Saç Köpüğü Nedir, Kıvırcık, Düz, Kısa ve Uzun Saça Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır?

Çünkü güzelleşmek için çeşitli yollar deneyen kişiler saç bakımını hafife almamaktadır. Saçların bakımı için şampuanlar, sabunlar, bitkisel tedavi yöntemleri deneyerek alternatifler üretebiliriz. Saç köpüğü ise saça şekil vermek amacıyla kullanılan içerisinde kimyasallar barındıran Kozmetik ürün olmaktadır. Saç köpüğü ile saçlara dolgunluk parlaklık kazandırılabilir.

Saç köpüğünün temin etmek için marketler kuaför salonları güzellik merkezleri gibi çeşitli iş yerlerinden alınabilmektedir. Ayrıca eczanelerde de satılan saç köpüğü ne reçete gibi bir işlem gerekmez. Saç tipine göre kullanılan köpük çeşitli avantajlar sunmaktadır. Saç köpüğünü kadınlar olarak kullanırken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır.

Saçın nemli olması gerekir. Nemlendirme işlemini yapmak için ellerimizi ıslatıp parmak uçları ile saça masaj yapılabilir. Saçın  çok fazla ıslak olmaması gerekir, yani direkt duştan çıkıp köpüğü uygulamak doğru olmamaktadır. Islak saçta köpük sabun etkisi vereceği için durulama işlemi gerektirebilir. İlk aşama köpük kullanmanın can alıcı noktasıdır diyebiliriz.

Nemli olan saça köpüğü uygularken ellerimizden yardım alarak saça bolca gezdirilmelidir. Köpüğü saç uçlarına  kadar yaymak gereklidir. Geniş aralıklı bir tarak bu işlem için doğru bir tercih olacaktır. Tarakla birlikte saça masaj uygulanır. Biraz bekletildikten sonra saçlarınız canlılık kazanmaktadır. Saç kurutma makinesi ile saçların kurutulması lazımdır. Düşük ısıda yapılması bu işlem için faydalıdır, nedeni ise yüksek hızlı saç köpüğünü kurutacaktır.

Böylece saçlarınız canlı diri havalı bir görünüme  sahip olacaktır. Hacimli saçlarınız ile gözlere hitap edersiniz.. Saç köpüğü kullanırken Kozmetik aparatlarına dikkat etmeniz gereklidir. Doğru fırça doğru tarak saç kurutma makinesi ile saçlar daha sağlıklı olacaktır.  Saç köpüğü ile şekil verme işlemine evde kendiniz yapacağınız gibi herhangi bir kuaför salonunda da yapılabilmektedir.

Köpük uygulamasında köpüğün iyi bir marka olmasına merdiven altı Sanayi ürünlerini kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Kalitesiz markasız olan kozmetik ürünleri cilt problemlerini enfeksiyonlara, saç dökülmesine, kepeklenmesine, mat görünmesine neden olmaktadır.

Saç köpüğü kullanımında kulaktan duyma bilgilerle hareket edilmemeli. Öncelikle insan sağlığına faydalı ürünler alınmalıdır. Saç köpüklerinde içerisinde kimyasal madde barındırdığı için çocuklarda kullanılmamalıdır.  Çocukların bünyesi nazik cilt yapıları ince tabakadan oluştuğu için daha hassas olunmalıdır. Alerjik reaksiyonlar verebilen saç köpükleri cildi tahriş edici özellikleri de vardır.

Saç köpüğü tavsiye edildiği vakit almadan önce içindekiler kısmı iyice okunup anlamak gereklidir.  Alerjik hastalığı olan kişiler saç köpüğünden faydalanmak için bu durum0u göz önüne alarak doktora danışmaları doğru bir yöntem olacaktır.

Uzun Saça Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır?

Uzun saçlara elinizle saç köpüğü uygulamayınız. Geniş bir tarak ile uygulama yapmak daha uygun olur. Uzun saça köpük uygularken köpüğü saçların dibine kadar sıkıp tarakla taramak yeterli olacaktır.

Saç köpüğü herhangi bir Kozmetik ürünü gibi gözükmemelidir.. Bebekler ve çocuklardan uzak tutulması gereklidir. Saç köpüğünün saç tiplerine göre belirli uygulamaları vardır.  Öncelikle saç tipinizi belirlemeniz gereklidir. Dolgun olmayan sönük saçlar için ince telli saç diyebiliriz.

Kısa Saça Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır?

Kısa saçlara göre olan saç köpüğü hacim veren köpükler olmaktadır. İlk önce saçınız nemli olması gerekir.

Her zaman parlak gözüken ele yapış yapış gelen saçlar için yağlı saç tipi uygun bir tabirdir. Dolgun bukleli saçlar kıvırcık saçtır. İnce saçlar için dolgunluk kazandırmak için saç köpüğünü bolca sürülmesi gereklidir. Yağlı saç tipi için saç köpüğünü sürmeden önce duş alınması temizlenmesi gereklidir. Saç köpüğünü uyguladıktan sonra biraz bekletilmesi uygun olacaktır.

Kıvırcık Saça Saç Köpüğü Nasıl kullanılır?

Kalın ve kıvırcık saçlar için saç köpüğünü uygulamadan önce saç bakımı kremleri uygulanarak saçın kabarması ve yumuşamasını önlemek gereklidir.

İnce ve kuru saçlar için kremli saç köpükleri tercih edilmelidir. Böylelikle hangi saç grubuna ne tür saç köpüğü kullanılacağı bilinerek daha fazla verim alınmaktadır.

Çünkü her saç köpüğü aynı maddeler içermemektedir. Ekstra tutuşlu köpükler kasırgalı günler şekil almayan saçlar için oldukça iyidir. Kremli köpükler iste yıpranmış mat Kuru saçlar için vazgeçilmez bir üründür. İçine koku katılan köpükler arama ve parfüm  ilave edilmiş olmaktadır. Evde kendi kendinize saç köpüğü de yapılabilmektedir.

Malzemeler 2 adet yumurta bir büyük kase sarısını ve beyazlarını ayırdıktan sonra yumurtaları bir Çırpıcı yardımıyla öncelikle beyazlar çırpılır, köpüksü bir kıvam  alacaktır.

Sarıları bu işlem için uygulamak gerekmez içerisinde kimyasal madde içermeyen bu karışıma saçları şekillendirmek için her zaman kullanılabilir. Bu uygulamanın avantajı organik olmasından geçmektedir. Saç tipine göre sorun yaşamadan herkes tarafından kullanılabilmektedir. Sadece kullanmadan önce saçlarınızın temiz olmasına özen göstermeniz gereklidir.

Yaptığınız bu karışımı saç diplerinize sürün ardından kurumasını bekleyip saç kurutma  makinasının düşük ayarında büyük bir fırça yardımıyla hacım verdire bilirsiniz. Doğal görünümlü kusursuz saçlara sahip olmak hayal olmaktan çıkmaktadır. Düz saçlar kullanım açısından herkes tarafından tercih edilse de bazı özel günler için kıvırcık dalgalı saçlarda tercih edilmektedir.

Kısa saçlar için saç köpüğünü kullanmadan önce belirli noktalara takip etmeniz gereklidir. Kısa saçlar erkek sesi ve seksi gözükse de bakımı zordur. Saçlar için saç köpüğünü duş aldıktan sonra Pamuklu bir havlu yardımıyla kurulama yapılmalıdır. Ardından saç bakım köpüğünü elinize sürerek parmak uçlarınızla saçlarınıza masaj uygulaması yapmanız gerekmektedir.

Saç köpüğünü bu aşamadan sonra kısa saçlarınıza elinizin avuç içine bir miktar döktükten sonra güzelce fırça yardımıyla yaymak gereklidir. Kurutma makinesi ile kuruttuktan sonra hacimli ve dolgun saçlar elde edeceksiniz Buradaki püf nokta saçların arkaya yana doğru şekillendirilmesi köpük yardımıyla kolay olacaktır.

Saç köpüğü yapılan şekillendirmenin uzun saatlerce bozulmadan kalmasını sağlamaktadır. Evde yapacağınız organik ürünlerle de kısa saçlara şekil vermek kolay olabilir. Yarım adet Limon suyunu içine bir miktar su ilave edip sprey şişesine alarak saçlara şekil verebilirsiniz.

Kıvırcık saçlar için ise kullanımı bayanlar için sıkıntı yaratsa da saç köpüğü ile şekil vermek kabus olmaktan çıkmaktadır. Yanlış kullanılan köpükler şekil vermektense daha fazla zarar verebilir. İlk aşama saçlar nemlendirilr. Dikten sonra  ikiye ayırıp  saç köpüğünü avcumuzun içine alarak öncelikle bir kısmına sürdükten sonra diğer tarafa geçilmesi ile olacaktır. Biraz bekletildikten sonra fırça yardımıyla yavaş yavaş taranıp saç kurutma makinesi ile havalandırma işlemi yapılmalıdır.

Kurutma işleminin püf noktası buklelerin aşağıdan yukarı hafifçe üstten kurutma yapılmalıdır. Kalın dişli tarak kullanılması ile hacmin sönmemesi uzun sürelerde kullanılmasına sağlamaktadır. Düz saçlar için saçlar nemlendirilir, ardından Köpük sürüldükten sonra geniş aralıklı iri dişli bir tarakla masaj yapılması lazımdır.

Düz Saça Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır?

Düz saç demek ince telli olduğu anlamına gelmektedir. İnce telli saç grupları şekil alması zordur. Saç köpüğü ile desteklenmesi gereklidir.

Böylece uzun sürelerde saçınızın şekli bozulmayacaktır. Düz saça hacım vermek gibi dalgalı saçların düzleştirilmesi içinde saç köpüğünden faydalanabilir. Örneğin saçları düzleştirmek gerekirse kırılmasını engellemek için geniş dişli tarak yardımıyla tarayıp daha sonra ise saç köpüğü sürüldükten sonra ince dişli tarak hile taranması gerekmektedir.

Bunun için saç köpüğünü alırken düzleştirici etkili olmasına dikkat edilmesi önemlidir. Saç köpüklerinin içeriğine bakılarak hangi saç tipine uygun oldu üzerlerinde yazmaktadır.

Rastgele ambalaj okunmadan alınan köpükler beklentilerinizi sağlayamaz anlatılan püf noktalarına uyup saçlarınızı ona göre şekillendirmeniz gereklidir. İyi bir saç köpüğü ayrıca saçın beslenmesine faydalar sağlar. Saçlarınız boyalı ise boyanın rengini korumaktadır. Kıvırcık saçlar için buklelerin korunmasını ayrıca dolgun ve hacimli gözükmesine vesile olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir