Skinoren Krem

Skinoren kremin içerisin de bulunan etkin maddeler şu şekildedir ; azelaik asittir. Azelaik asit bakterilerin öldürülmesinde oldukça etkili bir etken maddesi olduğundan dolayı skinoren krem cilt üzerinde oluşmuş ve sivilce çıkmasına cildin iltihaplanmasına sebep olan bakterilerin öldürülmesine ve yok edilmesine  cildin güzelleşmesi ve kendini hızlı bir şekilde yenilemesine yardımcı olan bir kremdir , skinoren krem.

Skinoren krem losyon sivilcelerinizin ve siyah noktalarınızın oluşumunu azaltarak daha güzel ve berrak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Skinoren Krem Nedir?

Skinoren krem iltihap ile dolmuş olan kabarcıklar veya pembe ya da kırmızı renklerde olan ve korku yaşamanıza sebep olan kabarcıkların ciltten arınmasını sağlayan bir merhemdir.  Skinoren krem losyon yüzde oluşan ve rahatsızlık veren hafif veya orta dereceli akne ya da sivilcelerle , içi iltihap ile dolu olmuş olan kabarcıklardan oluşan ve sık sık karşımıza çıkabilecek olan rozase yani gül çiçeği hastalığından kurtulmanıza ve bu hastalığa sebep bakterilerin vücudunuzdan atılıp temizlenmesine ve öldürülmesine yardım eden bir kremdir skinoren krem.

Bu skinoren krem kullananların yaptığı yorumlara baktığımız zaman , skinoren kremin oldukça etkili olduğunu görmekteyiz. Ancak skinoren krem kullancaksanız bunun kesinlikle bir doktor tavsiyesi altında olması gerekmektedir. Eğer skinoren kremin etken maddesi olan azelaik asite bir alerjiniz varsa ve siz doktor tavsiyesi olmadan bu kremi kullanıyorsanız çok ciddi sorunlara yol açabilirsiniz.

Skinoren Kren Ne İşe Yarar?

Skinoren krem demin de anlattığımız gibi cilt de ki sivilce ve siyah noktalardan bazı cilt ve iltihap hastalıklarından cildinizin temizlenip arındırılmasını sağlayan mucizevi bir kremdir. Skinoren krem cilt de ki sivilce oluşumuna ve rozase hastalığına sebep olan bakterilerin üremesine ve yok olmasına sebep olarak cildin daha sağlıklı ve güzel gözükmesine yardımcı olur. Skinoren krem bazı doktorlar tarafından  melazma tedavisinde de kullanılması önerilen bir merhemdir.

Skinoren Krem Nasıl Kullanılır?

Skinoren krem doktor reçetesiyle alınabilen bir kremdir. Doktorunuzun tavsiye ettiği dozajda ve sürede kullanıp ilaç kullanımı bittikten sonra eğer skinoren kremin yan etkileri görülmemişse doktorunuzun yanına krem kullanımınız bittikten sonra gidip tekrar bir kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

Skinoren krem günde iki defa kullanılması gereken bir kremdir.  Skinoren krem sabah bir defa , akşam bir defa tedavi edilecek bölgeye uygulanarak yaklaşık bir ay boyunca yani dört haftalık bir tedavi süreci boyunca , skinoren kremin yan etkileri görülmemişse kullanılması ve aksatılmaması gerekmektedir.

Skinoren Krem Yan Etkileri

Skinoren krem kullananların yaptığı yorumlara bakarak ya da skinoren krem yorumlarında doktor ve tıbbi bilgiye sahip insanların yorumlarını okuyarak skinoren krem hakkında biraz daha fazla bilgiye sahip olabilirisiniz. Ancak her ne kadar bilgiye sahip olursanız olun her kremde ve ilaçta olduğu gibi bünyeden bünyeye farklılıklar gözükebilmektedir.

Eğer doktorunuz reçetenize skinoren krem yazmışsa ve tedaviniz de kullanabileceğinizi söylemişse gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz ancak bu demek değildir ki yan etkileri görmeyeceksiniz. Skinoren krem kullanırken içerisinde bulunan temek etkenlerden dolayı vücudunuz farklı tepkiler verebilmektedir. Bu nedenle skinoren krem yan etkilerinden herhangi bir tanesini gördüğünüz andan hemen hekiminize başvurmanız ve skinoren kremi kullanmayı bırakmanız gerekmektedir.

Eğer hamileyseniz ya da hamilelik riski taşıyorsanız skinoren kremi kullanmamalısınız. Skinoren krem kulalnmaya başladıkta sonra vücudunuzda ödem , cilt de yağlanma , pullanma , skinoren kremi uyguladığınız bölgelerde ağrı i kızarıklık , yanma , kaşıntı gibi yan etkileri görüyorsanız skinoren kremi kullanmayı bıraklmalı ve hemen bir doktora gitmeniz gerekmektedir.

Skinoren Krem Soruları

Skinoren krem reçetesiz alınır mı

Skinoren krem reçete ile satılan bir kremdir. Kesinlikle reçetesiz olarak bu kremin alınması asla önerilmez.

Skinoren krem yüze sürülür mü

Skinoren krem yüze sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Eğer sivilce yada sorun yüzünüzde ise bu kremi yüzünüze sorabilirsiniz.

Skinorem krem tüylenme yapar mı

Skinoren krem yan etkilerin biride tüylenme yapmasıdır. Skinorem krem kıl köklerini besleyerek tüylenmeye neden olur.

Skinoren krem ne zaman etkisini gösterir

Skinoren krem düzenli olarak kullanıldığında 7 gün içerisinde etkisini gösterir. Tam etki göstermesi için doktorunuzun size bildiği süre boyunca uygulanması kullanılması gerekmektedir.

Skinoren krem devler karşılıyor mu

Skinoren krem size reçete edildiğinde eczaneden reçete ile aldığınızda devlet tarafından karşılanmaktadır.

Skinoren krem yanma yaptı

Skinoren krem yanma kremin en sık görülen yan etkilerinden biridir.

Skinoren expigment beraber kullanılır mı

Kesinlikle bu şekilde kullanmaz doktor tarafından önerilmedikçe kullanmayınız. Skinoren ve expigment bazı doktorlara tarafından reçete edildiği bilinmektedir.

Skinorem krem sivilce izleri 

Cildi soyan skinoren krem sivilce izlerini yok etmektedir. Kesinlikle sivilce izlerini yok etmek için kullanmayınız.

Skinoren ne kadar?

SKINOREN % 20 30 gr krem Fiyatı
Etken Madde Azelaik Asit 61.31 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 61.31 TL

Skinoren Krem Prospektüs

Skinoren krem prospektüs bilgileri mutlaka krem size reçete edildiğinde okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Skinoren krem hakkında en doğru ve güncel bilgiyi reçete kağıdında bulmanız mümkün. Skinoren reçete kağıdında skinoren nedir ne işe yarar, kullanım şekli ve yan etkileri güncel şekilde yazmaktadır.

Skinoren Krem Muadili

Skinoren krem eşdeğer kremler ile aynı etkiye ve içeriğe sahiptir.

Azelderm Krem

Fınacea Krem

Sizlere bu yazımızda skinoren krem nedir, skinoren krem ne işe yarar, skinoren krem nasıl kullanılır hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir