Uyku Getiren Müzikler

Paylaş
 

Uyku problemi yaşayan, bir türlü uykuya dalamayanlar uykusuzluğun ne demek olduğunu çok iyi bilirler. Uyku problemini gidermek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Tıbbi bir takım ilaç ve tedaviler de alabilirsiniz. Ancak, müzikle uyuyabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Bu çerçevede uyku getiren müziktürlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Hangi tür müziklerin uyumanıza yardımcı olacağını ve bu konuda bilim adamlarının önerdiği şarkıları yazımızın devamında bulabilirsiniz. Çeşitli nedenlere bağlı olarak uyku problemi yaşayanlar için hazırlamış olduğumuz bu yazıyı dikkatli bir şekilde okumanızı öneriyoruz. Uykusuzluğa neden olan faktörleri, en iyi uyku getiren 5 şarkıyı ve bilim adamlarının hazırlamış olduğu uyku getiren şarkıyı yazımızda bulabileceksiniz.

Ne yapsam uyuyamıyorum, bir türlü uyku tutmuyor diyeni bile mışıl mışıl uyutacak şarkılardan haberdar mısınız? Artan stres, yaşam koşturmacası ve bozulan uyku düzenini yeniden düzene sokmak için bu şarkılar ilaç gibi gelecek. Böylelikle bilim adamlarından uyku getiren müzik türleri ile sorunun üstesinden gelmiş olacaksınız. Bu şarkılara geçmeden önce uyku düzeninin bozulmasına ve uykusuzluk probleminin yaşanmasına neden olan bazı faktörlere göz atalım istiyoruz.

  • Stres: Stres her türlü sorunun temel nedenlerinden biridir. İş, sosyal ve özel hayatın stresi sağlığınızı derinden etkileyen ana sebeplerden biridir. Stresli ortamlardan uzak durmak, daha rahat bir yaşam sürmek ve bu tür etkenlerden uzaklaşmak çok önemlidir.
  • Yorgunluk: Yorgunluk uyku için bazen ters etki edebilmektedir. Aşırı yorgun olan kimse bazı durumlarda uyku sorunu çekebilmektedir. Özellikle kafa olarak yorulan kişilerde uyuyamama soruları olabilmektedir.
  • İş ve Özel Hayattaki Problemler: İş hayatında ya da özel yaşamda ortaya çıkan problemler uykusuzluk olarak geri dönmektedir. Bu tür sorunlar yaşam kalitesini ciddi şekilde etkilemektedir. İş hayatında ve özel yaşamında problem yaşayan kimselerde uykusuzluk sorunu çok fazla görülmektedir.
  • Psikolojik Sorunlar: Uykusuzluğa neden olan faktörlerden biri de psikolojik sorunlardır. Kalıtsal ya da sonradan meydana gelen ciddi olaylar kişilerin psikolojisini bozabilmekte ve bu durum da kişide uykusuzluk sorunu yaratabilmektedir.

Tüm bu faktörlere bağlı olarak uykusuzluk problemi yaşıyor olabilirsiniz. Tüm yöntemleri denemiş ve henüz bir çözüm bulamamış da olabilirsiniz. Hiç dert etmeyerek ve hemen uyku getiren müzikler indir ile online müzik indirme sitelerinden aşağıda vermiş olduğumuz şarkıları indirebilirsiniz.

Sakinleştirici Uyku Müzikleri

  1. Ed- Sheeran – Thinking out loud: Adeta ninni gibi bir şarkıdır. Dinlendirici ve huzur verici bir tondadır. Ed Sheeran’ın albümlerindeki tüm şarkılar bu niteliktedir diyebiliriz.
  2. Sam Smith – Stay with me: Sam Smith’in bu şarkısını duyduğunuzda direk olarak esnemeye başlayacaksınız. Sizi başka yerlere götürecek ve bambaşka bir hava katarak uyumanızı sağlayacaktır.
  3. Elle Goulding – love me like you do: Uyku sorunu yaşayanlar için mükemmel bir seçim daha. Elle Goulding’in büyülü şarkısı sizi muhakkak uyutacaktır.
  4. John Legend – All of me: Göz kapaklarınızı yavaş yavaş kapatack bir şarkı daha. Gizemli havası, büyülü ses tonu ve harika fonuyla All of me sizi kısa sürede uykuya daldıracaktır.
  5. The Weeknd – Earned It: The Weeknd’ın Earned It adlı şarkısı gerçek anlamda sizi uyutacak türdedir. Mükemmel ses kalitesi ve ninni gibi müziği ile kısa sürede uyuyabiliyor olacaksınız.

Tüm bu şarkıları indirebilir, liste yapabilir ve kısa sürede uykuya dalabilirsiniz. Sen de uyku getiren müzikler dinle ve uykusuzluk sorununda kısa sürede kurtul. Bununla ilgili bilim adamlarının da hazırlamış olduğu ve aynı zamanda bu sorunu yaşayan kişilere şiddetle tavsiye ettiği şarkı da bulunmaktadır. Sitemizde bu şarkıyı dinleyebilirsiniz.

Bu yazı 47 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak