Sudocrem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Sudocrem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Yan Etkileri ve Kullananlar; Bebek pişiklerini gidermek amacıyla üretilen Sudocrem, günümüzde bileşenlerinde yer alan çinko vb. maddeler sayesinde sivilce, yanık, yara tedavisinde de sıklıkla kullanılan bir krem olma özelliği taşıyor.

Son derece güçlü bir anti-septik olan Sudocrem, akne ve sivilceye neden olan iltihabı kısa bir süre içerisinde yok ediyor. Kistik sivilcelerin tedavisinde de oldukça iyi bir performans sergileyen bu ürün, büyük sivilceleri bile kısa sürede küçültüyor.

Aynı zamanda güneş lekelerinin, çillerin, koyu kahve lekelerin rengini açarak, düzenli kullanıldığında bu lekelerden cildinizi arındırıyor.

Bu yazımızda kısaca Sudocrem nedir? Sudocrem ne işe yarar? sorusunu yanıtlamak, ardından bu kremi nasıl kullanmanız gerektiğine değinmek istiyoruz.

İşte, oldukça ünlü olan bu kreme dair bilmeniz gereken detaylar:

Sudocrem Nedir? Ne İşe Yarar?

Bileşenlerinde benzil benzoat, saf su, çinko oksit, Benzl Phenil Menthanol B yer alan Sudocrem; ilk keşfedildiği 1931 yılından bu yana bebek pişiklerinin neden olduğu tahriş, yara ve çatlağı gidermek amacıyla anneler tarafından tercih ediliyor.

Bebek bakım kremi olarak imal edilen Sudocrem, günümüzde yalnızca bebek pişiklerinin tedavisinde kullanılmıyor.

Pek çok kadın bu kremi derilerinde bulunan yara ve yanıkları tedavi etmek, cilt tahrişlerini gidermek amacıyla satın alıyor.

Kaşıntı giderici bir yöne sahip olan Sudocrem, tahriş olmuş cildi yatıştırıyor, cildin nem dengesini gözetiyor.

Özellikle ameliyat sonrasında hareketsizlik yüzünden gelişen yatak yaralarına son derece iyi geliyor.

Sudocrem Faydaları Nelerdir

Bu kremin düzenli kullanımının avantajlarını yani faydalarını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Kısacası eczanelerde ve internette bebek kremi olarak satışa sunulan bu ürün, cilt bakımında pek çok farklı amaçla da kullanılabiliyor.

Sudocrem Fiyatı

Sudocrem bebek pişik kremi, oldukça ekonomik bir fiyata satışa sunuluyor. Bununla birlikte ürün fiyatı ürünün gramajına göre de değişiklik gösterebiliyor.

İnternette fiyatlar; 20 TL’den başlayıp 80 TL’ye kadar çıkabiliyor. Lakin bu kremi alırken, sahte ürün almamaya özen göstermeli, bu yüzden mutlaka güvenilir adreslerden bu kremi satın aldığınızdan emin olmalısınız.

Sudocrem 400 gr Eczane Fiyatı

Bu ürünün eczane fiyatının ortalama 85 TL olduğunu söyleyebiliriz. Daha önce de belirttiğimiz gibi internetteki online eczanelerde ürünü daha uygun bir fiyata bulabilirsiniz.

Sudocrem Yan Etkileri

Bu ürünün pişik kremi olarak kullanıldığında herhangi bir yan etkisi bulunmuyor.

Diğer amaçlarla kullanıldığında da ciddi bir zararı bulunmasa da ürünün bileşenlerine karşı aşırı hassasiyeti bulunan kişilerde birtakım yan etkilere neden olabiliyor.

Deride tahriş, yanma, ağrı ve deri kızarıklığı; nadir görülen yan etkiler arasında bulunuyor.

Yukarıdaki yan etkilerden biri ya da birkaçı ile karşılaşmanız durumunda krem kullanımını durdurmalısınız. Mide bulantısı, kusma vb. alerjik reaksiyonlar söz konusu olduğunda ise acilen bir uzmana görünmelisiniz.

UYARIYağlı bir yapısı bulunan bu kremin yüze sürülmesi; ciltte aşırı sivilcelenme ve yağlanma ile sonuçlanabilir. Bu kremi yüzünüzün tamamına değil, bakterilerin yoğun olduğu sivilcelerin üzerine sürmelisiniz. Yüzünüzdeki sivilceler aşırı miktardaysa iltihaplı sivilce tedavisi amacıyla mutlaka doktora görünmeyi ihmal etmemelisiniz.

Sudocrem Kullananlar

İnternetteki kullanıcı yorumlarına baktığımızda annelerin bebeklerinin bebek bezi bölgesine bu kremi sürdüklerini, pişik tedavisinde bu üründen yararlandıklarını sıklıkla görebiliyoruz.

Aynı zamanda ürünün yara, yanık tedavisinde, egzama ve sedef hastaları tarafından tercih edildiğine de rastlıyoruz.

Sivilce ve akne tedavisinde de bu kremden iyi bir sonuç aldığını dile getiren kullanıcı deneyimlerini de bloglarda ve ürün altına yapılan yorumlarda görebiliyoruz.

Krem; kaşıntı giderici bir ürün olarak, hem erkekler hem de bayanlar tarafından da tercih edilebiliyor.

Sizler de cildinizdeki lekelerin, güneş yanıklarının, güneş lekelerinin, sivilce ve aknelerin üzerine bu kremi sürebilir; deri probleminizden birkaç aylık düzenli kullanım sonrasında kurtulabilirsiniz.

Sudocrem Yüze Sürülür mü?

Bu ürünü yüzünüzdeki akne ve sivilcelerin, lekelerin, yara ve yanıkların tedavisinde kullanabilirsiniz.

Lakin aşırı yağlı ve yoğun bir yapısı bulunduğundan bu kremi her gün yüzünüze sürmemeli, yalnızca sorunlu bölgeye uygulamalısınız. Sudocrem yüze sürülür mü sorusuna cevap verdikten sonra sudocrem tüylenme yapar mı sorusuna cevap vermek istiyorum bu kremi yüzünüze sürdüğünüzde tüylenmeye neden olmaz.

Sudocrem Nasıl Kullanılır?

Ürünü günde iki sefer ince bir tabaka halinde sorunlu bölgeye uygulamalısınız. Mümkünse kremi geceleri yatmadan önce cildinize uygulamalısınız.

Ertesi gün yüzünüzü bol ılık suyla durulayabilirsiniz.

En iyi sonucu alabilmek adına deri sorununuzdan kurtulana dek ürünü düzenli bir şekilde kullanmalısınız.

Kremi yüzünüzde en az iki saat boyunca beklettiğinizden emin olmalısınız.

Sudocrem Çeşitleri

Sudo krem çeşitleri nelerdir hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum;

Sudocrem Cildi Nemlendirir Mi

Cilt oldukça yararlı olan sudo krem cildi nemlendirdiği gibi cildin gün içerisinde nemli kalmasını sağlar.

Sudocrem Cildi Beyazlatır Mı

Düzenli olarak sudo krem cilt bakım kremi kullananlar cilt renk tonun açılma olduğunu ve cildi beyazlattığını söylemişlerdir.

Sudocrem Dudağa Sürülür Mü

Sudocrem dudağa sürebilirsiniz. Kuruyan, çatlayan ve yıpranan dudaklara sudocrem sürebilirsiniz.

Sudocrem Çatlaklara İyi Gelir Mi

Doğum sonrası yada kilo değişimi sonrası oluşan çatlaklara sudocrem kullanarak çatlakların görünümü azalıp yok edebilirsiniz.

Sudocrem Göz Altına Sürülür Mü

Kesinlikle ince ve hassas yapıda olan göz altına ve göz çevresine sürmeyiniz. Göz altı ve göz çevresine sürmek alerjiye neden olabilir.

Sudocrem Her Gün Kullanılır Mı

Kremin her gün kullanılması asla önerilmez. Özellikle sudocrem pişik kremi her gün kullanıldığında ciltte kızarıklık ve tahrişe neden olur.

Sudocrem Reçetesiz Alınır Mı

Kremi reçetesiz olarak eczaneden alabilirsiniz. Krem size reçete edilse de devlet tarafından karşılanmaz.

Sudocrem Vajinaya Sürülür Mü

Sudocrem vijinaya sürülür mü, Sudocrem genital bölgeye sürülür mü sorusu bu soruyu genital bölgeye sürmek isteyenler tarafından çok sık sorulmaktadır. Kremi genital bölgedeki tahriş, kızarıklık ve pişik için sürüp kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca Sudocrem ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

Bu ürünü daha önce kullandıysanız ya da kullanıyorsanız, kullanıcı deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazıp, değerli takipçilerimizle önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«