Terramycin Merhem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullananlar ve Fiyatı

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Terramycin Merhem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullananlar ve Fiyatı.  Terramycin merhem halk arasında teramisin merhem olarak bilinen pomad formuda satılan reçete ürünlerden biridir. Kullanım alanı oldukça fazla olan terramycin pomad yara, yanık, iltihaplı cilt hastalıkları ve sivilce tedavisinde sıklıkla kullanılmak

tadır. Terramycin krem içerisinde bulunan etken maddelerden oksitetrasiklin hidroklorür ve polimiksin b sülfat cilt sorunlarında oldukça etkilidir.

Reçete ile satılan merhemlerden biri olan teramisin pomad deri hastalıkları, yara, yanık, sivilce ve iltihaplı yara ve yanıklarda doktorların ilk reçete ettiği merhemlerden biridir. Doktor önerisi ile kullanılan bu merhem fiyatının ucuz olması ve etkili olmasından dolayı sıklıkla reçete edilmektedir.

Sizlere bu yazımızda terramycin merhem nedir, Terramycin merhem nerelerde kullanılır, bebeklerde kullanılır mı, Terramycin merhem uçuğa iyi gelir mi ve terramycin merhem yan etkileri hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Terramycin Merhem Nedir? Ne İşe Yarar?

Terramycin merhem 14  gramlık kapalı kutularda reçete ile satılan sarı renkte bir merhemdir. Cilt yüzeyine sürülerek kullanılan bu merhem antibiyotik etkiye sahip ilaçlar grubunda bulunur. Terramycin pomad etken maddesi oksitetrasiklin hidroklorür ve polimiksin B sülfat’dir. Her 1 gram merhemde 30 mg oksitetrasiklin’e eşdeğer oksitetrasiklin hidroklorür ve 10.000 ünite polimiksin B’ye eşdeğer polimiksin B sülfat bulunur.

Terramycin pomad yara, yanık, sivilcei iltihaplı sivilce ve uçak tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle göz çevresinde çıkan sorunlarda etkili olduğu için Terramycin göz merhemi olarak sıklıkla kullanılır.

Terramycin Merhem Nerelerde Kullanılır

Terramycin merhem nerelerde kullanılır ve nelere iyi gelir hakkında bilgi vermek istiyorum.

Terramycin Merhem Nasıl Kullanılır

Merhem doktor yada eczacınızın size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Pomad kullanım şekil ise;

Kesinlikle tedavi süreci asla yarıda bırakılmaz özellikle sivilce tedavisinde yarım bırakılması mikroorganizmaların tekrar üremesine neden olur.

Terramycin Pomad Yan Etkileri

Etkili olduğu kadar ciddi yan etkileri bulunan terramycin pomad asla bilinçsiz olarak kullanılmamalıdır. Aşırı kullanıldığında ve içerisinde bulunan etken maddelere karşı alerji olanlarda yan etkileri çok sık görülebilir. Bilinen yan etkileri ise;

Terramycin Merhem Göze Sürülür Mü

Çok sık sorulan sorulardan biri ise terramycin merhem göze sürülür mü sorusudur. Terramycin merhem göze sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Göz çevresinde bulunan iltihaplı ve enfeksiyon kapmış sorunların tedavisinde kullanılır. Dikkat etmeniz gereken husus ise asla gözlerinizin içine kaçmaması gerekmektedir.

Terramycin Merhem Bebeklerde Kullanımı

Terramycin pomad 8 yaşından küçük çocuklarda ve bebeklerde kesinlikle kullanılması tavsiye edilmez. Asla doktorunuz önermeden kullanmayınız. Bebeklerde terramycin merhem bazı yan etkilerin görülmesine neden olabilir.

Terramycin Merhem Uçuğa İyi Gelir Mi

Terramycin merhem uçuk tedavisinde kullanılan merhemlerden biridir. Terramycin merhem uçuk için doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilmemektedir.

Terramycin Merhem Kaş Çıkarır Mı

Terramycin merhem kaç çıkarır mı sorusu genelde bu merhemi kaç bölgesine sürüp kaşların çıkmasını sağladığı söylemesine karşın bu yönde kullanılması tavsiye edilmez. Kaçları çıkardığı ve kıl köklerini beslediği bilinmemektedir.

Terramycin Merhem Kullananlar

Terramycin merhem kullananlar merhem hakkında yaptıkları yorumlarda merhemin sivilcelere çok iyi geldiğinin ve yok ettiğini söylemişlerdir. Terramycin merhem kullananlar yara, yanık için bu merhemi kullandıkları dile getirmişlerdir. Özellikle iltihaplı sivilceler için kullananlar iltihabı yok ettiğini söylemişlerdir.

Terramycin Merhem Muadili

Terramycin merhem muadili yani eşdeğer merhemler ile aynı içeriğe sahiptir. Terramycin muadili ilaçlar içinde en sık kullanılan ve önerilen kremlerden biridir.

Terramycin Merhem Fiyatı

Terramycin merhem reçete ile satılan ve doktorunuz size reçete ettiğinde devlet tarafından karşılanna merhemlerden biridir. Terramycin merhem fiyatı 7 TL.

Teramisin Merhem Hakkında Tüm Sorular

Terramycin merhem arpacığa iyi gelir mi

Özellikle göz çevresinde görülen arpaçık için terramycin göz merhemi oldukça etkili pomadlardan biridir. Doktorunuza danışarak arpacık için kullanılır ve arpacığa iyi gelir.

Terramycin merhem açık yaraya sürülür mü

Hiç bir krem, merhem yada pomad asla açık yara yada yanığa sürülmez. Terramycin merhem yara ve yanık için kullanılırken açık yara sürülmez.

Terramycin deri merhem vajinaya sürülür mü

Merhem vajina bölgesine sürülürken kesinlikle dikkatli kullanılmalıdır. Genital bölgede oluşan sorunlarda belli bir süre kullanılır.

Terramycin deri merhem sivilceye iyi gelir mi

Terramycin deri merhemi sivilce ve iltihaplı sivilce için kullanabileceğiniz merhemlerden biridir. Sivilceyi kurutan ve iltihabı önleyen bu merhemi sivilceleri yok etmek için kullanabilirsiniz.

Terramycin merhem emziren anneler ve hamileler kullanabilir mi

Kesinlikle hamilelerin kullanamaması gereken merhemlerden biri terramycin aynı şekilde emziren annelerin asla kullanması önerilmez.

Terramycin merhem mantara iyi gelir mi

Mantar tedavisinde önerilen merhemlerden biri olan terramycin merhem ilerlemiş mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılmaz.

Terramycin deri merhem yüze sürülür mü

Terramycin merhem yüze sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Sadece yüzde sorunlu bölgeye yada sivilce üzerine uygulanması yeterlidir.

Terramycin pomad tüylenme yapar mı

Terramycin pomad tüylenme yapmaz yada kılların artmasına neden olmaz.

Burada yazılanlar kesinlikle doktor tavsiyesi değildir kesinlikle doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«