Uzun Saç Modelleri

Paylaş
 

Uzun saçlar, bakımı her ne kadar daha zor ve zaman alıcı olsa da en fazla tercih edilen saç modelleridir. Özellikle bayanlar daha havalı görünmek için uzun saçları tercih etmektedirler. Saçlarını özgürce savuran bir kadın kendine güvenin timsalidir.

Uzun saçlar hem dağınık hem de toplu olarak kullanılabilirler. Çok farklı uzun saç modelleri bulunmaktadır. Seçim yapmak için öncelikle yüz şekline, beden yapısına en uygun ve yakışacak modeli belirlemek gerekmektedir. En beğendiğimiz model belki de yüzümüze gitmeyecek bir modeldir. Bu yüzden tercihler bu kriterlere göre yapılmalıdır.

Dalgalı ve düz olmak üzere farklı uzun saç modelleri hakkında fikir ve örnekler vereceğiz.

Oval yüzlü bayanlar için düz kahküllü modeller çok hoş bir hava vermektedir. Yuvarlak yüzlü bayanların tercihi katlı saç modelleri olmalı. Böylelikle yüzleri daha uzun ve ince görünecektir. Üçgen yüzler içinse dalgalı modeller ya da katlı kesimler tercih edilmelidir.

Saçın cinsi de model seçme konusunda önemli bir etkendir. İnce telli saçlar için uzun katlı kesimler çok daha uygundur. Gür ve dalgalı saça sahipseniz kesinlikle katlı modelleri tercih etmelisiniz.

Uzun Saçlar İle Yapabileceğiniz Kolay ve Günlük Saç Modelleri

Uzun saçlarda model seçeneği oldukça fazladır. Pratik bir şekilde saçınıza şekil verip evden çıkmak istiyorsanız günlük saç modeli örneklerimizden yararlanabilirsiniz.

Uzun saçlarda dağınık topuzlar ve kolay örgü modelleri oldukça fazla tercih edilmekte. Hem günlük hayatta rahat bir kullanım sağlayan hem de şık görünüm veren örgü ve topuz modellerini kolaylıkla evinizde uygulayabilirsiniz.

Ayrıca saç topuz süngeri ile kısa sürede şık bir topuz yaparak ister işe ister özel bir davete katılabilirsiniz.

Uzun saçlarınızı maşa ile uçlarını dalgalandırabilir ya da fırça ve fön makinesi ile saç uçlarınıza iri dalgalarla hareket katabilirsiniz.

Uzun saçlarda en kolay saç modeli atkuyruğudur. Düz fönlü ya da dalgalı saçlarınızı şık bir toka ile arkadan at kuyruğu toplayarak hem rahat bir gün geçirebilir hem de şık ve zarif görünebilirsiniz.

En Kullanışlı Uzun Saç Modelleri Nelerdir?

En uzun saç modelleri ile farklı stillerde farklı ortamlarda şıklığı tamamlamak ve hoş görünmek mümkündür. Her kadın bulunduğu ortamda güzel ve şık görünmek ister. Bu yazımızda vereceğimiz saç modelleri uzun saçlı hanımlarımız için yararlı olacaktır. Uzun saç kalın telli gür saçlar için daha uygundur ve bakımlı olması gerekir.

Öncelikle uzun katlı saç modelleri ile başlayalım.  Katlı modeller genellikle saça hareket katmakta ve saçı dolgun göstermektedir. En uzun saç modelleri katlı kesim ile oldukça havalı ve çekici görünmektedir. İster düz ister dalgalı kullanılabilen uzun katlı saç modelleri dağınık bir şekilde toplanabilir.

Örgü saç modelleri uzun saçların vazgeçilmezidir. Farklı örgü stilleri ile modernliği yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda örgü modelleri kullanışlı ve rahattır. Saçın dağılması, taranması gerekmez.

Topuz saç modelleri uzun saçlı bayanlara özellikle özel günler için çok uygundur. Modern, şık ve zarif görünmek için topuz modellerini tercih edebilirsiniz. Uzun Katlı Saç Modelleri dağınık topuz ile günlük hayatta da şık ve modern bir görünüm sağlar. Uzun saç için kendinizin de uygulayabileceği pratik topuz modelleri bulunmaktadır.

Uzun saçı hem düz hem de dalgalı kullanmak mümkündür. Düz fönlenmiş bakımlı bir uzun saç iş hayatı ya da günlük hayatta her an şık ve bakımlı görünmenizi sağlar. İri dalgalı en uzun saç modelleri ile hem davetlerde hem de günlük hayatta havalı ve modern görünebilirsiniz.

Uzun Saç Kimlere Yakışır?

Uzun saç bakımı zor olsa da her kadının mutlaka denediği ve çoğunun vazgeçemediği bir modeldir. Farklı stillerde taranıp toplanabilmesi ve her ortam için çok farklı modeller alabilmesi yönünden ise kısa saça oranla daha kullanışlıdır. Tabi ki her tipe her yüze uzun saç yakışmamaktadır.

Siz de uzun saç tercih ediyorsanız ancak yakışıp yakışmayacağına emin değilseniz makalemiz ve vereceğimiz en uzun saç modelleri örnekleri aklınızda ki sorulara ışık tutar.

Uzun saç çok kısa boylu olmayan her bayana yakışır. Çünkü uzun saç vücudu boydan ikiye kestiği için daha da kısa göstermektedir.

Saçlarınız dalgalı ise en uzun saç modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Hacimli olan dalgalı ve kıvırcık saçlar kısa saç için uygun değildir. Uzun katlı saç modelleri kıvırcık ve dalgalı saçlarda çok hoş bir hava yaratmaktadır.

Saçlarınız düz ise saç modelleri uzun tek şartla kabul edilebilir, o da saçların bakımlı olmasıdır. Yine aynı şekilde uzun katlı saç modelleri ya da uzun küt saç modelleri bakımlı bir saç için mükemmel olmaktadır.

Uzun saç, hemen her yüz şekline uygundur. Oval, yuvarlak, köşeli ve üçgen her yüz tipine sahip bayanlar uzun saç tercih edebilirler. Eğer yüzünüzde beğenmediğiniz saklamak istediğiniz iz ya da büyük kulak gibi durumlar varsa uzun saç seçimi en doğru seçim olacaktır.

En uzun saç modelleri uzun boylu ince bayanlarda daha şık ve zarif durmaktadır.

Uzun Saç Modelleri

Uzun saç modelleri dalgalı ve düz olmak üzere ikiye ayrılır. Dalgalı saç modelleri uzun saçlı bayanlara katlı kesim çok yakışmaktadır. İri bukleler, su dalgaları, omuzlara salınarak düşen saçlar bayanların cazibesini arttırmakta ve güzellikleri ile dikkat çekmelerini sağlamaktadır. Bu saçlara şık dağınık topuz modelleri de çok uygundur.

Uzun katlı saç modelleri düz saçlı bayanların saçlarına hacim ve hareket kazandırmaktadır. Ancak çok düzgün kesilmiş küt saç modeli de düz uzun saçlarda çok şık durmaktadır. Sıkı balerin topuzları ve örgü modelleri düz uzun saç modellerinin başında gelmektedir.

Uzun Saç Modelleri Topuz

Saç tipine ve boyuna göre farklı topuz modelleri bulunmaktadır. Bunlardan biri de uzun saç dağınık topuz modelleridir. Hem hareketli hem de toplu bir saç modeli isteyenler için dağınık topuzlar idealdir. Dalgalı uzun saçlar için kolaylıkla uygulanabilir. Özel bir davet için uzun saç dağınık topuz modelleri ile katılarak şık ve zarif görünebilirsiniz.

Uzun Saç Topuz Modelleri ve Yapılışları

Uzun saç toplama modelleri ile tepede ya da ensede topuz uygulayabilirsiniz. Günlük hayatta, iş hayatında, özel davetlerde farklı topuz modelleri kullanabilirsiniz. Kıyafetinize ve stilinize uygun şık bir topuz ile tüm gözleri üzerinize çevirebilirsiniz.

Uzun saçlar için ensede topuz yapımı oldukça pratiktir. Ensede toplayacağınız saçınızı ister sıkı ister dalgalı dağınık bir şekilde toplayabilirsiniz.

Uzun saç topuz modelleri kolay ve kullanışlı olduğu için de en çok tercih edilen modellerdir. Uzun saç topuz yapımı için vereceğimiz resimli topuz modellerini inceleyebilir, ister kendiniz isterseniz kuaförünüze yaptırabilirsiniz.

60’ lı yılların modası olan uzun saç toplama modelleri günümüzde de oldukça tercih ediliyor. Özellikle retro topuz modelleri son yıllarda yükselişe geçti ve ünlüler tarafından da çok tercih ediliyor. Üstelik retro uzun saç topuz yapımı oldukça da kolay. Saçlarınızı ortadan ayırarak, tutamları büküp geriye doğru tutturarak retro topuz modelini kendinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Özellikle özel davetler, düğün ve nişan törenleri için uzun saç toplama modelleritercih edilmektedir. Abiye kıyafetler ve dekolteli kıyafetler için topuz modelleri her zaman daha uygundur. Saçınız düz ise örgü topuz modellerini, dalgalı ise uzun saç dağınık topuz modellerini tercih edebilirsiniz.

Her ortam için uygun uzun saç topuz modelleri kolay yapımı ve kullanışlılığı ile olduğu kadar kattığı zarafet ve şıklıkla da çok tercih edilmektedir.

Uzun Dalgalı Saç Modelleri

Uzun ve dalgalı saç modelleri ile saçlarınıza hacim kazandırabilir, hareket verebilir ve hoş bir hava kazandırabilirsiniz. Özellikle dalgalı saçlarınıza kat attırarak daha gür görünmelerini sağlamalısınız.

Uzun Saçlar İçin Dalgalı Saç Modelleri hem dağınık hem de dağınık topuz şeklinde kullanılabilir. Balyaj ile saçlarınıza ekstra bir hareket katabilirsiniz.

Uzun Dalgalı Saç Modelleri ve Yapılışları

Dalgalı uzun saç modelleri, katlı kesim uygulanarak üst katlar daha yoğun dalgalı bir modelle saça daha gür bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ayrıca üstler düz uçlara doğru yayılan dalda modeli de hem havalı hem de hareketli bir modeldir.

Uzun dalgalı saçlar, günlük hayatta ve özel davetlerde kolayca farklı şekiller uygulanabilen saçlardır. Uzun ve dalgalı saç modelleri ile gündüz iş yerinde şık bir at kuyruğu yapabilirken iş çıkışı özel bir davete saçlarınızı açıp kabartarak kısa sürede şekil vererek gidebilirsiniz. Şık toka ve aksesuarlar ile toplayabilir, örgülü dağınık topuz modelleri uygulayabilirsiniz.

Son yılların trendi dağınık dalgalı uzun saç modelleridir. Yataktan kalkmış gibi doğal ve kabarık saçlarla her ortamda göz kamaştırabilir, doğallığınızla tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz.

Gür saçlarınız varsa uzun ve dalgalı saç modellerini katlı kesimle uygulamanızı öneririz. Çok daha hoş ve doğal görünüme bu şekilde sahip olabilirsiniz.

Dalgalı uzun saç modelleri özellikle krepeli balyaj veya ombre uygulamaları ile daha da güzel ve havalı bir görünüm vermektedir. Ombre uygulaması doğal renk geçişleri ile yapıldığında dalgalı saçlar ışıltılı ve ahenkle bir hareket görüntüsü vermektedir. Bu da saça canlılık vermektedir.

Hem doğal hem de göz alıcı olmak dalgalı uzun saç modelleri ile kolayca elde edilebilmektedir. Dağınık topuz modelleri uzun ve dalgalı saç modellerinde çok daha başarılı sonuç vermektedir.

Uzun Saçlar İçin Dalgalı Saç Modelleri resimli örneklerimizde de görüleceği gibi her yüz tipine ve her ortama uygun modellerdir.

Uzun Katlı Saç Modelleri

Uzun saç stilleri içinde en çok tercih edilen katlı uzun saç modelleridir. İster düz isterseniz dalgalı saçlara sahip olun katlı uzun saç modelleri ile çok hoş görünecek ve kullanım açısından rahat edeceksiniz.

Eğer saçlarınız ince telli ve cılız görünüyorsa uzun katlı saç kesim modelleri ile saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz. Ayrıca iri bukleler ile katları canlandırarak hareket sağlamış ve havalı, göz kamaştırıcı bir tarz elde etmiş olursunuz.

Son yılların öncü trendlerinden uzun saç katlı kesim modelleri ile hem günlük hayatta hem iş hayatında hem de özel davet ve törenlerde farklı bir hava yaratabilirsiniz. Dağınık topuz özellikle katlı uzun saç kesim modellerinde çok hoş durmaktadır.

Uzun Katlı Saç Modelleri ve Yapılışları

Uzun saç stilleri içinde katlı kesim tercihi ile modern ve çağdaş bir hava yaratılmaktadır. Kendine güvenen bir kadın stilidir.

Uzun katlı saç kesim modelleri her ne kadar ince telli saçları onlara hacim katsa da gür saçlılar tarafından da çok tercih edilmektedir. Hem saçların kabarık görünmesini önler hem de başlarında ki ağırlıktan kurtulmanın en pratik yoludur. Saçı kısa kestirmek yerine katlı uzun saç kesim modelleri uygulamak hem rahat hem de havalı olmaktadır.

Katlı uzun saç modelleri düz saçlar içinde oldukça kullanışlıdır. Fönlenmiş katlı ve uzun saç stilleri ile her ortama rahatça katılabilirsiniz. Klasik, spor, abiye her kıyafeti saçınızla tamamlayabilirsiniz.

Uzun saç katlı kesim modelleri balyaj ve ombre ile birlikte uygulandığında göz alıcı, çarpıcı ve havalı bir stil yaratarak tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz. Özellikle son yılların trendi saç uçlarına açık renk uygulaması ile çok hoş görüneceğinize eminiz.

Kadınlar için saçları çok özel ve önemlidir. Bir kadının güzelliği saçları ile başlar. Siz de saçlarınıza hareket katmak istiyorsanız mutlaka katlı uzun saç kesim modellerini seçmelisiniz.

Uzun Saç Modelleri Erkek

Uzun erkek saç modelleri saçın tüpüne göre değişmektedir. Düz ve ince telli saçlara sahip erkeklerde katlı kesimler çok daha hoş ve havalı görünmektedir. Dalgalı uzun saç modelleri erkeklere çekici bir hava vermektedir.

Uzun saç modelleri erkek nasıl yapılır?

 Eğer saçlar düz ise kırıkları düzenli kesilmeli ve kat tercih ediliyorsa yüz şekline uygun katlar atılmalıdır. Düz saçları ensede toplayarak kullanılabildiği gibi örgü tercih eden erkeklerde bulunmaktadır.

Uzun erkek saç modelleri, omuz hizasında ya da sırtın ortasına kadar katlı ya da düz olabilmektedir. Dağınık görünümlü doğal katlı saçlar son yıllarda daha fazla tercih edilmektedir. Düz uzun saç modelleri erkeklerde istenilen etkiyi yaratmamaktadır. Bu yüzden ara kat kesimleri ile saç hacim kazanacak ve daha havalı görünecektir.

Uzun saçların jöle ile yapıştırılması son birkaç yılda yerini dağınık saçlara bıraktı. Uzun erkek saç modelleri yeni trendleri çok uzun olmayan omuzlarda biten saç modelleridir.

Eğer kıvırcık saça sahipseniz uzun erkek saç modelleri dikkatli seçilmelidir. Her ne kadar son yıllarda bonus saç stili tercih edilse de hem kabarık hem de zor kullanıma sahiptir. Ancak katlı kesimlerle ve çok uzun olmayan modellerle omuz ve kulak hizasında kesim yapılabilir.

Uzun saç modelleri erkekler için resimli örneklerimizi inceleyebilirsiniz. Düz, dağınık, toplu olmak üzere farklı uzun erkek saç modellerini sizler için seçtik. Yüzünüze ve tüpünüze en uygun modeli seçebilir, kuaförünüzden bu model için yardım alabilirsiniz.

Erkeklere en çok yakışan uzun erkek saç modellerinden biride arkalar uzun bırakılmış önlerdeki saç tutamları başın arkasında toplanmış modellerdir. Yüzü açıkta bırakan bu model geniş ve sert hatlı erkeklerde çok hoş durmaktadır.

Saç bandı ile kullanılan uzun saç modelleri erkeklere farklı ve hoş bir hava katmaktadır.

Bu yazı 51 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak