Stilex Jel Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Stilex Jel Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Güneş yanığı, böcek sokması, kurdeşen, birinci dereceli yani hafif yanık tedavisinde sıklıkla reçete edilen kremlerden biri olan Stilex jel; güçlü bir iltihap giderici olma özelliği taşıyor.

Anti-alerjik, anti-enflamatuar, anti-pruritik ve anestezik özelliklere sahip olan bu krem; topikal olarak deriye uygulandığında deriyi lokal bazlı uyuşturuyor.

Derideki kaşıntıyı gideren Stilex krem jel; alerjiyi önleyip, derideki iltihabı kurutuyor. Aynı zamanda derinin iltihap kapmasını ve durumunun daha da kötüleşmesini de önlüyor.

Bu yazımızda kısaca Stilex jel nedir? ne işe yarar? Stilex jel nasıl kullanılır? vb. bu kreme dair en çok merak edilen soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Stilex Jel Nedir?

Kaşıntıya oldukça iyi gelen, aynı zamanda derideki hafif şiddetli yanıkların ve güneş yanıklarının iyileşmesine yardımcı olan bu jel; kaşıntının yanı sıra  ve ağrıyı kesiyor.

30 gramlık alüminyum tüplerde satışa sunulan bu ürünün etkin maddeleri arasında lidokain hidroklorür, mepiramin maleat ve dekspantenol yer alıyor.

Kremin yardımcı maddeleri arasında ise benzalkonyum klorür, karbopol 940, polisorbat, trietanolamin, oleum adonia ve komplekson 3 bulunuyor.

Stilex Jel Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Güneş yanıklarını etkili bir şekilde iyileştiren bu jelin ne işe yaradığını, kullanım alanlarını yani faydalarını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Kısacası bu krem; kaşıntıyı gideriyor, ağrı ve acıyı alıyor, iltihaplanmayı önlüyor. Yani kremin birden çok etki gösterdiğini söyleyebiliriz.

Stilex Jel Nasıl Kullanılır?

Bu kremi mutlaka doktor reçetesi üzerine ve doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde kullanmalısınız.

Doktorunuz farklı bir şekilde reçete etmediği takdirde kremi günde birkaç sefer ince bir tabaka halinde cildinizdeki sorunlu bölgeye yani lezyonların üzerine uygulamalısınız.

Kremin herhangi bir yan etkisi ile karşılaşmamak adına kremi maksimum 7 gün boyunca kullanmalı, bu süreyi aşmamaya özen göstermelisiniz.

Stilex Jel Kullanımı Esnasında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Bu kremi kullanırken birtakım noktaları göz önünde bulundurmamanız, bazı yan etkilerle karşılaşmanız ile sonuçlanabilir.

Yan etkilerle karşılaşmamak adına krem kullanımı esnasında dikkat etmeniz gereken bu önemli noktaları aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Stilex Jel Fiyat

Bu jel; doktor tarafından reçete edildiğinde SGK tarafından karşılanıyor. Eczaneden satın almak istediğinizde ise ortalama 16 TL gibi bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Stilex Jel Kullananlar

İnternette ve bloglarda Stilex jel kullananların yorumlarına baktığımızda bu kremi kullanan kişilerin kremden son derece memnun kaldığını görebiliyoruz.

Krem, özellikle güneş yanıklarının, böcek ve arı sokmalarının tedavisinde kullanılıyor.

Sivri sinek sokmaları sonrasında da bu kremin çoğunlukla kullanıldığını yorumlarda görebiliyoruz.

Stilex Jel Sivilceye İyi Gelir mi?

Kremin prospektüsünde direk olarak sivilcelerin tedavisinde kullanıldığından bahsedilmiyor. Lakin bu kremi iltihaplı sivilce tedavisinde kullanan kişilerin krem sayesinde sivilcelerinden kurtulduğunu, kremin iltihabı kurutup, kızarıklığı aldığını belirttikleri yorumlara rastlayabiliyoruz.

Bu konuda en doğru bilgi için doktorunuza danışmanızı öneriyoruz.

Stilex Jel Genital Bölgeye Sürülür Mü

Stilex jeli vajinadaki kaşıntının tedavisi amacıyla kullanmanız önerilmiyor. Vajinal kaşıntının mantar başta olmak üzere pek çok farklı nedeni olabileceğinden önce teşhis sonra da tedavi başlangıcı için doktorunuza danışmanız gerekiyor.

Stilex Jel Yan Etkileri

Bu kremin kullanımı da tıpkı diğer kremlerin kullanımında olduğu gibi bazı yan etkilerle karşılaşmanıza neden olabilir.

Yan etkiler nadir görülmekle birlikte daha çok kremin bileşenlerindeki madde ya da maddelere karşı aşırı duyarlılığı bulunan ya da doz aşımına kaçan kişilerde görülür.

Olası yan etkileri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Bu kremin olası yan etkileri arasında yer alıyor. Bu yan etkiler; ölümcül sonuçlar doğurabileceğinden yan etkilerden biri ya da birkaçı ile karşılaşmanız durumunda size en yakın hastanenin acil bölümüne görünmeyi ihmal etmemelisiniz.

Bu kremin hafif yan etkileri arasında bulunuyor. Bu yan etkiler, genellikle tedavi sonlandığında kendiliğinden kayboluyor.

Yukarıdaki yan etkiler dışında bir yan etki ile karşılaşmanız durumunda doktorunuzu bilgilendirmeyi unutmamalısınız.

Stilex Jel Yüze Sürülür Mü

Stilex krem yüze sadece sorun olan bölgeye sürülür ve asla bütün yüze uygulanmaz. Yüzünde sorun olan bölgeye ince tabaka halinde sürülmesi yeterlidir.

Stilex Jel Krem Gebelik Kategorisi

Stilex jel gebelik kategorisi C’dir. Hamilelerin ve hamile kalmayı düşünenlerin kesinlikle kullanmaları önerilmez.

Stilex Krem Ayak Mantarına İyi Gelir Mi

Stilex jel mantar yada ayak mantarı için kesinlikle bilinçsiz olarak kullanılmamalıdır. Ayak mantarı için kesinlikle kullanılmamalıdır.

Stilex Krem Açık Yaraya Sürülür Mü

Açık yara yanığa asla bu jel yada kremi sürmemelisiniz. Açık yara sürülmesi alerjik sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Stilex Jel’de Kortizon Varmı

Stilex jel yada krem kortizon içermemektedir.

Stilex Egzamaya İyi Gelir Mi

Kesinlikle egzama yada kaşıntılı egzama sorunu yaşıyorsanız asla doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Stilex Jel Günde Kaç Defa Kullanılır

Stilex jel genelde günde 1 yada 2 defa kullanılması önerilmektedir. Sorunlu bölgeye sürülerek kullanılır.

Stilex Jel Sinek Isırığı, Böcek Isırığı İçin Kullanılır Mı

Sinek ısırması yada böcek ısırmasına karşın kullanabileceğiniz en etkili kremlerden biridir.

Stilex Jel Pişik İçin Kullanılır Mı

Kesinlikle bebeklerde yada yetişkinlerde bu krem pişik için kullanmayınız. Bebeklerde ve çocuklarda doktor önerisi ile kullanılır.

Stilex jeli çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde kendi ambalajında saklamalı, son kullanma tarihi geçen, ambalajı yırtık ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.

Bu yazımızda kısaca Stilex jel ile ilgili olarak merak edilen soruları yanıtlamaya çalıştık. Bu kremi daha önce kullandıysanız ya da şu an kullanıyorsanız; kullanıcı deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir; görüşlerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«