeği, yüksek kolestrerolün düşmesine yardımcı olur.

Tarçın: İnsülin duyarlılığını artırır ve kalori yakmada etkilidir.

Çemen: Hormon üretimini sağlayan birimlerin düzenlenmesinde etkilidir.

Meyan Kökü: Yapılan araştırmalara göre, polikistik over sendromu bitkisel tedavi yönteminde etkili bitkilerden biridir. Testesteron seviyesini dengeler ve yumurta üretiminde etkilidir.

Fesleğen: Tulasi olarak da bilinen fesleğen, polikistik over sendromunun sebep olduğu belirtilerin azalmasına yardımcı olur. İnsülin düzeylerini dengelemede etkilidir. Günde 8-12 yaprak tüketilmesi önerilir.

Balık Yağı: İçeriğindeki omega 3 yağ asitleri polikistik over sendromu bitkisel tedavisinde oldukça etkilidir.

Polikistik Over Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu

Polikistik over sendromu bitkisel çözümler içinde başta polikistik over bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu olmak üzere polikistik over bitkisel tedavi ahmet maranki tarafından da desteklenen soğan kürünün etkisinin oldukça fazla olduğu ifade edilmektedir. Evde doğal yollarla soğan kürü nasıl hazırlanır bunun detaylarını aktaralım.

 • 1 adet açık kahverengi kabuklu kuru soğan
 • 2 bardak klorsuz su

Soğan beyazi mor ya da kırmızı kabuklu olmaması gerekmektedir. Kahverengi kabuklu soğan olmalıdır. Soğan kök ve kabuğu ile kullanılacağı için sirkeli suda bekletilerek dezenfekte edilmelidir. Klorsuz suyu bir tencereye koyarak kaynamaya bırakın. Dörde böldüğünüz soğanları kaynamakta olan suyun içine atarak 5 dakika kaynatın.Daha sonra kürü ılımaya bırakın. Ve ılık olarak tüketin.

Polikistik over bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu soğan kürünün günde iki kez yemeklerden önce tüketilmesi gerektiğini söylemektedir. Her seferinde taze olarak tüketilmesi gerektiği unutulmamalıdır. 15 gün uyguladıktan sonra üç veya dört adet döneminde, adet gününe 10 gün kala ikinci küre başlayın ve 10 gün boyunca devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir