Salyangoz Kremi Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Kulanımı

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Salyangoz Kremi Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Kulanımı Salyangoz kremi; salyangoz böceğinin salgıladığı yapışkan sıvıdan elde edilen mucizevi bir üründür. Salyangozun salgılamış olduğu sıvıya helix aspersa maddesi denilmektedir. Kullanım alanı ve faydaları oldukça fazla olan salyangoz kremi, cildi yenileyen ve onaran özelliktedir.

Eski Yunan döneminde keşfedilen ve kullanılmaya başlanan salyangoz özü bir çok cilt problemine şifa olmaktadır.

Cildi nemlendiren ve hücre yenilenmesine yardımcı olan salyangoz kremi nedirsalyangoz kremi ne için kullanılır? salyangoz kremi nasıl uygulanır? sorularına detaylı cevap yazımızın devamında…

Salyangoz Kremi Nedir?

Salyangoz özü, krem olarak kullanıma sunulmuş ve son yıllarda popüler olmuştur. Bir çok kozmetik ürün ve cilt bakım ürünleri içerisinde kullanılmaktadır. Salyangoz böceğinin salgıladığı sıvıdan elde edilen salyangoz kremi bir çok marka tarafından satışa sunulmaktadır. Salyangoz özü içerisinde allantoin maddesi bulunmaktadır ve bu maddenin cilde sayısız faydaları vardır.

Allantoin maddesi tıp dünyasında ilaçların ve kozmetik ürünlerin ham maddesi olarak kullanılmaktadır. Ölü hücreleri harekete geçiren ve cildi onaran allantoin maddesi; akne karşıtı ürünlerde, losyonlarda, kozmetik ve dermokozmetik ürünlerde kullanılır. Salyangoz özünde bol miktarda allantoin bulunur ve salyangozun kabuğu kırıldığında, kabuğun yenilenmesini bu madde sağlar.

Salyangoz özü içerisinde protein, kalsiyum, glikolik asit, A vitamini, kolajen ve elastin gibi aktif bileşenler bulunur. Bu sebeple salyangoz kremi cilt bakımı, cilt güzelliği için kullanılır ve cildin erken yaşlanmasını önlemektedir.

Salyangoz Kremi Ne İşe Yarar?

Kullanıma sunulmuş salyangoz kremleri içinde allantoin maddesi bulunur. Bu maddenin bir krem içerisinde % 0.3 oranında bulunması bile cilt üzerinde inanılmaz iyileştirici etkiye sahiptir. Allantoin içeren krem ve salyangoz kremleri, cildi yeniler, onarır ve yaşlanma etkilerini yavaşlatmaktadır. Her cilt tipinin kullanımına uygundur.

Salyangoz kremi yanıkları iyileştirir ve yanıklara bağlı ağrıyı hafifletmektedir. Akne tedavisinde, siyah noktaların giderilmesinde, tıkanmış gözeneklerin açılmasında ve sivilce tedavisinde oldukça etkilidir. Mikrop öldürücü özelliği sayesinde yara ve iltihaplı cilt enfeksiyonlarını iyileştirir. Güneşin zararlı etkilerine karşı cildi korumaktadır. Salyangoz kreminin egzama ve sedef hastalığı tedavisinde de kullanıldığı bilinmektedir.

Salyangoz kremi; yara izleri, cilt lekeleri ve güneş lekelerine de iyi gelmektedir. Ciltte oluşan siğilleri tedavi eder, tahrişe iyi gelir ve çatlakların görünümünü hafifletmektedir. Salyangoz kremi nemlendirici etkiye sahiptir. Salyangoz kremi hekim Hipokrat tarafından cilt yaralarının tedavisi için süt ile karıştırılarak kullanılmaktaydı.Sizler için salyangoz kremi nedir? ne işe yarar? hakkında bilgi vermeye çalıştık. Salyangoz kreminin  faydalarını maddeler halinde sıralamak istiyorum.

Salyangoz Kremi Faydaları

Salyangoz Kremi Nasıl Kullanılır?

Salyangoz kremi kullanmadan önce cilt temizliği yapılmalı ve ciltte makyaj varsa güzelce temizlenmelidir. İnce bir tabaka halinde cilt yüzeyine sürülmeli ve dairesel hareketlerle hafif masaj yapılarak krem cilde yedirilmelidir.

Salyangoz kremini fazla miktarda sürmemelisiniz. Gün içerisinde 3 defa uygulamak yeterlidir. Salyangoz kremi sürüldükten sonra başka bir kozmetik krem sürmenize gerek kalmaz. Kremi kullanırken güneş ışınlarına maruz kalmamalısınız. Düzenli kullanımda yaklaşık olarak 15 gün içinde etkisini gösterecektir. Daha etkili olması için temizlenmiş cilde akşam yatmadan sürebilirsiniz.

Salyangoz Kremi Nasıl Yapılır?

Salyangoz kremi, salyangoz böceğinin salgıladığı yapışkan sıvı kullanılarak ve içerisine çeşitli yağlar eklenerek elde edilmektedir. Piyasada bulunan bir çok kozmetik ürün ve şampuan, bebek bakım ürünleri, diş macunu ve daha birçok ürün içerisinde bulunmaktadır.

Salyangoz Kremi Ne Kadar Sürede Etki Eder? 

Salyangoz kremi düzenli kullanımda yaklaşık olarak 2 hafta içerisinde etkisini göstermektedir.

Salyangoz Kremi Ne Zaman Sürülür?

Salyangoz kremi kullanmaya başladığınızda günde 3 defa sürebilirsiniz. Daha etkili olaması açısında gece yatmadan önce temizlenmiş cilde uygulamakta fayda var.

Salyangoz Kremi Markaları

Salyangoz kremi, piyasada birçok marka tarafından kullanıma sunulmuştur. Etkisini ve faydasını kısa sürede gösteren bu krem iyi bir cilt bakım ürünüdür. Fakat karşımıza sıklıkla çıkan salyangoz kremi nerede satılır? salyangoz kremi nereden alınır? soruları kullanıcıların aklına takılmaktadır.

Salyangoz kremini mutlaka eczanelerden yada güvenilir internet sitelerinden almalısınız. Piyasada fazlasıyla sahte ürün bulunmaktadır. Salyangoz kremi orjinal ürün olmasına dikkat etmelisiniz. En iyi salyangoz kremi markaları ve salyangoz kremi fiyatı hakkında bilgi vermek istiyorum.

Salyangoz Kremi Kullananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«