Travocort Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Written by on Ekim 1, 2020 in Krem

Travocort Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Derideki yüzeysel mantarın tedavisi amacıyla doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen Travocort krem; mantarın yanı sıra egzama, derinin iltihaplı sorunları gibi diğer hastalıkların tedavisinde de oldukça işe yarıyor.

Kan damarlarını büzüp, deri sorununun yol açtığı kaşıntıyı büyük ölçüde gideren Travocort krem; deride kaşıntı, kızarıklık ve iltihaplanmaya neden olan etmenlerle de etkili bir şekilde savaşıyor.

Bu yazımızda kısaca Travocort krem nedir? Travocort krem ne işe yarar? sorularını yanıtlamaya, bu kremi kullanırken göz önünde bulundurmanız gereken birtakım noktalara değinmeye çalışacağız.

Travocort Krem Nedir?

Anti-bakteriyel, anti-inflamatuar ve anti-fungal bir içeriğe sahip olan Travocort krem; iltihaplı ve egzamalı yüzeysel mantarı hızlı bir şekilde tedavi ediyor.

Deride bakteri ve mantarların üreyip, daha geniş alanlara doğru yayılmasını önleyen Travocort krem; kasık, genital bölge, el ve parmak aralarındaki mantarın başlangıç ve ara tedavisi amacıyla reçete ediliyor.

Her bir gramında etkin maddeler olarak 10 mg izokonazol nitrat ve 1 mg diflukortolon valerat yer alan Travocort kremin yardımcı maddeleri arasında ise sorbitan stearat, beyaz vazelin, kalın parafin, demineralize su, setostearil alkol, polietilenglikol-sorbitan stearat yer alıyor.

15 gramlık ambalajlarda eczanelerde satışa sunulan ürün, derideki iltihaplanmayı ve alerjiyi tedavi ediyor.

Travocort Merhem Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Travocort merhemin ne işe yaradığını ve en önemli faydalarını aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

Travocort Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi mutlaka doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde ve süre boyunca kullanmalısınız.

Doktorunuz farklı bir şekilde reçete etmediği taktirde kremi sorunlu deriye sürmeden önce deriyi dezenfekte etmelisiniz. Yani kremi mutlaka temiz deriye sürmelisiniz.

Nohut büyüklüğünde kremi sorunlu bölgeye uygulamalı, ortalama 1 saat boyunca kremin deri tarafından güzelce emilmesini beklemelisiniz.

Kesin sonuç alana dek kremi en az 2 hafta boyunca günde 1 sefer olacak şekilde cildinize sürmelisiniz.

Travocort Krem Kullanımı Esnasında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Tıpkı diğer topikal krem ve merhemlerin kullanımında olduğu gibi bu kremi kullanırken de birtakım noktaları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Bu noktaları aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

Travocort Krem Yüze Sürülür mü?

Bu kremi direk yüzünüze sürmekten kaçınmanız gerekiyor. Kremi yüzünüzdeki mantarlı ve iltihaplı bölgeye sürmeli, kremin göz ve göz çevresi ile temasından sakınmalısınız.

Travocort Krem Fiyatı:

Bu krem, eczanelerde ortalama 18 TL gibi bir rakama satışa sunuluyor. Doktor tarafından reçete edildiğinde ise krem, SGK tarafından karşılanıyor. Yani herhangi bir ödeme yapmanız gerekmiyor.

Travocort Krem Reçetesiz Satılıyor mu?

Bu krem, reçetesiz bir şekilde de satılıyor. Lakin reçetesiz kullanım, ciddi yan etkiler doğurabileceğinden kremi mutlaka doktor reçetesi üzerine kullanmanız gerekiyor.

Travocort Krem Kullananlar:

İnternette ve bloglarda bu kremi pek çok kişinin mantar, egzama, deri iltihaplanması tedavisi amacıyla kullandığını görüyoruz.

Yorumlarda kullanıcıların kremden son derece memnun kaldığına tanık oluyoruz.

Örneğin, pek çok kişi ayak, dış genital bölge ve el mantarından bu krem sayesinde kurtulduğunu dile getiriyor.

Lakin herkesin cilt tipi ve cilt sorunu farklı olduğundan bu kremi mutlaka doktor reçetesi üzerine kullanmalısınız.

Travocort Krem Yan Etkileri:

Bu kremin kullanımı esnasında doz aşımına kaçmanız ya da kremin içeriğindeki maddelere karşı herhangi bir aşırı hassasiyetinizin bulunması; birtakım yan etkilerle karşılaşmanıza yol açabilir.

Bu yan etkileri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Bu kremi kullanmanın hafif şiddetli ve geçici yan etkileri arasında bulunuyor. Yan etkiler, tedavinin ilerleyen süreçlerinde kendiliğinden kayboluyor.

Yan etkilerin devamı durumunda krem kullanımını bırakmalı ve doktorunuza danışmalısınız.

Travocort Krem Basura İyi Gelir Mi

Bu krem basur yada hemoroid için kullanılması asla önerilmez.

Travocort Krem Genital Bölgeye Sürülür Mü

Travocort krem genital bölgeye sürülmesinesine karşın kesinlikle adetliyken kullanılmaz. Travocort krem adetliyken kullanımı asla önerilmez.

Travocort Krem Bebeklerde Kullanılır Mı

Kortizonlu kremlerden biri olduğu için bebeklerde ciddi yan etkilerinin görülmesine neden olacağından asla doktora danışmadan kullanılmamalıdır.

Travocort Krem Egzamaya İyi Gelir Mi

Egzama, kaşıntı egzama ve egzamanın neden olduğu tahrişi önlemek için kullanılır.

Travocort Krem Genital Bölgeye Nasıl Sürülür

Travocort krem vajina bölgesinde görülen kaşıntı, mantar ve egzama için kullanılan bir kremdir. Günde 2 defa olmak üzeri vajina bölgesine ince tabaka halinde sürülür ve emilmesi için ovalanır. Adet döneminde kullanılması asla tavsiye edilmez.

Travocort Krem Kortizonlu Mu

Kortizonlu ilaçlar sınıfında bulunan bir kremdir.

Travocort Krem Ayak Mantarı İçin Kullanılır Mı

Travocort krem ayak mantarı yada elde görülen mantar önlemek için doktorunuza danıştıktan sonra kullanmanız gereklidir. Travocort krem el ve ayak mantarı tedavisinde mantarın olduğu bölgeye sürülür.

Travocort Krem Kaç Gün Kullanılır ve Kaç Günde Etki Eder

Kortizonlu kremler kesinlikle belirli bir süre kullanılır kullanılması gereklidir. Genelde günde 2 defa olmak üzere en fazla 4 hafta kadar kullanılır ve 2 hafta içerisinde sonuçları görülmeye başlanır.

Travocort Krem Emziren Anneler Kullanabilir Mi

Emziren anneler kesinlikle bu kremi kullanamazlar.

Bu kremi 30 0C oda sıcaklığının altında, çocuklarınızın erişemeyeceği yerlerde saklamalısınız.

Son kullanma tarihi geçen ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.

Bu yazımızda kısaca Travocort krem ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Daha önce bu kremi kullandıysanız ya da şu an bu kremle tedavi görüyorsanız; kremle ilgili kullanıcı deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, görüş ve önerilerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«