Pruzon Pomad Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Pruzon Pomad Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Kaşıntı ve egzama tedavisi amacıyla kullanılan en etkili kremlerden biri olan Pruzon Pomad; böcek ve arı sokması, ürtiker vb. sorunların neden olduğu semptomları da gideriyor.

Doktor önerisi üzerine kullanılması gereken bu krem; kortizon içermeyen bitkisel bir kaşıntı ve egzama kremi olma özelliği taşıyor.

Fondötensi bir yapısı bulunan Pruzon Pomad; cilde sürülür sürülmez, cilt tarafından hızlıca emiliyor ve ciltte hiçbir şekilde belli olmuyor.

Bu yazımızda kısaca Pruzon Pomad nedir? Pruzon Pomad ne işe yarar? sorularını yanıtlamaya, bu kremi kullanırken göz önünde bulundurmanız gereken birtakım noktalara değinmeye çalışacağız.

Pruzon Pomad Nedir?

Bitkisel içeriği ile ön plana çıkan Pruzon Pomad; 40 gramlık tüplerde ya da 2 gram içeren 20 adetlik ambalajlarda eczanelerde satışa sunuluyor.

Bebeklerin, çocukların, yetişkinlerin ve yaşlıların kullanımı için uygun olan bu krem; vücut kaşıntılarını gideriyor.

Aynı zamanda bebeklerde pişik tedavisi amacıyla da kullanılıyor.

Kremin içeriğinde çinko oksit, kalamin, meyan kökü özütü ve çay ağacı yağı gibi bitkisel özler yer alıyor.

Pruzon Pomad Ne İşe Yarar?

Egzama tedavisi amacıyla reçete edilen bu krem, kaşıntıyı gidermenin yanı sıra pek çok cilt sorununun tedavisinde de kullanılıyor.

Bu kremin ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Pruzon Pomad Nasıl Kullanılır?

Bu kremi mutlaka doktorunuzun önerisi üzerine kullanmalısınız. Doktorunuz farklı bir şekilde reçete etmediği takdirde kremi cildinizdeki lezyonların üzerine ilk üç gün sabah ve akşam yani günde iki sefer ince bir tabaka halinde parmaklarınızla hafifçe sürmelisiniz.

3.günü takiben kremi günde bir sefer kullanmalı yani kremin kullanım sıklığını azaltmalısınız.

Pruzon Pomad Kullanımı Esnasında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Bu kremin kullanımı esnasında birtakım noktaları göz önünde bulundurmamanız; bazı yan etkilere maruz kalmanızla sonuçlanabilir.

Bu yan etkilerle karşılaşmamak ve krem kullanımından en iyi sonucu alabilmek adına dikkat etmeniz gereken en önemli noktaları aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

Pruzon Pomad İçeriği

Kremin içeriğinde yer alan en önemli maddeleri ve bu maddelerin ne işe yaradığını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Genellikle bebeklerde görülen bazen de yatalak hastalarda rastlanan pişiği tedavi ediyor.

Pişiğin eşlik ettiği mantarın da iyileşmesini sağlıyor. Mantarın ciltte daha geniş alanlara yayılımını durduruyor.

Pişiğin yanı sıra suçiçeği ve böcek sokması durumunda kaşıntıyı alıyor.

Kortizona eşdeğer bir etkiye sahip olan meyan kökü özütü; ciltteki ödemi azaltıp, kaşıntıyı hafifletiyor.

Üstelik kortizonlu kremlerde olduğu gibi ciddi bir yan etkiye de neden olmuyor.

Mantar, virüs ve bakterilerin eşlik ettiği cilt lezyonlarını tedavi ediyor. Güçlü bir antibiyotik gibi hareket ederek, bakterileri yok ediyor.

Mantarla savaşarak, mantarın üremesini ve yayılmasını önlüyor.

Sıklıkla pişik tedavisinde kullanılan çinko oksit, aynı zamanda mikropları da öldürüyor. Mikrop karşıtı etkisi sayesinde yaraların ve yanıkların da hızlıca iyileşmesini sağlıyor.

Pruzon Pomad Fiyatı 

Bu krem; doktor tarafından reçete edildiğinde ücret, SGK tarafından karşılanıyor. Kremi reçetesiz almak istediğinizde ise ortalama 30 TL gibi bir fiyata eczanelerden ya da internetteki sitelerden bu kremi alabiliyorsunuz.

Pruzon Krem Yüze Sürülür mü?

Yüzdeki böcek sokması, kaşıntı ve egzama vb. cilt sorunlarının tedavisinde bu krem, yüze sürülebiliyor.

Lakin kremin göz çevresi ve gözleriniz ile temasından muhakkak kaçınmanız gerekiyor.

Pruzon Krem Vajinaya Sürülür mü?

Genital bölgenin yani vajinal kaşıntının tedavisinde de bu krem kullanılabiliyor. Pruzon pomad genital bölgeye ince tabaka halinde sürülmesi yeterlidir.

Pruzon Pomad Kullananlar:

İnternette ve bloglarda bu kremi kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda kremin egzama, kaşıntı, genital bölge ve makat kaşıntısında kullanıldığını görebiliyoruz. Özellikle makat bölgesinde görülen çatlağa yani anal fissür için kullananlar harika etkisi olan bu kremin çok işe yaradığını söylemişlerdir.

Kullanıcılar yorumlarda bu kremden genellikle övgü ile bahsediyor. Kullanıcılar, özellikle kremin hiçbir yan etkisi ile karşılaşmadıklarının altını çiziyor.

Lakin herkesin cilt hassasiyeti farklı olduğundan bu kremi mutlaka doktor önerisi üzerine kullanmanızı öneriyoruz.

Pruzon Pomad Yan Etkisi Var mı?

Krem, kortizon içermediğinden herhangi bir ciddi yan etkiye de yol açmıyor.

Lakin yine de herhangi bir yan etkiden şüphelenmeniz durumunda doktorunuza görünmeyi ihmal etmemelisiniz.

Bu yazımızda kısaca Pruzon Pomad ile ilgili olarak merak edilen soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Daha önce bu kremi kullandıysanız ya da şu an kullanıyorsanız; kullanıcı deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir ve görüşlerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Pruzon Pomad Anal Fissür İçin Kullanılır

Pruzon pomad makat bölgesinde çok sık görülen anal fissür için en etkili kremlerden biri diyebilir. Makat çatlağı olarak bilinen anal fissür makat bölgesinde çam yada tel batmış hissi veren kişiyi oldukça rahatsız eden hastalıklardan biridir. Pruzon pomad makat bölgesine gün içerisinde ince tabaka halinde sürüldüğünde makat katlağını çok kısa sürede iyileştirir.

Purzon Krem SGK Öder Mi

Eğer krem size reçete edilirse devlet tarafından karşılanmakta yani ödenmektedir. Eczanelerde reçeteli ve reçetesiz olarak alabilirsiniz.

Pruzon Pomad Basur, Hemoroid İçin Kullanılır

Krem basur tedavisinde doktor önerisi ile kullanılmaktadır. Basur yani hemoroide iyi gelen etkisi vardır.

Pruzon Pomad Hamilelikte Kullanılır Mı

Krem yada merhem sadece doktor önerisi ile hamileliğin ilk 3 ayında kontrollü olarak kullanılır. Kesinlikle doktorunuza danışmadan asla kullanmayınız. Aynı şekilde emziren anneler doktoruna danışmdan kullanmaları tavsiye edilmez.

Pruzon Pomad Kortizonlu Mu

Kaşıntı kremlerinin neredeyse hepsinde kortizon bulunmamaktadır. Kortizonlu kremleri uzun zaman kullanmak ciddi sağlık sorunlarına neden olur. Pruzon pomad kaşı ntı kremi ise kortizon yerine bitkisel kortizon olarak kabul edilen meyan kökü içermektedir. Bu sayede kortizonun yan etkileri oldukça azalmaktadır.

Pruzon Pomad Mantara İyi Gelir Mi

Pruzon pomad mantar sorunu için kullanabileceğiniz kremlerden biridir. Vajinal mantar için kullanılan bu merhem kesinlikle adet döneminde vajinaya sürülmemelidir.

Pruzon Pomad Reçetesiz Alınır Mı

Devlet tarafından karşılanan prozun reçeteli yada reçetesiz olarak eczaneden satılan alabileceğiniz kremlerden biridir.

Pruzon Krem Bebeklerde Kullanılır Mı

Bebeklerde, egzama, pişik yada mantar için kullanılacaksa doktor önerdikten sonra kullanılması gerekmektedir. Bebeklerde pişiğe iyi gelen kremlerden biridir.

Pruzon Krem Egzamaya İyi Gelir Mi

Pruzon pomad egzama, seboreik dermatit ve kaşıntı egzama için kullanabileceğiniz en iyi kremlerden biridir. Özellikle pruzon kaşıntı kremi kaşıntı ve tahrişe neden olan kronik egzamaya iyi gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«