Stafine Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Stafine Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?; Son derece güçlü bir anti-bakteriyel olan Stafine krem; antibiyotik etkisi sayesinde bakterileri yok ederek, bakterilerin ciltte yayılmasını önlüyor. Pek çok cilt sorununun tedavisi amacıyla reçete edilebilen Stafine krem; aynı zamanda başarılı bir anti-inflamatuar olarak ciltteki iltihaplanmayı büyük ölçüde gideriyor.

Cilt yüzeyindeki iltihaplanmaya kısa bir süre içerisinde nüfus ederek, iltihaplı yaraları ve diğer iltihaplı cilt sorunlarını hızlıca tedavi ediyor.

Eczanelerden reçeteli ve reçetesiz bir şekilde satın alabileceğiniz Stafine krem, deri altına işleyip, deri altındaki iltihaplanmayı da önlüyor.

Bu yazımızda kısaca Stafine krem nedir? Stafine krem ne işe yarar? sorularını yanıtlamak, Stafine krem kullanırken göz önünde bulundurmanız gereken noktalara değinmek istiyoruz.

Stafine Krem Nedir?

15 ya da 20 gramlık alüminyum tüplerde satışa sunulan Stafine krem, bakterileri tahrip edip, bakterilerin ciltte daha geniş alanlara yayılmasının önüne geçiyor.

Duyarlı organizmaların beraberinde getirdiği deri hastalıklarını tedavi eden Stafine krem, zararlı mikroorganizmaları öldürüp, yok ediyor.

Her bir gramında etkin madde olarak fusidik asit içeren bu kremin yardımcı maddeleri arasında ise potasyum sorbat, setil alkol, saf su, gliserol, hidroklorik asit, vaselin likid, vaselin flant N, butilhidroksianisol, polisorbat 60, saf su ve setil alkol yer alıyor.

Stafine Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Hassas organizmaların yanı zararlıların yol açtığı cilt rahatsızlıklarını gideren Stafine kremin faydalarını yani ne işe yaradığını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Stafine Krem Nasıl Kullanılır?

Stafine merhemi mutlaka doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde kullanmalısınız. Doktorunuz, farklı bir şekilde reçete etmediği takdirde günde 2-3 sefer cildinizdeki sorunlu lezyonların üzerine sürmelisiniz.

Uygulama sonrası cildinizi açık bırakabilir ya da temiz bir bezle sarabilirsiniz.

Kremi cildinize sürmeden önce cildinizi bol temiz suyla yıkamalı ve kremden arındırmalısınız.

Stafine Krem Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Stafine kremi kullanırken de tıpkı diğer ilaç ve topikal merhemlerin kullanımında olduğu gibi olası komplikasyonlarla karşılaşmamak adına bazı noktalara dikkat etmelisiniz.

Bu kremi kullanırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli noktaları aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Stafine Krem Kullananlar

Arama motorlarında ve bloglarda Stafine krem kullanıcı yorumlarına baktığımızda bu kremi kullanan kişilerin kremden oldukça memnun kaldığını görebiliyoruz.

Krem, genellikle deri üzerindeki iltihaplanmaların, özellikle aknelerin tedavisi amacıyla kullanılıyor. Apse tedavisinde de pek çok kişi, bu kremi kullandığını, cildindeki apselerden bu krem sayesinde kurtulduğunu dile getiriyor.

Bu krem, hem erkek hem de bayanlar tarafından kıl kökü iltihaplanmasının tedavisinde de kullanılıyor.

Lakin herkesin cilt tipi farklı olduğundan bu kremi mutlaka doktorunuzun reçetesi üzerine kullanmalısınız.

Stafine Krem Fiyatı

Stafine krem, eczanelerde 13 TL gibi bir rakama satışa sunuluyor. Reçete edildiğinde ise krem, SGK tarafından karşılanıyor.

Stafine Krem Reçetesiz Alınır mı?

Bu krem, reçetesiz bir şekilde de alınabiliyor.

Stafine Krem Yüze Sürülür mü?

Bu krem, yüzdeki iltihaplanma, apse ve akne söz konusu olduğunda yüze uygulanabiliyor. Lakin sorunsuz cilde ve yüze bu kremi sürmekten kaçınmanız gerekiyor.

Stafine Krem Sivilce için Kullanılır mı?

Stafine Krem, sivilce ve akne tedavisi amacıyla yaygın bir şekilde reçete ediliyor.

Stafine Krem Yan Etkileri ve Zararları

Bu kremin etkin ya da yardımcı maddelerine karşı aşırı hassasiyeti bulunan ya da doz aşımına kaçan kişilerde birtakım yan etkiler görülebilir.

Bu yan etkileri aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

Bu kremin ciddi yan etkileri arasında bulunuyor. Bu yan etkiler, acil tıbbi müdahale görmenizi hatta hastaneye yatırılmanızı bile gerektirebiliyor.

Bu yüzden bu yan etkilerle karşılaşmanız durumunda size en yakın hastanenin acil bölümüne görünmelisiniz.

Bu kremi kullanmanın hafif yan etkileri arasında bulunuyor. Bu yan etkilerle karşılaşmanız durumunda kremin kullanım sıklığını azaltmalısınız.

Yan etkilerin devamı durumunda krem kullanımını bırakmalı ve doktorunuza danışmalısınız.

Stafine Krem Açık Yaraya Sürülür Mü

Stafine krem yada herhangi kremlerden biri asla açık yaraya sürülmez yara pansuman yapıldıktan ve hijyen kurallarına göre temizlendikten sonra kullanılır.

Stafine Krem Bebeklerde Kullanımı

Bebeklerde kullanımı sadece doktor önerisi ile kullanılan kremlerden biridir. Asla bebeklerde pişik tedavisi için kullanılmaz.

Stafine Krem Dudağa Sürülür Mü

Krem asla dudak, dudak çevresi, göz altıne ve burun deliklerine sürülmez.

Stafine Krem Genital Bölgeye Sürülür Mü

Genital bölgeye sürülen bu krem sadece vajina bölgesinde sorun olduğunda kullanılır. Adet döneminde asla kremi genital bölgeye ve vajina bölgesine sürmeyiniz.

Stafine Krem Mantar İçin Kullanılır Mı

Ayak mantarı ve tırnak mantarı için kullanılan bu krem bakteri ve mantarı yok etmek için kullanılır.

Stafine Krem Uçuğa İyi Gelir Mi

Stafine krem uçuk tedavinde kullanılmaz uçuğa iyi gelen ve önleyen bir krem değildir.

Bu kremi 25 0C oda sıcaklığının altında çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde, güneş ışığından ve sıcaktan muhafaza ederek saklamalısınız.

Daha önce Stafine krem kullandıysanız, bu kremle ilgili görüş ve önerilerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, deneyimlerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«