Sivex Losyon Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Sivex Losyon Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? sivilcelerin tedavisini amaçlayan antibakteriyel bir ilaçtır. Doktorların özellikle ergenlik çağında, sivilce problemi yaşayan hastalara reçete ettikleri sivex losyon oldukça etkilidir. Cilt yüzeyine uygulanan ilaç, bakterileri yok eder ve bakteri oluşumunu engellemektedir.

Düzenli kullanımda etkisini kısa sürede gösteren sivex losyon hakkında detaylı bilgi yazımızın devamında…

Sivex Losyon Nedir? Ne İşe Yarar?

Sivex losyon etken maddesi sodyum sülfasetamid’tir. Hafif ve orta şiddetli akne vulgaris yani sivilce tedavisi için kullanılmaktadır. Kıl kökü çevresinde barınan bakterilerin neden olduğu içi irin dolu kırmızı kabarcıklar ve iltihaplı sivilcelerin bölgesel tedavisinde kullanılır.

Bakterileri öldürücü etkiye sahip bu ilaç, hyaluronik asit, sodyum tiyosülfat, potasyum dihidrojen fosfat, disodyum hidrojen fosfat dihidrat, disodyum EDTA, sodyum metil paraben, saf su yardımcı maddeler içermektedir.

Sivex Losyon Nasıl Kullanılır?

Sivex losyon yalnızca sivilce tedavisi için kullanılır. Hekim tarafından size önerilen sivex losyon kullanırken,  doktorunuzun önerilerine mutlaka uymalısınız. Öncelikle cildinizi temizleyip kurulayınız. Daha sonra ince bir tabaka halinde sivilceli bölgeye uygulayıp sivex losyonu cildinize yediriniz.

Sivex losyon sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılmaktadır. Kullanımdan önce ve sonra ellerinizi yıkamalısınız. Tedavi edilecek sorunlu bölge dışında cilt üzerinde daha geniş alana sürmemelisiniz. Ayrıca tahriş olmuş, yanık, sıyrılmış yaralı bölgelerin üzerine sürmeyiniz. Sivex losyon kullanırken ilgili bölgede iyileşme görülmezse yada tahriş olursa mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Sivex losyon 12 yaş altı çocukların kullanımına uygun değildir.

Sivex Losyon Kullananlar

Sivex losyon kullananlar yaptıkları kullanıcı yorumlarında, bu ilaç ile sivilcelerinden kurtulduklarından bahsetmişlerdir. Fakat bazen sivex losyon faydaları kişiden kişiye faklılık göstermektedir. Yani bir kişi üzerinde sivilceleri tamamen kuruturken diğer kişinin daha güçlü bir ilaç kullanması gerekebilir. Bu sebeple sivex losyon yada herhangi başka bir sivilce ilacı kullanırken doktorunuzla iletişim halinde olamakta fayda var.

Sivex Losyon Yan Etkileri

Sivex losyon içerisinde bulunan etken maddelere karşı duyarlı kişilerde bazı yan etkiler olabilmektedir. Aşağıda belirtilen olası yan etkilerden biri olursa sivex losyon kullanmayı kesip hemen doktorunuza başvurmalısınız.

Sivex Losyon Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Sivex Losyon Hakkında Merak Edilenler

Doktorunuz tarafından size reçete edildiğinde sivex losyon prospektüs bilgilerini mutlaka okuyunuz. Düzenli kullanıldığında sivilceler üzerinde oldukça etkiye sahip olan sivex losyon kullanırken herhangi bir yan etki olduğunda yada aklınıza takılanları eczacınıza veya doktorunuza danışmada fayda var. Sivex losyon hakkında karşımıza sıklıkla çıkan sorular ve merak edilenler, kullanıcı yorumları yazımızın devamında…

Sivex Losyon Yüze Sürülür mü?

Sivex losyon sivilce tedavisini amaçlayan bir ilaçtır. Dolayısıyla sivilcenin bulunduğu cilt üzerinde her yere uygulanabilmektedir. Sivex losyon deri üzerine uygulanırken dikkat etmeniz gereken şey geniş alana değil sivilceli bölgeye sürüp kremi o bölgeye yedirmenizdir.

Sivex Losyon Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

Sivex losyon cilt üzerine sürüldükten sonra 45 dakika kadar beklenmelidir. Günde sabah ve akşam kullanılan sivex akşam sürüldüğünde sabaha kadar cildinizde kalabilir. Sivex losyon ile sivilce tedavisine başladığınızda düzenli kullanıma dikkat etmeli tedaviyi yarım bırakmamalısınız.

Sivex Losyon Sürdükten Sonra Yıkanır mı?

Sivex losyonu cildinize uyguladıktan sonra bir müddet bekletmeli ve daha sonra yıkamalısınız. Sivex kullanırken hijyen açısından kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi de mutlaka yıkamalısınız.

Sivex Losyon Siyah Noktalar Üzerinde Etkili mi?

Sivex losyon antibakteriyel olması sebebiyle cilt üzerindeki bakterileri öldürücü etkiye sahiptir. Bu nedenle cildinizi derinlemesine temizler ve siyah noktalardan da arındırır.

Sivex Losyon Sivilce İzlerini Geçirir mi?

Sivex losyon cilt üzerindeki bakteri kaynaklı enfeksiyonlara karşı etkilidir. Cildi temizler bakteri ve enfeksiyon sebepli sivilceleri kurutur. Sivilceler üzerindeki etkisi sivilce lekeleri için geçerli değildir. Sivilce ve her türlü cilt lekeleriniz için kullanabileceğiniz madecassol krem deneyebilirsiniz.

Sivex Losyon Nasıl Kullanılmalı?

Sivex losyon deri üzerine uygulanmadan önce sorunlu bölge yıkanıp kurutulmalı ve ince bir tabaka halinde krem uygulanmalıdır. Sabah ve akşam günde 2 kez uygulayabilirsiniz.

Sivex Losyon Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Sivex losyon ile sivilce tedavisine başlandıktan sonra düzenli kullanımda 4 ile 8 hafta arasında etkisini kesin olarak göstermektedir.

Sivex Losyon Reçeteli Fiyatı

Sivex sivilce kremi reçete ile satıldığından fiyatı bütün eczanelerde aynıdır.

Sivex losyon fiyatı 24,87 tl’ dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«