Tritone Forte Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Written by on Ekim 2, 2020 in Krem

Tritone Forte Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Tritone Forte Krem Güneş lekeleri başta olmak üzere cilt lekelerini gidermede son derece etkili olan Tritone Forte krem; cilt rengini açarak, ciltte aşırı pigmentasyon oluşumunu önlüyor.

Cildin tekrar canlı, parlak ve sağlıklı görünmesine olanak tanıyan Tritone Forte kem; cilt renginin homojen yani dengeli ve eşit bir renkte görünmesine olanak tanıyor.

Bileşenlerindeki maddeler sayesinde ciltte yeni leke oluşumunu önleyen bu krem; aynı zamanda cilt rengini en az birkaç ton açıyor.

Bu yazımızda kısaca Tritone Forte krem nedir? Tritone Forte krem ne işe yarar? sorularını yanıtlamaya, bu kremi alırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli noktalara değinmeye çalışacağız.

İşte, Tritone Forte kreme dair bilmeniz gereken en önemli detaylar:

Tritone Forte Krem Nedir?

Ciltte yerleşen, son derece inatçı yani dirençli lekelerin giderilmesinde üstün bir performans sergileyen bu krem; uzun süre güneş ışınlarına maruz kalma, yanlış beslenme, yanlış kozmetik ve cilt bakım ürünlerinin kullanılması vb. farklı etmenlerden kaynaklanan cilt lekelerine adeta savaş açıyor.

Reçetesiz olarak satılabildiği gibi doktorlar tarafından da reçete edilebilen bu krem; aynı zamanda güneşin zararlı ve cildi yıpratıcı etkilerine karşı da cildi koruyor.

Assos İlaç Kimya Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret Şirketi tarafından imal edilen bu krem, güçlü içeriği ile cilt lekeleri ile mücadele ediyor.

Tritone Forte Krem İçeriği:

Leke karşıtı etkisi sayesinde yüzbinlerce kadının ilk tercihi olmayı başaran bu kremin içeriğinde bulunan maddeleri ve bu maddelerin ne işe yaradığını kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Bitkilerden elde edilen ve bitkisel bir leke giderici olarak bilinen arbutin, yapılan bilimsel araştırmalara göre cilt lekeleri üzerinde en az %40 oranında etki gösteriyor.

Cilt rengini açıcı bir görev üstlenen arbutin, cilt hücrelerinin yenilenmesine öncülük ediyor.

Ayı üzümünde bol miktarda yer alan arbutin, aynı zamanda buğday, armut kabuğu, kızılcık, yaban mersini ve koca yemiş yapraklarında da bulunuyor.

Güneş dolayısıyla ciltte oluşan hasarı gideren arbutin, aşırı melanin oluşumuna da engel oluyor. Melanin fazlalığından kaynaklı ciltteki koyulaşmaların da rengini açıyor.

Genellikle şeker kamışından elde edilen, aynı zamanda pek çok meyvede doğal bir şekilde yer alan glikolik asit, peeling işleminde tercih ediliyor ve peeling ürünlerin etkin maddesini oluşturuyor.

Cildi ölü hücrelerden arındırıp, hasarsız cilt dokusunun ön plana çıkmasını sağlıyor.

Leke giderici etkisi oldukça yüksek olan glikolik asit, genişlemiş gözenekleri daraltıyor, sivilce izlerini yok ediyor, cildin yağ dengesini gözetiyor.

Cildi nemlendiren glikolik asit, cilde ihtiyaç duyduğu suyu da temin ediyor.

Kısacası glikolik asitin cilt lekelerini gidermenin yanı sıra cildi güzelleştirme ve gençleştirme görevi de bulunuyor.

Farklı mantar çeşitlerinden elde edilen kojik asit, en güçlü cilt beyazlatıcılar listesinde ilk sıralarda bulunuyor.

Kojik asit içeren kremler ve kozmetik diğer ürünler, güneş lekelerine ve cilt çatlaklarına son derece iyi geliyor.

Görevi melanin üretmek olan melanositlerin oluşumunu durduran kojik asit, bir yandan da antimikrobik etkisi ile cilt üzerindeki bakteri ve mikropları öldürüyor.

Askorbik asit, yani bilinen adıyla C vitamini, cildi nemlendirip, cilt yaralarının hızlıca iyileşmesini sağlıyor.

Güneş ışınlarının zararlı etkilerini en aza indirgeyen askorbik asit, cilt tonunun eşitlenmesine aracılık ediyor.

D vitaminin emilimi noktasında önem arz eden C vitamini, böylelikle cildin daha ışıltılı ve parlak görünmesini mümkünleştiriyor.

Sivilce izlerini ve güneş lekelerini giderip, cildi pürüzsüzleştiriyor.

Meyan kökünün özü olan glabridin; güçlü bir cilt parlatıcı olarak pek çok cilt bakım ve leke kreminde etkin madde olarak kullanılıyor.

Yara ve yanık izlerinin iyileşme süresini kısaltan glabridin, anti-oksidatif ve anti-inflamatuar etkisi sayesinde ciltte bakteri oluşumunu önleyip, ciltteki iflamasyonu gideriyor.

Tritone Forte Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Genellikle leke giderici olarak ve 30 gramlık tüplerde satışa sunulan bu ürünün ne işe yaradığını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Tritone Forte Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi doktor reçetesi üzerine ve doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde kullanmalısınız.

Bu kremi sabah ve akşam olmak üzere yani günde iki sefer, ince bir tabaka halinde, parmak uçlarınızla nazikçe cildinizdeki lekelerin üzerine yedirerek, sürmelisiniz.

Kremi kullanırken aynı zamanda en az SPF 30 içeren bir güneş koruyucu krem kullanmayı da asla ihmal etmemelisiniz.

Hamileyseniz, bebeğinizi emziriyorsanız, düzenli olarak reçeteli ya da reçetesiz ilaçlar kullanıyorsanız; bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Krem kullanımı esnasında doz aşımına kaçmamalı, unutulan dozları dengelemek adına çift doz almaya kalkışmamalısınız. Doz aşımı söz konusu olduğunda doktorunuza ya da eczacınıza danışmalısınız.

12 yaş altı çocuklarda tedavi amacıyla bu kremi kullanmaktan kaçınmalısınız.

Harici kullanıma uygun olan bu kremin göz, ağız, burun gibi mukozal alanlarla temas etmediğinden emin olmalı, temas halinde ilgili bölgeyi bol suyla yıkamalı ve kremden arındırmalısınız.

Kremden istediğiniz sonucu alabilmek yani cildinizdeki lekelerden tam anlamıyla kurtulmak adına bu kremi en az 4-6 hafta boyunca kullanmalısınız.

Uyarı:  Krem kullanımı, ilk zamanlarda cildinizde yanma ve batma hissine neden olabilir. Bu durumda, krem kullanımını doktorunuza danışmadan kesmemelisiniz. Bu belirtilerin tedavi ile kendiliğinden geçeceğini unutmamalısınız.

Cildinizde ciddi tahriş söz konusu olduğunda doktorunuza danışıp, krem kullanım sıklığını azaltmalısınız.

Tritone Forte Krem Kullananlar:

Bu kremi kullanan kişilerin olumlu yorumlarına bloglarda, dermokozmetik sitelerde ve pek çok adreste rastlayabiliyoruz.

Sözlüklerde de bu kremden övgü ile bahsedildiğini görüyoruz.

Doktor reçetesiyle ürünü kullanan kişiler; birkaç ayda cilt lekelerinde önemli miktarda azalma elde edildiklerini ifade ediyorlar.

Aynı zamanda kremin yüzlerinin rengini açtığını da dile getiriyorlar.

Herkesin cilt tipi, cilt yapısı ve cilt hassasiyeti farklı olduğundan bu kremi mutlaka doktorunuza danışıp kullanmanızı öneriyoruz.

Tritone Forte Fiyat 

Bu kremin fiyatı, ürünü internetten mi yoksa eczaneden mi satın aldığınıza göre değişebiliyor.

Ürün, SGK tarafından karşılanmıyor. Ürün reçetesiz fiyatının ortalama 210 TL gibi yüksek bir rakamda seyrettiğini, ancak etkisinin çok güçlü olduğunu ve bu fiyatı sonuna kadar hak ettiğini söyleyebiliriz.

Tritone Krem ve Tritone Forte Krem Arasındaki Fark:

Tritone; bir marka olmakla birlikte Tritone Forte krem, bu markanın en çok sevilen, leke giderici etkisi olan bir kremi olma özelliği taşıyor.

Markanın diğer ürünleri de leke giderici etki gösteriyor.

Markanın diğer ürünlerine Tritone SPF 50 Güneş Koruyucu 15O ml losyonu ve Tritone Depigmentasyon kremi örnek olarak gösterebiliriz.

Tritone Forte Krem Kortizonlu Mu

Tritone Forte Krem kortizon içermeyen kremlerden biridir. Genelde yüzüne bu kremi sürmek isteyenler kremin içeriisnde kortizon olup olmadığını merak etmektedirler. Kortizon içermeyen kremler arasındadır.

Tritone Forte Krem Reçetesiz Alınır Mı

Tritone kremi eczanelerden yada kozmetik mağazalarından reçetesiz olarak alıp kullanabilirsiniz.

Tritone Forte Krem Sivilceye İyi Gelir Mi

Tritone Forte Krem cilt lekelerine iyi gelen etkisi olmasına karşın sivilcelere iyi gelen kremlerden biri değildir. Sivilceleri yok etmek için kullanılmaz.

Tritone Forte Krem Yan Etkileri

Bu kremin kullanımı, tıpkı diğer kremlerin kullanımında olduğu gibi birtakım yan etkilere yol açabilir.

Nadir görülen yan etkiler, genelde doz aşımına kaçan ya da kremin bileşenlerindeki maddelere karşı alerjisi bulunan kişilerde görülür.

Deride batma, yanma hissi, kızarıklık ve tahriş; olası yan etkiler arasındadır.

Özellikle aşırı hassas bir cildiniz varsa bu yan etkilerle karşılaşabilirsiniz.

Bu yan etkilerle karşılaşmanız durumunda krem kullanımını bırakıp, doktorunuza görünmeyi ihmal etmemelisiniz.

Tritone Forte kremi 30 0C oda sıcaklığının altında, serin bir ortamda ve kendi ambalajında, çocuklarınızın ulaşamayacağı bir yerde son kullanma tarihi ile uyumlu bir şekilde kullanmalısınız.

Yapısında ya da ambalajında tuhaflık fark ettiğiniz ürünleri kullanmamalısınız.

Daha önce Tritone Forte krem ile leke tedavisi gördüyseniz; bu kremle ilgili kullanıcı deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazıp, değerli görüşlerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments«